Jak přeložit text do normální angličtiny?

Od: Datum: 28.12.16 10:10 odpovědí: 4 změna: 28.12.16 11:08

Ahoj,prosím Vás,chtěl jsem se zeptat - Já čím dál ted častěji potřebuji komunikovat na různých forech,nebo poslat email,atd v angličtině.Ale když to přeložím pc translátorem,tak je to taková hatmatilka a jen se tam ztrapním.Existuje nějaká možnost,zcela zdarma,abych někam odeslal text v češtině a vrátil se mi přeložený do normální angličtiny?Jedná se většinou o tématiku programování,reverze engineering,olly debugger,strojový kod,delphi atd.Jedná se jen o několik řádků textu,nic dlouhého.Moc díky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.16 10:19

Ne. Google translator patří mezi ty lepší, ale stejně musíte umět si to pak nějak upravit. Musíte se učit, jiná cesta není.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.12.16 10:31

Nejde, všechny translátory používají stejný engine. Pomůže volit zavedené fráze, formulovat text jednoduše a ve forech si všímat stylu, jak to dělají jiní, žádný stroj vám nevidí do hlavy. Příklad: V české restauraci si dáte utopence a pivo, přeložte translátorem a chtějte v Anglii, budete za uchyla, pokud to bude malá svačinka v nočním klubu, vyvedou vás jako nekrofila :-D

doplněno 28.12.16 20:25:

Jak odborně se dá pojmenovat utopenec, cikánská pečeně nebo španělský ptáček? Please noms scientifiques! *zed*

Od: isteron
Datum: 28.12.16 10:53

Lenže utopenec nie je odborné pomenovanie toho jedla, je to len zaužívané slovo na úrovni dedinskej krčmy. Dajte tam nejaký francúzsky, alebo taliansky výraz, a hneď budete vedieť, o čo sa jedná.

Datum: 28.12.16 11:08

Obávám se, že jediné řešení je umět anglicky. A nebo se skamarádit s nějakým lektorem angličtiny (popř. jiným člověkem, který jazyk dobře ovládá) a občas ho pozvat na pivo. Já sem tam překládám anotace prací a vždycky za to dostanu pokec u kafe/vína/čaje a bonbošku. (Občas se mi zdá, že kdyby mi ti lidé dali místo toho peníze, byl by to dobrý kšeft. Ale není nad pokec se starými známým :-D )

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.