Vraceni zbozi prodejci

Od: Datum: 01.01.17 19:17 odpovědí: 4 změna: 03.01.17 14:30
Dobry den. Vratil jsem zasilku prodejci v zakonne lhute 14ti dnu...cca 6. den od zakoupeni.Prodejce si ho ale zrejme naschval nevyzvedava z posty.Jak dal postupovat? Balicek zrejme posta vrati a pada mi tim muj narok na vraceni? Vypoved jsem zasilal i mailem a take zadna odpoved od eshopu.Mam balicek odmitnout od ceske posty pokud prijde nevyzvednuty zpet? Diky za rady
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: nickys
Datum: 01.01.17 19:31

Zkuste na prodejce udělat to gesto co máte v avataru. Určitě vám vše hned vrátí.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.01.17 20:09

Dobrý den. A nemá náhodou prodejce dovolenou, když byly ty vánočn svátky? Jak můžete od pošty nepřebrat vrácený balíček, který jste sám posílal? To nejde... Pokud nebude prodejce reagovat ani na další vaši urgenci o odstoupení od smlouvy ve 14denní lhůtě, tak kontaktujte ČOI, Praha, která by měla problémy řešit mimosoudně. On by to měl mít eshop napsané i ve svých obchodních podmínkách.

Od: rora®
Datum: 03.01.17 13:40

Podstatné je doručení písemné výpovědi ve stanovené lhůtě, což jste učinil. Nepřevzetím balíku od pošty nic nevyřešíte. Takže já bych převzala, pokud k tomu dojde, znovu bych kontaktovala majitele obchodu s tím, že kromě vrácení peněz za zboží požaduji i peníze za další poštovné. Upozornila bych ho, že pokud i nadále nebude reagovat, předám celou věc k posouzení České obchodní inspekci. Na to většinou slyší. Možná bych ještě zkusila majiteli zavolat třeba od manžela, zkrátka z jiného čísla, než které u mě eviduje.

Datum: 03.01.17 14:30
Pisemne jsem to vypovedel ale tento list vlozil do zasilky,tudiz kdyz si to nevyzvedne nema ji. Odeslal jsem mu ji i emailem...a to nevim zda staci. Dnes my telefon zvedl. Ze pry maji dovolenou. Ja odpovedel ze firma ano ale na postu dojet muze. Reagoval ze tam nekoho posle.Lhuta ulozeni baliku vyprsi v patek.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.