Co dělat když zaměstnavatel vydírá

Od: Datum: 03.01.17 10:02 odpovědí: 11 změna: 03.01.17 15:26

Dobrý den syn je zaměstnán u soukromé firmy,má smlouvu na neurčito,měl uraz a byl čtyři měsíce na nemocenské a dnes nastoupil opět do práce ale bylo mu řečeno at jde do kanceláře ani se nepřevléká.Vedoucí mu řekl at podepíše výpověd dohodou,to syn odmítnul a začalo to at si veme dnes dovolenou a pak že uvidí že bude každý den testován na drogy.alkohol.Nikdy se nestalo že by chodil do práce pod vlivem něčeho podobného..tak jsme zvědaví s čím ještě vyrukuje.PORADTE CO DĚLAT


doplněno 03.01.17 13:32:

Máte pravdu je dospělý ale znáte to jaké jsou matky,ALE VŠEM DĚKUJI NIKDY NEVÍM V DNEŠNÍ DOBĚ KDY SE MI TYTO RADY BUDOU HODIT


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lujs®
Datum: 03.01.17 10:05
avatar

Bohužel dnešní zaměstnavatelé to tak dělají.

Věřte že pro vašeho syna bude lepší když přistoupí na jejich podmínky protože se to bude zhoršovat a stupňovat a výsledek bude ještě mnohem horší.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.17 10:12
avatar

Nikdy bych nepracoval u firmy, která o mně nestojí. Rozhodně se dohodnout na ukončení pracovního poměru za solidních podmínek (výpovědní doba atd.) a najít si jinou práci. V současné době je o pracovité lidi na dělnických pozicích docela nouze.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.17 10:19

na severní moravě to s prací není zrovna ružové a nejhorší je že to nahrává zaměstnavatelum jak finančně tak heslem nelíbí se ti mužeš jít

Datum: 03.01.17 10:55
avatar

Na ty 4 měsíce si zaměstnavatel musel najít za syna náhradu a patrně zjistil, že ta náhrada je pro firmu prospěšnější a užitečnější. Pak je postup zaměstnavatele z hlediska prospěchu celé firmy (tj. nejen majitele ale i ostatních zaměstnanců) zcela logický a správný. Já vím, že to zní drsně a asociálně, ale je to tak.

"Nelíbí se ti - můžeš jít" je v zásadě správné a pokud by se mi fakt nelíbilo, nečekal bych na zaměstnavatele a podal výpověď sám. Jak by ta práce vypadala, v prostředí kde člověk cítí, že o něj nestojí? Bavila by ho? Byl by v ní spokojený? A v konečném důsledku, podával by výkon, jaký se od něj očekává? Mám za sebou celkem dlouhou pracovní kariéru, ale vždycky to musela být práce, která mě bavila a v přátelském prostředí. Kdybych cítil, že mě zaměstnavatel nechce, že pro něj nejsem užitečný, taková práce by mě neuspokojovala a nemohl ani nechtěl bych ji dělat.

Ještě drobná poznámka: váš syn je zřejmě dospělý a svéprávný. Chápu, že máte o jeho budoucnost starost, ale řešit jeho práci vám už nepřísluší. Je to jeho práce, jeho život, jeho triko.
(btw a vím o pár firmách na SM, které rozšiřují výrobu a nabírají)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.01.17 13:37

Mimochodem ta náhrada je taky už měsíc na nemocenské a múžu vás poprosit o info které firmy to jsou

Datum: 03.01.17 15:26
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 03.01.17 11:01
avatar

No, co by měl dělat? Odejít. Nebo snad chce pracovat pro někoho, kdo ho nechce? Kdo mu bude znepříjemňovat práci, jak to jen půjde? A ještě za co nejméně peněz, jak bude možné? Nakonec udělá nějakou "chybu" a vyrazej ho okamžitě za "přestupek".

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.01.17 11:07

Co dělat? Jednat. Rozvázání pracovního poměru dohodou je poměrně volná forma ukončení pracovního poměru. Lze se dohodnout k jakému datu poměr skončí, ale i za jakých podmínek. Lze si tedy např. sjednat nárok na odstupné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.17 11:22
avatar

Ať si vezme dovolenou a zajde se podívat na úřad práce, možná, že mu poradí, jak bez finanční ztráty odejít. Pokud se na ÚP hned zaregistruje, že bude končit, tak mu mohou hned začít hledat novou, slušnou pozici. To málokdo ví a málokdo využívá, že když nad pracovním poměrem visí Damoklův meč, tak již může dopředu s úřadem spolupracovat.

Nemá nynější zaměstnavatel strach, že jeho pracovní výkonnost vlivem úrazu poklesla a budou s ním mít jenom potíže? A též, zřejmě zaměstnal nového člověka - záskok - za něj a je vidět, že je s ním spokojen, tak nemá o syna již zájem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.01.17 11:39
avatar

Pokud podepíše dohodu, bude se mu krátit podpora v nezaměstnanosti.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: asd1
Datum: 03.01.17 12:08

Co dělat? Je dospělý a svéprávný, měl by si to řešit sám. Já na jeho místě bych na dohodu nepřistoupil, souhlasil bych s klasickou výpovědí s odstupným. Na vydírání "buď podepíšeš nebo ti uděláme pakárnu" bych odpověděl že pokud chtějí aby jim tam začal jezdit inspektorát práce, finančák, sociálka a policie tak ať začnou škodit, ale že si taky užijou.

Musí přesně plnit zadané úkoly, veškerá komunikace prokazatelně. Vyhrožování bych zaznamenával, může s tím hned jít za ředitelem jestli mu tohle přijde normální.

V každém případě je nesmysl tam zůstávat a bude muset najít jinou práci.

Ohodnoceno: 7x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.