Focení lidí

Od: Datum: 21.12.16 20:29 odpovědí: 7 změna: 22.12.16 05:49

Baví mě focení. Chtěl bych si vyzkoušet focení lidí, fotil bych zadarmo. Ale bohužel mám jen na ukázky fotky architektury nebo krajinky. Mám už nějakou dobu inzerát na focení lidí zdarma a bohužel žádný ůspěch. Nemám koho fotit. Myslíte že mám nějakou šanci někoho fotit?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.12.16 20:33

Kamarádky, kamarádky, známé, známí známých? Můžete jim navrhnout, že jim uděláte pěknou profilovku na FB, fotky do alba s rodinou a taková zadarmo nafocená svatba je přání všech ;) V mém okolí se často nechávají fotit mladé rodiny, nechtějí rozmazané fotky z oslavy, ale pěkné a stylizované fotky se svými nejdražšími. Když tohle nabídnete okolí, myslím, že se najde plno lidí, kteří neodolají. Nedávno jsem nějaké takové fotky viděla, bylo poznat, že nejsou profesionální, ale hezké byly.

Ohodnoceno: 0x

Od: jiru
Datum: 21.12.16 20:44

když ale já nemám žádné kamarády ani kamarádky. :(

Datum: 21.12.16 21:36

Focení lidí takzvaně zadarmo (oboustranně) se označuje zkratkou TFP. Existuje spousta různých fór, na kterých jsou tato témata, ovšem mohu zodpovědně prohlásit, že 99% lidí si myslí, že fotograf shánějící model(ku) je zástěrka pro úchyla. Takže pokud se nebude jednat o ochotné osoby z okolí, šance na focení je poměrně malá. Pak zbývá už jen placená služba-modelka..

Datum: 21.12.16 21:48

tak asi zůstanu u krajinek a architektury a přestanu ze sebe dělat ůchyla.

Od: ria®
Datum: 21.12.16 22:28

Máte nějaké webové portfolio? Jdete s kůží na trh, musíte lidem ukázat, jak dobrý jste, co můžete nabídnout, jaké prostředí, styl, nevadí, že máte jen architekturu, i z toho lze poznat, jestli máte pro focení cit.. Nepište že chcete fotit zadarmo, ale za referenci - tzn, že fotku budete moci použít jako ukázku Vaší tvorby na netu, popřípadě nějaké hodnocení, jak se s Vámi pracovalo, jak se fotky líbí, atd.. samozřejmě jen ty pozitivní.. :)..Kamarád se přesně takto vypracoval na poměrně vyhledávaného fotografa, ale je to opravdu talent.

doplněno 21.12.16 22:52:

Nějak nevidím souvislost mezi tím být introvert, koktat a přitom být dobrý fotograf :), v uměleckém oboru nejste žádná rarita :D.. je fajn, že to chcete zkusit, jen je pořeba víc rozhodit sítě, pokud umíte anglicky, zkuste si vytvořit portfolio na těchto stránkách: http://www.wix.com/website/templates/html/photography/1

Jsou tam krásné šablony, použití a úpravy jsou intuitivní... No to jen kdyby jste měl zájem. Hodně štěstí a nezvdávejte to..

Datum: 21.12.16 22:46

Já myslím, že nikdy nebudu dobrý fotograf, protože jsem introvert, koktám a jsem nekomunikativní. No moc nemám odvahu dávat fotky na net, ale nedávno jsem začal dávat fotky na zoneramu.

Datum: 22.12.16 05:49

Pokud budeš přistupovat k tomu takto, tak zaručuju, že když už někoho na focení přemluvíš, tak to bude špatně. Fotografovaný musí vědět, že TY jsi ten, který u fotografování ví, co a jak se má dělat. Jakmile vycítí nejistotu, nesmělost atd, spolupráce je tatam. Komunikace je u tohoto typu focení velmi důležitá (verbální i neverbální). Buďto jiný přístup nebo ty krajinky

Nějaká ukázka by nebyla?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.