Výpovědní lhůta

Od: Datum: 03.01.17 11:02 odpovědí: 4 změna: 04.01.17 03:55

Dobrý den, mohu se zeptat jaká je výpovědní lhuta? Myslela jsem že začíná bežet první den následujícího měsíce a je 2 měsíční. Dnes mi ale někdo tvrdil že běží hned další den po podání výpovědi. Jak to tedy je? Děkuji za odpověd.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.17 11:09

Vy máte pravdu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.01.17 11:15
avatar

Ten měsíc podání se nepočítá, ale ty celé 2 měsíce potom ano.

Příklad: podáte výpověď DNES. Leden se nepočítá. Stejně tak byste mohla podat výpověď třeba 25. ledna a nic se nezmění. Výpověď běží až od 1. 2. a sice až do 31. 3. Volná jste 1. dubna, tedy na Apríla. Ale apríl to není, je to skutečně tak. ;) Jaga.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 03.01.17 11:38
avatar

Zákoník práce, § 51.2

Výpovědní doba začíná prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po doručení výpovědi a končí uplynutím posledního dne příslušného kalendářního měsíce, s výjimkami vyplývajícími z § 51a, § 53 odst. 2, § 54 písm. c) a § 63.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 04.01.17 03:55
avatar

Záleží na tom, v jakém případě. Jde-li o výpověď z pracovního poměru (máte uzavřenu pracovní smlouvu), začne dvouměsíční výpovědní doba běžet 1. den měsíce následujícího po doručení písemné výpovědi.

Dva měsíce platí v případě, že v pracovní smlouvě nemáte sjednánu delší výpovědní dobu.

V případě DPČ nebo DPP začne 15denní výpovědní doba běžet den po doručení výpovědi.

____

V případě smluv s různými dodavateli záleží na tom, co si s nimi kdo sjedná ve smlouvě a na obchodních podmínkách dodavatelů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.