Zvýšení platu - IT

Od: Datum: 03.01.17 12:47 odpovědí: 3 změna: 03.01.17 13:42
Dobrý den. Mám SŠ s maturitou, v srpnu jsem nastoupil do IT oddělení banky v Praze, kde se vyvíjí internetové bankovnictví.
Je to moje první práce, ale předtím jsem rok dělal na obdobné pozici jinde ale formou 1/2 úvazku ke škole.
Zkušební doba mi skončila na konci října, teď už dělám na vlastních projektech samozřejmě se častěj radím s ostatními než zkušenějsí kolegové. Na pohovru jsem si řekl o plat 30 tis. hrubého který stále mám.
Měli byste radu, jak zjistím, zda si mohu říct o vyšší plat případně odhadnout případně mám počkat až za sebou budu mít ještě delší dobu práce? Abych řekl pravdu, tak asi 12 tisíc padne za nájem a energie bytu v Praze (2+kk) takže na ostatní věci mi zbývá necelých 10 tisíc což mi přijde v mém oboru v porovnání s okolím docela málo. Vim že je to blbá otázka, ale opravdu netuším jak mohu zjistit kdy a o kolik si říct (kolegové příliš sdílní nejsou).
Hlavně mi jde asi o to jestli jsem si měl říct o víc po skonceni zkuš. doby, po dodělání prvního projektu, po roce ve firmě, ...? Jaké jsou vaše zkušenoati?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.17 13:11

No žádost o zvýšení platu po 3 měsících je docela mimo. Toto jste měl říct rovnou, tedy "teď za 30" a po skončení zkušební doby bych si představoval Y peněz. Zaměstnavatel toto pak zohledňuje při výběru mezi jinými kandidáty.

Takto bych si o zvýšení platu řekl až tak po roce. Co si budeme vykládat, za tak krátkou dobu ještě stejně nejste zcela aklimatizovaný na poměry firmy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: hm®
Datum: 03.01.17 13:35
avatar

Tak vysokou mzdu jsem nikdy neměl.

Ale jestli máš pocit, že máš málo, tak si klidně o přidání řekni. Asi bych ovšem doporučil s tím přijít nejméně tak po roce práce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.17 13:42
avatar

Na středoškoláka je to dobrý plat. Též bych ještě počkala. Navýšení platu může přijít během tohoto roku jako podnět přímo od zaměstnavatele.

Jistě máte ještě jiné benefity. Stravenky, příspěvky na penzijní, životní poj., telefon, rekreace, výhodný bankovní účet, jídelnu, kafetérii, jednosměnný provoz? Či jiné. To byste měl také zohlednit, ne všude to je běžné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.