Pracovní úraz a jizva jako trvalý následek

Od: Datum: 03.01.17 17:19 odpovědí: 8 změna: 04.01.17 09:46

Dobrý den, stal se mi v práci úraz, napadení pacientem. Musela jsem s rukou na operaci, mám jizvu na zápěstí cca 12cm, probíhá rehabilitace téměř měsíc. Ušlou mzdu a bolestné mi zaměstnavatel zaplatí, ale chtěla jsem se zeptat, zda mám nárok uplatnit jizvu jako trvalý následek? A kde mi to potvrdí? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.17 17:36

a v jakém smyslu by jizva která je na HK být trvalým následkem? Na obličeji ano, ale na ruce pokud s tím nebude spojené omezení hybnosti apod tak ne.

Ohodnoceno: 0x

Od: rqwope*
Datum: 03.01.17 21:04

Asi ve smyslu "proč z toho neštěstí nevytlouct nějaký peníze".

Datum: 03.01.17 21:14

Takže ,když vám někdo nabourá blatník,tak budete požadovat,aby vám ho opravil tak,aby to nebylo poznat,ale když vaší manželce někdo poškodí ruku,že zůstane 12 cm viditelná jizva,tak to vám vadit nebude.

Ohodnoceno: 2x

Od: jizva
Datum: 03.01.17 21:15

Jizva není trvalý následek. Dá se odstranit plastikou, kterou zaměstnavatel zaplatí.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.01.17 22:33

Trvalé následky se posuzují až po ustálení zdravotního stavu, zpravidla po roce. Následky potvrzuje lékař.

Ovšem, pokud je jizva "pouze kosmetická", tzn., pokud není pohyblivost ruky nijak omezena, může být obtížné prokázat, že se kvůli ní snížilo Vaše pracovní a/nebo společenské uplatnění.

Ohodnoceno: 4x

Od: radovan19
Datum: 04.01.17 08:59

Pacient mi zničil tak ruku, že mám zpřetrhané šlachy, které mi museli sešívat. Doktor mi naznačil, že se nebudu moct vrátit do práce na pozici, na které jsem, protože nebudu moct zase tahat lidi, aby se mi šlachy znovu nezpřetrhaly. Jizva je ošklivá a jelikož jsem měla po operaci 6týdnů sádru, je pozdě na kosmetickou úpravou jizvy, tak co mám teda dělat?

Datum: 04.01.17 09:46

Zdravím,
osobně bych doporučil kontaktovat nějakého právníka (např. nějakou občanskou bezplatnou poradnu), kde by vám měli umět poradit, jak postupovat. Ono nejde ani tak o tu jizvu (i když u holky to může být větší problém než u kluka), ale jde o ty trvalé následky, ztížení hlavně pracovního uplatnění do budoucna atd. Rozhodně nedoporučuju to podceňovat - nikdy nevíte, co ta "oprava" bude dělat po X letech, může to jen při námaze třeba bolet, ale také vám to časem třeba může úplně znehybnit zápěstí apod. Moje rada tedy zní - "vyrazte" z toho, co se dá, teď hned - pokud to po letech začne dělat problémy, už se s váma nikdo nebude bavit.
Mluvím z vlastní zkušenosti, měl jsem kdysi dávno taky úraz (nepracovní) na šlachy. Sice už to po skoro 35letech není pomalu ani vidět, hybnost mám omezenou jen velmi mírně, bolí to jen při velké místní námaze, ale kdybych se na to tenkrát nevykašlal (odškodnění trvalých následků z úrazové pojistky se řešilo po roce a to jsem byl zrovna na vojně), tak jsem za skoro uříznutý palec levé ruky (uříznuté všechy šlachy ze strany hřbetu ruky) bruslí (kamarád mi po mém pádu na ledě skočil na roztaženou ruku (opřel jsem se za zády o led, abych mohl vstát) nemusel dostat tenkrát jen 4.500Kčs, ale mnohem víc. Ale jak říkám, já mám to štěstí, že to nenechalo skoro žádné následky, což ale taky klidně mohlo.

Ohodnoceno: 2x

Od: mnd®
Datum: 04.01.17 01:31

Zkuste si ještě počíst tady http://www.odskodneni-pracovniho-urazu.cz/psychicka-ujma/

Nevidím v tom nic špatného získat všechno to na co mám nárok.To s tím blatníkem bylo trefné.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.