Plátce DPH nebo ne?

Od: Datum: 24.12.16 08:57 odpovědí: 4 změna: 24.12.16 13:01

Dobry den.
Prosim o radu - mam několik řidiču transferu a chodi mi jejich vyplata na muj učet, za chvili to bude obrat 1mil v pruběhu roku, takže musim se stat platcem DPH? Anebo se to vztahuje jen na tu častku, kterou vyplacim řidičum a ne na tu co mi chodi na učet?

Lamu si hlavu, jak to dobře udělat i pracujicim, abych nemusel platit poplatky statu 45%, protože řidiči budou makat jak ... a brat jim pulku je nefer podle mě. Ale taky nechci abych porušoval nějake zakony.
Proto se obracim na vas, třeba někdo nějak poradi.
Děkuji


doplněno 24.12.16 08:59:

V připadě, že budu platcem, tak co všechno si mohu koupit abych potom ty daně mohl odečist? Nevim, třeba TV, mobil, auto a co třeba ledničku?


doplněno 24.12.16 10:16:

Ještě bych chtěl dodat, že častka , ktera mi chodi na učet jsou přijmy, ale zaroveň i vydaje jestli to nějak pomuže.
Pro vysvětleni - dejme tomu, že mi přišlo 10.000 z toho odevzdavam za praci 9500kč.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.12.16 11:02

Dobře to máte vysvětleno zde - http://www.jakpodnikat.cz/obr…at-registrace-platce-dph.php. To, zda se musíte stát plátcem, určuje obrat za posledních 12 měsíců a s tím, že do obratu se počítají veškeré Vaše příjmy (až na dvě výjimky, viz odkaz), to co vyfakturujete na své IČO. Výdaje na to vliv nemají.

Pokud se stanete plátcem DPH, tak v zásadě máte dvě možnosti. Buď ceny zachováte a DPH zaplatíte "ze svého" nebo cenu o DPH navýšíte a pak Vám zůstanou ty stejné peníze. To jakou variantu zvolit závisí na tom, zda je většina Vašich zákazníků plátci nebo ne. Plátcům takové zdražení o DPH vadit nebude, protože si to odečtou. Pak samozřejmě můžete ještě zvolit nějakou mezivariantu - například zdražení o 10%. To si už musíte spočítat sám.

Jinak uplatnit odpočet DPH můžete na veškeré věci, které souvisí s Vašim podnikáním a které si dokážete před případnou kontrolou obhájit. Tzn. mobily, internet, auta víceméně bez problémů. Televizi tam už nedáte, leda byste měl pro běrňák nějaký dobrý argument, jak Vám pomáhá nová TV v práci :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.12.16 12:14

Děkuji za odpověd, určitě si odkazy pořadně přečtu.
Mym problemem je, že zakaznici nejsou platci DPH, jde o to, že spolupracuji s firmou, ktera mi dava zakazky, ja je posilam řidičum a mě na muj učet chodi jejich penize, ktere pote vypplacim. Ceny nějak navyšit nemohu abych tam přidal DPH, to je ten problem.
Taky přeji hezke svateční dny

Datum: 24.12.16 12:55
avatar

"mam několik řidiču transferu a chodi mi jejich vyplata na muj učet" → Chtělo by to upřesnit: Řidiči jsou Vaši zaměstnanci, nebo pro Vás jezdí jako OSVČ?

"...řidiči budou makat jak... brat jim pulku je nefer podle mě. Ale taky nechci abych porušoval nějake zakony." Nejen nefér! Zaměstnavatel nesmí na zaměstnance přenášet riziko podnikání (viz zákoník práce).

Také by bylo dobré si ujasnit pojmy. Na účet Vám nechodí výplaty řidičů. Výplaty řidičů by Vám chodily na účet v případě, že by jim na Váš účet zasílali mzdy jejich zaměstnavatelé (že by si řidiči – zaměstnanci jiného zaměstnavatele – nechávali na Váš účet zasílat své mzdy).

Podle mne naopak Vy jako zaměstnavatel posíláte výplaty svým zaměstnancům (řidičům).

Na účet Vám chodí tržby.

Co odečíst/nakoupit? Obecně: To, co potřebujete ke svému podnikání. (Potřebujete-li jako přepravce ke svému podnikání chladničku, měl by Vám ji FÚ uznat.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ertl
Datum: 24.12.16 13:01
Já nikdy nepochopim, jak někdo, kdo neví vůbec nic, plete si pojmy s dojmy, neví co je příjem, co výdaj, může vůbec podnikat.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.