Jak se vypočítává příspěvek na bydlení?

Od: Datum: 30.12.16 22:53 odpovědí: 10 změna: 04.01.17 01:41

Dobrý den, prosím o radu, jak si mohu sám vypočítat příspěvek na bydlení. Podle jakérovnice, nebo schématu se to vypočítává. Já našel na internetu kalkulačku, podle které měsíční příjem peněz násobím koeficientem 0, 35 /jsem z prahy / a tento výsledek odečtu od nákladů na bydlení a výsledek má být doplatek na bydlení. - / mám sipo účet kde je nájem, elektřina, odvoz odpadů -- -voda a topení je v nájmu, jelikož jsem v paneláku v nájemním bytě / vcelku nic složitého až nato, že mě vychází jiné číslo, jaké vychází na úp. Já použil vzorec z internetu a ještě tam něco schází, . Proto píši o radu, jak se to Přesně vypočítává . Děkuji a přeji krásný den. Jan. V.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.16 23:35

Příspěvek na bydlení = normativní náklady na bydlení - (příjmy domácnosti × 0,35). Na webu ÚP najdete v tabulce normativní náklady na bydlení

Ohodnoceno: 3x

Datum: 31.12.16 02:11

DĚKUJI ZA SNAHU MI POMOCI A BYL BYCH RÁD,KDYBY JSTE MI ZDĚLIL,KDE DĚLÁM V POČÍTÁNÍ CHYBU. -JSEM SÁM,V PRAZE,NÁJEMNÍ BYT.NORMATIVNÍ NÁKLADY JSOU 7.731,- PŘÍJEM DOMÁCNOSTI JE 3.410,- A NYNÍ TO SKOMPLETUJI - 7.731 - ( 3.410.- x 0.35 = 1.194 ) = 6.537,- A TO JE ČÁSTKA,KTERÁ SE NESHODUJE S TÍM CO DOSTONU.NEJSPÍŠ NĚKDE MÁM CHYBU. TAK JAK JE TO NAPSÁNO NA WEBU UP UŽ TOMU VŮBEC NEROZUMÍM ,ALE BUDU SE SNAŽIT TO POCHOPIT. JEŠTĚ JEDNOU MOC DĚKUJI.JAN.V.

Datum: 31.12.16 03:05

Pište prosím normálně. Text psaný velkým písmem se mi špatně čte, navíc se velké písmo v internetu považuje za křik.

Informace na webu ÚP je totéž, co jsem napsala v prvním řádku své první odpovědi. Já jsem použila vzorec, ÚP to vypsal slovně.

Z normativních nákladů se vychází za předpokladu, že jsou normativní náklady nižší než náklady skutečné. (Předpokládala jsem, že v Praze budete mít náklady spíše vyšší, proto jsem neuvedla, že v případě nižších nákladů se vychází ze skutečných nákladů.) Jak je to s náklady na bydlení u Vás?

Byt je nájemní nebo družstevní? I v družstevním bytě se sice bydlí na základě nájemní smlouvy (jde o nájem), ale normativní náklady pro družstevní byty jsou nižší (pro jednu osobu 4.484 Kč), protože nájemné v družstevních bytech je nižší.

Jakou výši příspěvku vypočetl ÚP? Nebyl Vám v minulém čtvrtletí vrácen přeplatek za plyn nebo elektřinu? O vrácené přeplatky se snižují náklady na bydlení za příslušné čtvrtletí.

[Nemohl byste sem vložit scany podkladů se znečitelněnými osobními údaji? Takhle se jenom dohaduji, v čem nebo kde by mohla být příčina odlišného výpočtu.]

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.12.16 07:24

Pomůže vám kalkulačka? Ta je přesná! http://www.finance.cz/duchody…plikace/prispevek-na-bydleni/

Jestli bydlíte v družstevním, vodné a stočné máte na zvláštním listě, který je součástí smlouvy a změn v nákladech na bydlení.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 31.12.16 12:54

Dobrý den,nejdříve se omlouvám za velká písmena.Používám je,jelikož jsem špatný v gramatice a nemusím řešit,kde dát velké ,nebo malé písmeno.Děkuji za informaci o internetu,velká písmena a křik.Je to pro mě novinka a díky Vám jsem chytřejší .Nyní k mé prosbě o pomoc.UP vždy zdělí,kolik dostanu a uvede cifru. To jak k tomuto číslu se dopočítal nezděluje . Já vždy doložím čistý příjem, náklady na bydlení,v mém případě SIPO účet,kde je nájem,elektřina ,odpad a to je vše.Budu konkrétní - čistý příjem měsíčně mám 3410,- nájem ,včetně elektřiny a odpadu je 6.297,- jsem v nájemním bytě v Praze.Žádný přeplatek,doplatek a td. jsem nedostal. Tyto částky se shodují v celém druhém čtvrtletí. Já se jen chtěl dobrat toho,jak to na tom UP počítají,protože at použiji jakýkoli vzor na internetu,tak vychází jiný výsledek.Navíc jsem ve středu zavolal přímo na UP a paní referentka mi zdělila,že kalkulačky na internetu nejsou objektivní ,přesné a do telefonu mi nebude zdělovat,jak to počítají.Proto jsem to skusil zde,jelikož na Poradte.cz mi již vícekrát pomohli.Děkuji a přeji krásný den.Jan.V.

