Lázně Bohdaneč poukazy

Od: Datum: 25.12.16 15:59 odpovědí: 8 změna: 27.12.16 11:41

Příští rok máme s mužem "kulatiny",já se 7 na začátku,muž bude mít 80 let.Dostali jsme od dětí už k Vánocům dárkový poukaz do lázní Bohdaneč na 3 dny,2 noci.Termín si můžeme vybrat do 30.dubna,když to budu telef.zamlouvat,tak budeme hlásit i procedury,které by se nám líbily.Dnes si všechno prohlížím na netu,od nás jsou tyto lázně kolem 70 km,to zvládneme autem,i když nás chtěly děti odvezt a potom přivezt,ale nejsem ráda na nikom závislá ,abychom si případně cestou tam nebo zpátky někde ještě poseděli nebo něco prohlédli sami podle svýho.Těch procedur je tam dost,takže nevím které,netoužím po masážích,ale vzhledem k mé artroze,jak jsem se nedávno tady zmiňovala a ptala na rady,bych to viděla na nějaké zábaly,koupání.Proto přivítám jakékoli rady co objednat,myslím tím zkušenosti někoho,kdo už tam byl nebo jezdí atd.,jak to tam je s parkováním auta,prostě všechny zkušenosti a rady přivítám.A dodatečně všem na poradně hodně zdraví do dalších nejen vánočních dnů.Babuša


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.12.16 19:06
avatar

Babuško, s lázněmi se spojte a požádejte o doporučení procedur vzhledem k vaší diagnoze. Určitě tam mají mail. ;) Užijte si to a mějte se tam pěkně.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.12.16 05:58
avatar

Do Bohdanče to mám 15 km a před lety jsem tam dojížděla na procedury ambulantně. I to mi pomohlo. S artrozou - je tam speciální cvičení, léčba elektr. proudy, koupele v bahně /dřív byly doopravdy, dnes už místo vany plné tmavohnědé tekutiny přikládají jen léčivé polštářky s bahnem/ , vířivky, je tam i bazén, kde se cvičí a plave. Po kyčli tam byl i manžel a matka. Všichni moc spokojeni.

Bohdaneč je proslulý vynikající kuchyní i dobrou péčí.

Má to jen jednu nevýhodu - byla jsem po operaci kolene, nevzali mě. Termíny byly plné na 2 měsíce dopředu. A já to měla mít navíc na pojišťovnu. I když se mnou jednali slušně, dávali mi najevo, že jsou pro ně daleko přednější plně platící pacienti. Ale to se Vás netýká, když to máte zaplaceno.

Neužijete si ale žádný lázeňský život. Nic tam není, jen rovina, cukrárna, vinárna. A hospoda Na sádkách, kde připravují různé druhy ryb na plno způsobů. Do divadla, kina apod. je třeba si zajet do Pardubic - trolejbusem č. 3, je to asi 6 km. Spojení tam máte vynikající. Z Pardubic od vlakového i autobusového nádraží Vám jede ta trojka, nikde nepřestupujete a zastaví Vám na náměstí v Bohdanči, pár kroků od hl. vchodu do lázní.

Jinak, všechno najdete na netu - procedúry, strava a diety, ubytování...Ať máte pěkné počasí a hezky si to tam užijete. Pěkně si odpočinete. Ale aby to mělo dlouhodobější účinek, bylo by nejlepší pobývat tam nejmíň 3 týdny, či měsíc. Jaga.


doplněno 26.12.16 07:22:

Pokud chcete jet vlastním autem, hned u hl. vchodu je parkoviště, placené, se závorou. Ve městě je s parkováním dost problém.

Můžete se podívat na nedaleké bohdanečské rybníky, které jsou proslulé jako hnízdiště mnoha druhů ptactva. /ptačí rezervace/. A když budete mít auto, zajet se podívat třeba na Kunětickou horu, nebo chlumecký zámek Karlova koruna. Obojí je blízko.


doplněno 26.12.16 07:26:

Omlouvám se, přemýšlím postupně. Krásný a blízký je i zámek Hrádek u Nechanic. Taková menší Hluboká.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: host*
Datum: 26.12.16 10:00

babajaga už vám všechno hlavní napsala, takže jenom doplním:

Tři dny v týdnu jsou fajn, to jsou všechny dny normální procedury, ze kterých můžete vybírat. Při víkendových pobytech v neděli asi není nic, je volno, v sobotu jen něco málo, omezené, ale to by vám řekli v lázních, nebo to máte na poukazu.

