Odpovednost v zamestnani

Od: Datum: 03.01.17 11:22 odpovědí: 6 změna: 03.01.17 22:54
V labolatornim skladu se ztratili vzorky. V kompetencich mam sklad napsany ja, ald pristup ke klicum ma dost lidi. Jsem nebo mejsem ja zodpo edna?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mnd®
Datum: 03.01.17 11:31

Možná máte a možná taky ne.Nikdo tady neví co přesně máte v kompetencích napsané a jaké máte povinosti a co všechno jste podepsala.

...přístup ke klíčům má dost lidí... a nebo klíče dost lidí? - to je taky rozdíl jak se potom zachovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.17 12:09
Zadnou odpovednost podepsanou nemam,jen tam ukladam vzorky k deponaci. Deponace je podle Registru kontroly-vnutropodnikove v me kompetenci
Ke klicum ma pristup vice lidi. Tak je to presne. Sklad nekdo, asi ma nadrizena,kontrolovala v me nepritomnosti. To , ze tam vzorky nejsou jsem se dozvedela vcera.
Datum: 03.01.17 11:32
avatar

Nejsem právník..

Ale nedokážu si představit, že Vy budete zodpovědná (respektive jediná zodpovědná) za ztrátu vzorků, pokud má ke klíčům přístup více lidí. Plně zodpovědná byste asi mohla být, pokud budete mít jako jediná klíče od skladu...vzorky se ztratí a zámek bude zcela neporušen.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.17 12:17
Dekuji
Datum: 03.01.17 12:38
avatar

Podle mého názoru zcela nikoliv, zodpovědnost by jste musela mít tak, aby do skladu měl přístup jen člověk za sklad zodpovědný a samotné vzorky musí být zabezpečeny určitým způsobem proti možnému zcizení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.17 22:54
avatar

Podle mne by mohlo jít o obecnou škodu způsobenou zaměstnavateli nedbalostí nebo porušením předpisů, za niž zaměstnanec/zaměstnanci odpovídá/odpovídají až do 4,5násobku průměrného výdělku.

Ovšem za škodu by spolu s Vámi měli nižší částkou (Vy máte sklad v nápni práce) odpovídat i další, kdo ke klíčům mají přístup.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.