Pracovní oblečení

Od: Datum: 30.12.16 16:13 odpovědí: 12 změna: 08.01.17 15:21

Pracuji u velké obchodní společnosti, od zaměstnavatele jsme obdrželi pracovní obuv - trička s logem a vesty, nikoliv pracovní kalhoty. Zajímalo by mě zda mi může nařidit v jakých kalhotech mám chodit v práci a zda mě může poslat domů.

Sdělení pro všechny zaměstnance i brigádniky:

Počínaje dnem 30.12.2016 je přísný zákaz nosit v zaměstnání tepláky, legíny, 3/4 kalhoty a kraťasy. V případě, že zaměstnanec bude takto oblečen, bude poslán domů. Povolený oděv jsou rifle nebo tmavé kalhoty.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.16 16:34
avatar

Říká Vám něco "dress code"? Ano, zaměstnavatel má právo vyžadovat, aby zaměstnanci do práce nechodili v legínách, ... a teplácích.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 30.12.16 17:03
avatar
Tak prijit mamka na úřad, kde pracuje, v teplacich nebo leginach, tak bude pred lidmi za burana a ani vedeni se to libit nebude. Kazde zamestnani ma jiny dresscode, ktery zamestnavatel muze vyzadovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.16 17:26
avatar

Normálka, já nefasuju pracovní oděv vůbec a přesto je třeba tričko s nápisy nebo šortky u mě v práci řekněme nežádoucí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.16 19:26
avatar

Ano, zaměstnavatel může nařídit, jak má být zaměstnanec na pracovišti ustrojen. Pokud toto nařízení nedodrží, není pro práci způsobilý a nemá tedy na pracovišti co dělat. Může být poslán domů se všemi důsledky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.12.16 21:10
avatar

Tohle je ještě slaboučký odvárek, ve firmách jedoucích na ISO jsem už nejednou viděl na nástěnkách ,,standard pracovní ústroje´´ Prostě vyfocený pracovník pro letní a zimní období. Což je pak striktně vyžadováno.

Silně mi to připomíná léta strávená v ČSLA *smich*

Neboli jinak řečeno - svoboda je záležitost silně relativní, mnohé současné záležitosti a nařízení zejména EU by byly silné kafe i v dobách ,,temného socíku´´

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 30.12.16 22:07

Mne zase advokat z inspektoratu prace rikal, pokud zamestnanec nedostane pracovni odev muze do prace chodit treba v pyzamu nebo stat u soustruhu treba v saku s kravatou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.16 17:41
avatar

Bohapustý nesmysl..! *zed*

Zajímalo by mě, čím se pan "advokát" živí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.16 17:18
avatar

Máte svou práci ráda? Tak co vymýšlíte za vzpoury?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.12.16 18:07
avatar

Mě by opravdu zajímalo, o jakou firmu jde - očividně si příliš svých zaměstnanců nevaží - bohužel v ČR každodení realita.

Pokud dostanete pracovní oděv, který není v rozporu s BOZP nebo není jiný důvod proč jej nenosit, jste povinen jej nosit. Zaměstnavatel je povinen své zaměstnance vybavit tak aby mohli vykonávat svoji práci, nemůže své povinosti přenést na zaměstnance. Tedy například vaše situace, dostanete vše krom kalhot. Nesmíte přijít nahá, v takovém případě si tedy musíte kalhoty zaopatřit své- civilní. Zakoník práce toto neupravuje, takže pokud není v pracovní smlouvě dáno jinak, nemůže zaměstnavatel vyžadovat nějaké konkrétní oblečení - jiná situace by nastala také ve chvíli, kdy vám zaměstnavatel na oblečení poskytl peníze.

Bohužel jelikož většina lidí u nás je ráda za to že je to málo co je, tak to neřeší a nechá si sr*t na hlavu. - proto to nikdo neřeší a většina raději řekne - tak si ty kalhoty kup.


doplněno 31.12.16 18:11:

Nehledě na to, že nějaký papír někde na nástěnce lze jen těžko považovat za směrodatnou hodnotu. Pokud to není v pracovní smlouvě, firemních předpisech nebo zákoně (který je samozřejmě nadražený těm předpisům) tak si může na nástěnku pověsit kdo chce co chce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.17 10:35
avatar

Mám zatím za sebou celkem pestrou kariéru, a vždycky jsem měl v pracovní smlouvě nebo pracovní náplni jeden z odstavců ve smyslu "... plnit příkazy nadřízeného, pokud mají souvislost s vykonávanou prací."

Dress-code, ať už povinný nebo doporučený, pod to podle mě spadá.

Souhlasím, že zaměstnavatel, pokud vyžaduje konkrétní opblečení, tak ho má poskytnout. Ale v dotazu zaměstnavatel nevyžaduje konkrétní oděv - tazatelka si může do práce vzít jakékoliv kalhoty ze svého šatníku, jen ne krátké.


doplněno 02.01.17 10:41:

Jen doplním naši vnitrofiremní směrnici

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.17 15:21
avatar

Zde je krásně vidět opět rozdíl zahraničí X my ... bohužel ... Pracoval jsem kdysi dávno v zahraničí, už v té době byli podmínky, benefity a volnost zaměstnání v zahraničí na úrovní na které zde není dodnes.

Mohli bychom opět prohlásit "ježiši kdyť jsou to jen nějaké hadry" .. jenže tady to začíná, jde to přes trapné benefity které většina zaměstnavatelů nabídne, rovnou přes neproplácené přesčasy až k nevyplácení výplat a dalším věcem.

Místo toho aby se proti tomu kdokoliv postavil, vždy většina lidí jen prohlásí, že je lepší nečeřit vodu.

Toto určitě neplatí o všech firmách, mnoho z nich nabídné jak zajímavé benefity tak spravedlivé zacházení, většina z nich je ale původem ze zahraničí.

Je to spíše smutné, stali jsme se otroky vlastních pravidel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: foodlover
Datum: 02.01.17 09:45

To je v pořádku. V podstatě vše, co nejsou kraťasy 3/4 kalhoty a legíny, ovšem třeba legíny pod sukni nebo pod šaty? Jinak třeba u nás máme napsáno, že se máme oblékat tak, abychom vzbuzovali důvěru klienta v banku, a to pak je hodně nespecificky řečeno. :D Toto je slepoň konkrítní.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.