Jak usnadnit coming out?

Od: Datum: 29.12.16 18:27 odpovědí: 6 změna: 31.12.16 15:21

Ahojte,

mám takovou věc... bratránek (27let) je gay, někteří z rodiny to o něm víme, jiní to spíše jen tuší... problém je, že se za to nejspíš před rodinou stydí, jelikož se nás straní, většinou se neúčastní rodinných setkání, je odtažitý, ... Vím o něm, že se léčil(í) s depresemi což může být možná také v rámci vyrovnávání se s tímto statusem. Ráda bych mu pomohla (a myslím, že můžu mluvit i za širší rodinu ne jen za sebe), je možné, že se zbytečně trápí, může si myslet, že by to rodina nepřijala, přitom vím, že máme v rodině rozumné lidi, kteří ho mají rádi a jsem si jistá, že by jejich reakce nebyly negativní. Nemáte nějaký nápad, rady apod. i třeba z vlastní zkušenosti s coming outem? Je něco co by to třeba mohlo dotyčnému ulehčit, nebo co by chtěl slyšet? Přeci jen je rok 2016 a myslím, že poměry ve společnosti se -naštěstí- už natolik změnily, že mi přijde velmi líto, aby se kvůli tomu trápil

díky moc! :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.16 19:05

Já si myslím, že ulehčit mu to můžete pouze tím, že mu vysvětlíte, že všechno je lepší, než nejistota. Ať to dopadne jak chce. Už se trápil dost dlouho a je čas postoupit o krok dopředu. Jinak mu pomoci nemůžete, je to jeho volba!

doplněno 29.12.16 19:21:

No a tím, že s ním dáte řeč, že mu řeknete, že to skoro všichni víte, mu to usnadníte. Zjistí, že se svět nezbořil. Ale jinak za něho nic neřešte!

Ohodnoceno: 0x

Od: kaia
Datum: 29.12.16 19:17

nojo, jenže on asi neví o tom, že to víme...

Datum: 29.12.16 19:20

kaio, coming out je náročný krok, který za Vašeho bratránka nemůže udělat nikdo jiný, jen on sám. Můžete mu za sebe nabídnout soukromý rozhovor a při něm otevřít tuto (hlavně pro Vás) nepříjemnou situaci. Mezi čtyřma očima ho ujistěte o podpoře širší rodiny a také o tom, že vám všem při rodinných oslavách jeho přítomnost chybí. Snažte se respektovat i možnost odmítnutí z jeho strany. Buďte trpěliví a dejte mu čas, aby v sobě našel odvahu nebo aby se zachoval tak, jak bude vyhovovat jemu. Předpokládejte, že dospělý muž jeho věku už může mít dávno zkušenost s nejrůznějšími podpůrnými weby s gay tématikou, mohl docházet do poradny atd. Nicméně "přiznání se" k odlišnosti v sexuálním životě je jen na jeho rozhodnutí.

Datum: 29.12.16 19:27

Kaio, to je nesmírně náročný krok i pro toho, kdo ví, že to jeho okolí unese. Já bych za ním přišla a zeptala se, jak se má jeho přítel (má-li nějakého), jen tak mimochodem. Prostě bych dala najevo, že to vím, ale aby nepadla slova "já vím, že jsi gay" nebo "všichni to víme, nemáš se čeho bát". Pokud byste k podobnému kroku přemluvila i další lidi z rodiny (ty, kteří už to ví), může se ve Vaší přítomnosti uvolnit a třeba se odhodlá. V každém případě ale je to celé na něm, on musí iniciovat ten proces, kdy se to má dozvědět zbytek rodiny. Pokud nechce, nechejte ho, i když máte pocit, že ho to trápí. Vím proč, věřte mi ;)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.12.16 19:17

Vůbec bych se do toho nemíchala. Je to dospělý člověk, už dávno není v pubertě a ví co dělá. Na nic bych se neptala a žádné narážky bych nedělala a hlavně mu nic nenabízela. To že je gay, jestli opravdu je, dneska vůbec není žádný problém a on to určitě ví také. Odtažitý může být z jiných důvodů než si Vy představujete. A jestliže to nikomu nahlas neřekl, tak se mu to prostě nechce rozebírat. A je docela možné, že si uvědomuje jak na něho všichni koukáte, jak ho pozorujete, jak ho zkoumáte a právě proto je odtažitý a vyhýbá se rodinným setkání. Leze mu to asi na nervy. Nemá poptřebu se veřejně před rodinou k něčemu "přiznávat". Nic neprovedl. Nejlépe byste udělali, kdybyste to přestali mezi sebou řešit a nechali ho žít. Až bude chtít, tak vám to poví. Je docela možné, že ty deprese má právě proto, že z vás všech cítí jak ho neustále přetřásáte a zkoumáte a on se cítí mezi vámi nesvý, tak se vám všem raději vyhýbá.

Ohodnoceno: 2x

Od: balzerka
Datum: 31.12.16 15:21

Normálně ho pozvěte, jako každého jiného. Ať si s sebou třeba vezme přítele. Je mu 27, né 17. Už si své snad srovnal. Rodiče to vzali, tak jak to je. Dneska se to snad už nehrotí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.