Parkování viz http://www.llb.cz/vse-o-pobytu/parkovani.htm je přímo v areálu, vjezd do dvora je z vedlejší ulice. Také se dá krátkodobě zaparkovat na náměstí přímo před hlavním vchodem do hlavní budovy Veselý. Nezkoušejte ani na chvilku zaparkovat někde, kde se nesmí, místní městská policie dbá na pořádek velmi rychle.

Ubytování máte asi už uvedené na poukazu. Víc najdete na http://www.llb.cz/vse-o-pobytu/ubytovani.htm . Co vás může potěšit, že po celém areálu projdete suchou nohou bez deštníku. Všechny pavilony, včetně jídelen a bazéru jsou propojené koridorem. Samozřejmě se také dá jít venkem, kolem všech pavilonů: Veselý, Jubilejní, Gočár (nejstarší, původní, architektonická lahůdka pro znalce), Bílý.

Procedury: Nejznámější jsou koupele ve slatině, řídké teploučké rašelině, následované zábalem a poleženíčkem. Nebo různé léčebné koupele: perličková koupel s bublinkami, přísadové voňavé koupele, atd. Výhodou lázní Bohdaneč je krásný bazén http://www.llb.cz/wellness/plavecky-bazen.htm s krásným výhledem do přírody, do parku hned za prosklenými stěnami. Ostatní procedury - masáže, elektroléčba, cvičení, atd jsou jako všude jinde.

Možná se vám zalíbí posezení v tak zvané solné jeskyni viz http://www.llb.cz/eshop/lazen…e-procedury/solna-jeskyne.htm což je placené zvlášť. Nebo posezení v lázeňské kavárně.

Venku toho moc na chození moc není. Zajímavá je procházka až na konec Bohdanče k rybníkům, kde je vlevo odbočka kolem potůčku, což je tak zvaný Opatovický kanál a kousek dál je obora s daňky a pštrosy. Na druhou stranu směrem k Pardubicím je sídliště s typickou vodárenskou věží a restaurace Zababa, což vám připomene strojvůdce Zababu z pohádky o mašinkách viz http://www.zababa.cz/rubrika.aspx?rubrikaId=17


doplněno 26.12.16 11:08:

Jestli máte chuť na výlet, dá se dojet trolejbusem přímo z Bohdanče kousek od lázní do centra Pardubic a jít se podívat na Perštýnské náměstí s milou atmosférou a pak na konci náměstí uličkou směrem k zámku, kde běhají mezi lidmi krásní pávi jako krotké slepice. V zámku jsou mimo jiné velmi čisté a kulturní wc a také tam bývají různé tématické výstavy. Ve městě je i východočeská galerie, v uličkách za náměstím čajovna a různé hospůdky a pro milovníky jídla restaurace, (V lázních do restaurace nemusíte, místní kuchyně vaří chutně, zdravě a dostatečně). Typický dárek z Pardubic je perník, ve městě je několik prodejen, dá se vybrat.

Milovníci historie se mohou podívat do Rybitví k rodnému domku bratranců Veverkových, otců moderní orby s tvarovanou radlicím která posunula zemědělství o veliký krok vpřed a také proto bývaly u rodného domku a bronzové sochy ruchadla věnované cechem kovářů (ale před lety zničené vandaly) velkolepé oslavy. Socha bratranců Veverkových ji i v Pardubicích, ale ruchadlo mají jenom jako maličký model v ruce.

Typické panorama Pardubic tvoří i Kunětická hora, nemusíte tam jezdit, stačí ji vidět z dálky, je velmi pěkná, zvláště když se povede počasí a mraky, je velmi fotogenická.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.12.16 10:46
avatar
Lázeňský doktor na příjmu, měl v každých lázních,kde jsem zatim byl, většinou snahu na artrozu psát parafín. Pokud budete mít možnost volby, berte rači rašelinové koupele a podobné bahýnko. Parafín se dneska v lázních dělá jako teplý zábal přes dvě utěrky a igelit. Nemám pocit že by mi kdy moc pomohl. To že městská policie ve zmíněných lázních velmi agilně plní městskou kasu zde už bylo podoknuto. Znám hodně lidí, kteří se, než by riskovali tahanice s místní vyhlášenou policií, městu vyhnou a jezdí raději jinou delší trasou. Takže opravdu doporučuju parkovat jen tam kde je to povoleno.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.12.16 11:22
avatar

Host to popsal velice dobře.

O té městské policii jsem nechtěla ani psát, ale bohdanečtí platili už dlouhý čas po celém okolí za velice nekompromisní a tvrdé měšťáky. Stačil sebemenší přestupeček - a už bylo zle.

