Problémy s komunikací a pozorností

Od: Datum: 30.12.16 21:11 odpovědí: 3 změna: 31.12.16 17:14

Dobrý den,

chtěl bych poradit s něčím co se týká komunikace. Mám s ní problém prakticky už od dětství, problémem je, že neumím vymyslet dostatečně dost témat ke komunikaci anebo je pak rozvádět dále. Místo toho pak často tápu a kolikrát když jsem s přáteli tak mnohdy většinu času promlčím. Dalším problémem je, že mám zjevně nějakou poruchu pozornosti, je to skoro jako bych vnímal jen každé třetí slovo, které na mě mluví. Vnímám to často i u čtení knížek, kdy se mi stává, že určité pasáže čtu několikrát, většinou tak třikrát za sebou, ne-li čtyřikrát. Mimoto se snažím psát knihu, píšu i rapové texty, takže si tak obohacuju slovní zásobu, ale myslím že to vůbec nepomáhá. Nevíte tedy jak si zlepšit pozornost a jak lépe komunikovat? Taky musím podotknout, že ještě navíc jsem zpomalený, takže neumím rychle zareagovat a vymyslet rychle nějaký text. Všechno musím dlouze promýšlet...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 30.12.16 22:47

Zjistěte si, zda ve Vašem městě, nebo nejbližším velkém, někdo provádí terapii biofeedback. Většinou nějaké psychologic. centrum. Kontaktujte je a sdělte svůj problém. Před časem o tom bylo v televizi v Sama doma. Vysvětloval to MUDr Novotný z Jeseníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elan
Datum: 31.12.16 16:04

Možná jste už někdy slyšel, že nejlíp si člověk popovídá s tím, kdo umí poslouchat. *smich* Takže se dotyčné osoby zeptejte na něco, o čem si myslíte, že by chtěl mluvit on. Prostě se o něj/ o ní zajímejte, něco mu/jí pochvalte, přejděte na téma, o kterém bude mluvit on/ona. Nemusíte mluvit přece vy, nechte mluvit druhé, umožněte jim, aby o sobě mohli mluvit. A uvidíte... každý si s Vámi bude chtít "popovídat". *uspech* Že neumíte rychle reagovat, je spíš výhoda... aspoň z Vás nevyletí nic, čeho byste později litoval. Lidé v životě opravdu nereagují jako v Sitkomu (rychle a "vtipně"). V každé knihovně najdete knížku o tom, jak komunikovat s lidma. Takže je vidět, že v tom nejste sám, když se o tom píšou knihy. Napadá mě ta nejstarší, která u nás kdysi vyšla: Dale Carnegie: Jak získavat přátele a působit na lidi. Ale dneska jsou takových knížek mraky. Zkuste si nějakou půjčit / koupit. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.12.16 17:14
avatar

Sežeňte si knihu. http://www.databazeknih.cz/kn…a-pusobit-na-lidi-29416?c=all Přečtěte si i recenze!;) Tuto knihu, příručku, jsem měla nějak v 70tých letech a někdo mi ji nevrátil Tenkrát jsem ji sháněla asi 3 roky. Pak mi ji někdo z rodiny znovu koupil a už bych ji nikdy nepůjčila. Měl byste ji mít doma a občas do ni nakouknout! Stojí to za to!

http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Carnegie+Jak+z%C3%ADsk%C3%A1vat+p%C5%99%C3%A1tele

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.