Lupenka? ano ne

Od: Datum: 29.12.16 23:09 odpovědí: 10 změna: 31.12.16 11:15

Dobry den

potřebuji pomoc mám v tříslech šupinky bily nesvědí to , kdyz to setřu rukou takje to mikroskopicy žadny velky kousky

nemuže jit o kvasinky plísen nebo lupenku

je pravda že se mi to nepodaři pokažde v tříslech vytřít do sucha

pro všechny zítra jdu k tomu obvodnímu ke kožnímu až koncem ledna

vím že nejste lekařiale alespon radu o co to muže jít děkuji za odpověd

Ještě se zeptám pustil by mě nový šef k doktorovy když nastupuji v lednu do páace jako řidič

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.16 10:41

Nene, lupenka to není. Jste šťastný člověk, protože to jistojistě psorka není! *hej*Zkoušel jste vyměnit prádlo? Trncle za slpy nebo za boxerky? Čistá bavlna je nutností!

Ohodnoceno: 3x

Od: lup
Datum: 30.12.16 10:50
Slipy zásadně nenosím jem trenky
Datum: 30.12.16 12:17

nevím, ale já myslím, že to lupénka klidně být může a popis tazate to spíše potvrzuje (bílé šupinky atd..).

Pro tazatele: O lupénce si tu (na netu) můžete najít mnoho a z toho můžete usoudit jestli popis sedí nebo ne..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.12.16 13:26

Na lupénku to, podle mě, nevypadá, spíš jako odpařená kůže. Chce to po koupání se důkladně otírat a to nejen třeba břicho, ale i v těch nejrůznějších tělesných záhybech.

Lupénka se nejčastěji objevuje ve vlastech /lupy/, potom na loktech a pod koleny zepředu. Často i na obličeji..

Lupénka mě občas zlobí. Vím, jak na ni. V zimě to není nic moc. Ale v létě vystavovat kůži co nejvíc sluníčku. Někdo tvrdí, že opalování je škodlivé, pro lupenkáře je to ale lék. Pokud se to nepřežene. Ale opalovat třísla - to by asi nešlo.;)

Svědí to? Pálí to? Můj názor je, že o lupénku nejde. Jaga.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.12.16 13:32
Nesvédí to ani nepálí
Datum: 30.12.16 17:38

Lupénku nejde popsat. Je jich snad 50 typů. Já ve špitálech viděla: jen ve vlasech, jen kolem vlasů, jen na loktech, jen od kolen dolů, jen na zádech, na celém těle. . . atd. Já osobně jsem ji měla jen na šlapkách a dlaních. Zmizela mi z kůže a dala se do kloubů, jako psoriatická artritida. A teď, po 17ti letech se mi vysypala na jedné šlapce. Mažu to konopím v sádle. A zuřím! Fix! To, co vy máte, to lupenka není.

doplněno 31.12.16 07:06:

Diesel, to je věc! Lupča, mrcha jedna! Nezničitelná, že? Pošahané DNA! Fix! Kruci! *plac*Je to velmi často tak, jak píšete.

Datum: 30.12.16 18:47

Babčo smůla,mám lupenmku už víc jak půl žívota ale na slunce nesmím! Zhoršuje mi to lupenku!U kožní ke které chodím jsem dva takoví pacienti-v zimě super ,v létě zhoršení!

Jinak souhlas, dle mne to také není lupenka, jen...

doplněno 31.12.16 11:11:

Jj -věrnější než milenka,ale mně se potvora navíc převrátila! V minulém režimu jsem s ní byl dokonce asi 5x na měsíc na léčení v BLR u moře ,žel nej chyba byla že jen v červnu,ale docela to pomohlo,ale nejvíce pak v r.97 rapidní změna v povolání!Od té doby celkem OK!

Datum: 30.12.16 18:34

Tak jak to dopadlo u obvodního? Já vidím otázku až dneska, tak proto se ptám. Mně to připadá jako opruzení, ale důvod nevím. A to bílé mi přijde jako zásypový pudr. Asi nějaký ekzém. Ale tohle by i obvodní mohla poznat. A co se týče otázky o tom jestli Vás pustí k doktorovi, tak to bude nejlepší se zeptat toho šéfa. Já bych to rozhodně udělala. Tady Vám můžeme napsat že pustí a on pak nepustí a co pak?

Datum: 31.12.16 11:15
Obvodní řekl že je to. asi plíseň
No počkám až na toho kožnícho teď si bude vědět rady budu zatím mazat jak radíte
Od: balzerka
Datum: 30.12.16 20:47

Vypadá to na plíseň. Kupte si hypermangán na koupele nebo aspoň máčení , a propolis na potírání. Vynechte cukr! Nic sladkého. Místo co nejvíc větrejte. Kůži obecně prospívá B- komplex a Zinek. Jestli máte doma E vitamin, nejlépe v olejových kapkách, ale dá se propíchnout i ta kapsle, tak tím taky potírat.

doplněno 31.12.16 09:42:

Takovým skrytým průvodcem a původcem plísní na těle bývá plíseň mezi prsty u nohou, hlavně v oblasti pod malíčkem a mezi posledními prsty. Zkontrolujte.Tam potítrat zároveň vytrvale něčím protiplísňovým z lékárny. Nohy si taky koupat v růžovém roztoku hypermanganu.Denně měnit ponožky a větravou obuv. Existují spreje na nohy i do bot.

doplněno 02.01.17 12:50:

V lékárně Vám dají možná nějakou fungicidní mast, jako Clotrimazol nebo Canesten. Pak mazat vytrvale, i to místo pod malíčky u nohou. Ale mějte na paměti, že to, co je na kůži, je jen důsledek problémů v těle, odraz špatné životosprávy.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.