Na podzim jsem cosi kupovala v Bohdanči v prodejně pracovních oděvů, na hlavní silnici. Zaparkovala jsem před obchodem, šup do krámu a hned jsem se ptala, jak to je s policajty. Paní prodavačka mě uklidnila - ti původní prý byli přemístěni do Chvaletic. A ti noví prý nejsou tak horliví. Aspoň prozatím.

Byla jsem ráda, do Chvaletic nejezdím takřka vůbec, snad se s nimi nepotkám. ;)Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: babusa
Datum: 26.12.16 13:51

Zatím všem,co přispěli díky,jen jsem to rychle přelítla očima,pořádně kouknu navečer,za chvilku dorazí návštěva dcery s rodinou.Až odejdou,napíšu k tomu víc:)

Od: babusa
Datum: 26.12.16 18:22

Tak jsem si už všechno od Vás,co jste přispěli pročetla a všem znovu děkuju.Protože to máme na 3 dny,tak si budeme užívat to,co se s nimi domluvím telefonicky přímo v lázních,výlety dost těžko,snad jen projdeme lázně s městečkem,kvůli té mé artroze toho moc nenachodím,i když bych ráda.Výlety do Pardubic nebo okolí ne,Pardubice znám,nebyla jsem na Kunětické hoře,ale tam někdy jindy.Solné jeskyně znám,chodívali jsme často u nás,na masáže ne,parafín vůbec-asi před 15 lety jsme byli na pár dní v Luhačovicích jako zájezd,i s procedurou parafinovou a nějaké perličkové koupele v ceně.Parafín nám naplácli na ruce,muž v pohodě,já jim říkala,že mně to dost pálí,prý každýho,že to tak je.Jenže muž a nikdo potom neměli na rukách puchýře jako já,hojilo se to dost dlouho,asi to u mně přehnali,takže tím jsem s parafínem skončila.Až tam po Novém roce zavolám,objednám termín-jsem ráda,že jste mi poradili,že je lepší všední den,bývala bych objednala víkend a nám je to vlastně jedno kdy.Už když jsem si vše okolo Bohdanče prostudovávala na netu,tak ze všeho,co nabízejí bych chtěla ty zábaly slatinné,bahenní-pokud to není to samé a plavání nebo plácání v jakémkoli bazenu.Uvidím,co všechno se do poukazu vejde.Ani nevím,kde budeme ubytovaní,to mi snad řeknou a nejsme nároční,tak je to taky jedno.Stravu v tom máme.Parkování se mi zdálo drahé,až jsem si našla,že pro klienty 45 kč na den,to mně uklidnilo,jinde jsem našla,že každou půl hod.asi 20-30 kč,což mně vyděsilo.Tak i v tomto jste mi poradili.Asi se objednáme na březen,máme to do konce dubna,ale v dubnu už asi bude víc zájemců.Ještě se zeptám:na obrázcích jsou klienti v bílých županech-to je tam půjčují nebo si máme brát své?Nemám zkušenosti,nikdy jsem v lázních nebyla,to poprvé jedeme na ty 3 dny,vyzkoušíme si to a když se nám to bude líbit,můžeme jet i jindy po domluvě.Tak hezký večer a ještě si odpovědi budu pročítat.Babuša

Od: host*
Datum: 27.12.16 11:41

Klienti v bílých županech jsou jenom na fotografii. Po lázních se chodí v běžném pohodlném společenském oděvu, v době procedur spíš v domácím, někdo i v běžném denním oblečení, někdo skutečně podomácku nebo sportovním, tedy šusťákové soupravě kalhoty-bunda nebo chlapi v teplákách a tričku nebo mikině. Dá se chodit v normálních čistých společenských botech, nebo i ve sportovních. Na všech procedurách je místo k odložení oděvu do skříněk. V županu snad chodí jenom někteří lidé na pokoji? Na pokoji je dobré se přezout do pohodlných domácích bačkor, pantoflí nebo papučí.

Dobré je mít s sebou nějakou menší tašku nebo v Čechách oblíbenou igelitku, do které se dá lázeňský průkaz na procedury, hřeben, převléknutí na cvičení /třeba tepláky nebo šusťáky, nebo nic zvláštního a někde na cvičení něco na přezutí/, na plavání samozřejmě plavky, ručník a igelitový pytlík na uložení mokrého ručníku a mokrých plavek. Ale většina pánů chodí jen v běžném domácím oblečení /někteří v šusťáchách a někteří i v oblekových kalhotech a svetru, nebo i v saku, někdo v teplákách a tričku nebo mikině, jak kdo/ a obuvi, s průkazkou v ruce.

Na jídlo se do jídelny chodí ve společenském oděvu, ale stává se, že když někdo pospíchá z procedur, přijde v tom, v čem je, tedy třeba i dámy ve slušivé šusťákové soupravě.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.