Výpověď z pracovního poměru

Od: Datum: 29.12.16 16:14 odpovědí: 8 změna: 30.12.16 17:27

Dobrý den,

přinesla jsem osobně řediteli výpověď - normální 2měsíční. Bohužel jí pan ředitel nepřijal a roztrhal. ( nechce abych odešla ).

Ale zítra výpověď mu přijde poštou doporučeně - ( ráno jsem jí podala na poště ). Zřejmě jí zase roztrhá a co teď dál?

Děkuji za odpověď.

Š.Hlásková


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.16 16:27
avatar

Předat před svědkem, i doručení na doručenku vlastních rukou je platné. A proč dávat výpověď řediteli to nemáte personalistu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.12.16 22:40
avatar

U nás se dává výpověď přímému nadřízenému. Tedy kdo je přímo nade mnou. Pokud tedy nejste Šárko ředitelova sekretářka.


doplněno 29.12.16 22:55:

U nás se dává výpověd přímému nadřízenému. Tedy přímo, kdo mi uděluje práci. Pokud tedy nejste ředitelova sekretářka.

Výpověď se píše ve 2-3 vyhotovení. 2 mohou zůstat na podniku a jedno potvrzené je Vaše. Mělo by tam být - předal a převzal.a datum.

Výpověď je někdy potřeba když se jde člověk zaregistrovat na ÚP.

U poslání máte podací lístek a pokud zítra bude firma přebírat poštu, tak bude doklad o převzetí též. Pokud ji tedy přijmou, podnik nemusí poslední den fungovat, nebo se může udělat naschvál a Váš dopis nechají uložit. A doričen bude až po Novém roce. Potom by se výpověď musela posunout o jeden měsíc. Za ty nervy to nestojí, dokazovat, že to bylo úmyslně pozdržené.

Neodcházíte zbytečně narychlo pod tlakem. Neměla jste si to ještě v klidu rozmyslet? Někdy bývá ráno moudřejší večera a ředitel ve Vás vidí nepostradatelnou pracovnici. Mohla jste si trochu diktovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gruntovnik
Datum: 29.12.16 22:23

Doručeno bylo už osobně, ale problém by byl s dokazováním. O právní skutečnosti (výpovědi) zaslané doporučeným dopisem (nejlepší je na doručenku výhradně do vlastních rukou adresáta) se ředitel již dozví prokazatelně a co s tím dopisem udělá, Vás zajímat nemusí. Výpovědní lhůta poběží, ať se mu to líbí nebo ne.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.12.16 00:54
avatar

Nejsem sice právník, ale podle mně by výpověď měla být zaslána na adresu firmy, s kterou máte pravděpodobně pracovní smlouvu, nikoliv na adresu jejího ředitele. V každé firmě by měla být zřízena kniha došlé pošty, kde se všechny došlé zásilky evidují a posléze předávají zodpovědné osobě. Pokud zašlete výpověď na doručenku, máte v ruce důkaz, že výpověď firma převzala, i s datem doručení.

Výpověď je jednostranný právní úkon a výpovědní lhůta začíná běžet 1. den následujícího měsíce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ssf
Datum: 30.12.16 03:47

nebylo by výhodnější chtít víc peněz?Když o Vás šéf tak stojí?Případně jiné požadavky?U nás jsou majitelé firem moc rozmazlení,jsou jen zvyklý na to,že na ně lidi dělají a nic moc neremcají.Chce to změnu a nelezt jim tak do zadku,aby jim moc nerostli teřichy

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lik
Datum: 30.12.16 07:11

Já si myslím,že šéf-ředitel,který si dovolí roztrhat výpověď,není z těch lidumilů,který by zvyšoval zaměstnanci plat.Paní má jistě hodně důvodů,když se rozhodla k tomuto kroku. A někdy je lepší dělat za méně peněz,být v klidu,než dělat někomu poskoka,nechat se ponižovat,za víc peněz. Škoda,že jste výpověď v téže minutě nenapsala znovu a znovu ji předala,že to myslíte vážně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stir
Datum: 30.12.16 10:17

Zaslani vypovedi postou nic neresi. Tezko se dokazuje, že v obalce byla skutecne vypoved nebo jen vanocni prani či pozdrav z dovolene. Jednoduche a ucinne reseni je mit jednoho dva svedky, jednu vypoved mu predat, pokud roztrha, tak na tu svou napsat, že vypoved byla predana pred svedky tim a tim, bytem tim a tim, podpisy svedku, datum, čas a tim je vypoved predana. Jednu si nechate, druhou mu nechate lezet na stole.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.12.16 17:27
avatar

Teoreticky by mělo být zaslání doporučeným dopisem s dodejkou mělo být v pořádku, ale podací lístek i dodejka potvrzují pouze odeslání a převzetí zásilky, nikoliv obsah zásilky.

Proto bych stejně jako Štír doporučila osobní předání před alespoň dvěma svědky, kteří převzetí nebo odmítnutí převzetí písemně potvrdí na kopii výpovědi.

[Ředitel, který se zachoval, jak popisujete, podle mne klidně může popřít i doručení výpovědi poštou, může tvrdit, že zásilka obsahovala něco jiného.]

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.