Datum: 31.12.16 13:15

Dobrý den,děkuji za snahu pomoci.Ta kalkulačka je možná přesná,ale na UP jim při zadání stejných čísel vyšel jiný výsledek i když tam nebyl velký rozdíl.Navíc jsem dostal z UP doporučení,abych se neřídil jakoukoli kalkulačkou na internetu.Ta kalkulačka na webu PENÍZE.CZ . Požádal jsem je ,proč mají jiný výpočet ,než UP a odpověděly,že je odchylka možná. Já se jen snažím získat vzorec,který používají na UP. Až tam po Novém roce půjdu,tak se pokusím dovědět více,přímo tam.Děkuji a přeji krásný den.Jan V.

Datum: 03.01.17 02:01

Tak už je to jasnější. Vaše náklady na bydlení jsou nižší než normativní náklady na bydlení, proto ÚP musí vycházet ze skutečných nákladů.

Příspěvek na bydlení nelze počítat z normativních nákladů, pokud jsou vyšší, než kolik činí skutečné potvrzené náklady na bydlení.

Mně ten příspěvek vychází takto: 6.297 – 1.194 = 5.103 Kč (kolik Vám vypočítal ÚP?) Nekontrolovala jsem, jestli jste 35 % vypočetl správně, předpokládám (vycházím z toho), že ano.

Internetové kalkulačky většinou nezohlední vše, proto na nich vycházejí různé výsledky.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.01.17 05:56

Dobrý den,nejdříve Vám velké poděkování,že díky Vám jsem se dobral nejen stejného výsledku,ale i toho jak se to kompletně počítá ,co je normativní náklady a další fráze,zde používaná.Umyslně jsem zde uvedl pouze jeden měsíc,abych to nekomplikoval.Na UP používají přesně ten vzorec,jak jste napsala s tím ,že sečtou údaje za tři měsíce a to pak vydělí třemi a zůstane průmer,který žadatel dostává.Já dostal přeplatek za celoroční vyúčtování rok 2015 částku 3.000,-Tuto částku mi započetli do příjmu rodiny,což je vpořádku,ale jelikož počítají čtvrtletní průměr,tak tento přeplatek započítali na UP do každého měsíce,což bylo místo 3.000,- / 9.000,- Já ale dostal přeplatek 1x -NE 3x !. a proto jsme se s UP neshodly ve výsledku. Díky Vám,jsem konečně přišel na to,kde je chyba a hlavně vše pochopil.Ještě jednou děkuji za Vaší trpělivost se mnou a přeji krásný den! JAN.V.

Datum: 03.01.17 22:25

To, co uvádíte, je chybný postup. Vrácený přeplatek nelze započíst do příjmů rodiny, protože nejde o skutečný příjem.

Přeplatek se musí odečíst od nákladů na bydlení, protože jste ve skutečnosti měl náklady na bydlení nižší (část z toho, co jste zaplatil, se Vám vrátila, o tuto část byly náklady nižší).

Kdybyste neuvedl pouze jeden měsíc, byla bych Vám to vypočetla přesně.

Trvejte na tom, aby Vám pracovnice úřadu přesně vysvětlila svůj postup, a aby Vám zdůvodnila, proč co kam započítává. Zdůrazňuji, že vrácený přeplatek nelze započíst do příjmů rodiny.

Správný postup by byl tento:

{(3 x 6.297) – přeplatek } : 3 = průměrné náklady na bydlení – 1.194 = měsíční příspěvek na bydlení

Případně:

[ {(3 x 6.297) – přeplatek } = náklady na bydlení – (3 x 1.194) ] : 3 = měsíční příspěvek na bydlení

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.01.17 01:41

Dobrý den,děkuji,že díky Vám jsem pochopil úplně přesně a všechno,jak se vypočítává příspěvek na bydlení .To,že přeplatky se odečítají z nákladů na bydlení jsem se nikde nedočetl a mylně jsem usoudil,že každý můj příjem peněz je jako příjem rodiny.Nyní se můj propočet liší s UP již o 18 kč,což už mě vůbec netrápí a mám skutečně velkou radost,že díky Vám si dokáži spočítat příspěvek.Ještě napíši ,jak jsem postupoval a uvedu přesná čísla. -Červenec - 6.297,- - 3.000,- = 3.297,- - 1.194,- = 2.103,- ---Srpen - 5.497,- - 1.194,- = 4.303,- ---Září - 6.127,- - 1.194,- = 4.933,- / 2103 + 4303 + 4933 = 11.339,- děleno třemi = 3.779,- ----3.779,- je mnou spočítán měsíční příspěvek. UP spočítal 3.761,- měsíčně

Ještě jednou Vám moc děkuji a je mi líto,že Vaší další radu nemohu ohodnotit DOBRÁ ODPOVĚD ,jelikož jsem použil všechny a čtvrtá již není možná.Přeji krásný den.Jan.V

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.