Neschopen.muze mi prijit kontrola pres svatky

Od: Datum: 23.12.16 17:47 odpovědí: 20 změna: 01.01.17 15:41

Dobry den marodim od.vcera se zady neschopenku odevzdam do prace az prvni tyden v lednu. Takze zamestnavatel nemuze poslat kontrolu nebo to nekam hlasi doktorka a kontrla je namatkova? Potrebuju navstivit pres svatky rodice a znamena to byt nepritomna doma cely den. Vychazky mam ale par hodin.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mnd®
Datum: 23.12.16 17:53

Ta neschopenka ma myslim ctyri dily.kontrolu nedela jen zamestnavatel ale chodi i primo z MSSZ.nahoda je blbec.urcite prijdou kdyz nebudete doma.pokud marodite tak mate lezet doma ( mimo dobu vychazky ) a ne trajdat po navstevach.jste si mela vzit dovolenou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 23.12.16 18:06
Záda v prd..i ale musite navstivit rodice.
Ktomu nemocensky listek se odevzdava neprodlene, max do 3dnu.
A ke konci mesice se musi odevzdat listek, na penize.
A kontrola prijit muze, doktor odevzdava jeden dil nenocenske na urad.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.12.16 19:07

h0nz: ...Ktomu nemocensky listek se odevzdava neprodlene, max do 3dnu...

no nevim.kdybych sel marodit napr.ja,tak bych ten listek odevzdal zamestnavateli az v lednu zaroven s ukoncenim neschopenky.od vcerejska uz mam volno a vsichni mame dovolenou.do prace jdu az ve stredu ctvrtyho 2017.nastesti ale nemarodim ,takze si muzu trajdat jak chci a kde chci.

Datum: 23.12.16 18:31

Kontrola na práceneschopného (nyní je na mysli nemocný člověk ,nikoliv flákač co nic neumí!) může přijít kdykoliv,v sobotu,neděli,24.12 atd,v kteroukoliv denní či noční hodinu,byť v mimopracovní čas chodí převážně na udání!

To je takový problém požádat lékaře aby Vám napsal PN na jinou adresu ,kde běžně bydlíte?

doplněno 23.12.16 18:34:

Právě skrze takovéto lidi se vše zpřísňuje.I kontroly osob při PN!

Datum: 23.12.16 18:53

Záda potřebují být v klidu. Domluvte se s rodiči, ať dojedou oni za Vámi. Nějaké cukroví i třeba uvařené jídlo mohou přivézt. Mezi svátky tedy od úterý 27.12. nikdo ve firmě nebude fungovat na odevzdání neschopenky? To by rodiče tam i mohli odnést. Nebo alespoň poslat v obálce poštou. Ale máte vycházky, tak díl pošlete sama, ať to tam mají. Jestliže marodíte se zády, tak nikde necestujte, protože se může stát nějaký problém, a budete na vozíku.

Jestli přijde kontrola, tak to nikdo nemůže vědět, ale je pravda, že se kontroly velice zpřísnily.

Datum: 23.12.16 20:23

Ano, kontrola může přijít 365 dnů v roce. Neschopemku jste měla odeslat hned včera poštou (cestou od lékaře). Nečekejte až na leden a pošlete ji hned první pracovní den po svátcích.

Nechcete-li si koledovat o postih (snížení či odebrání nemocenského, pokuta, ztráta zaměstnání), radím dodržovat léčebný režim a nikam nejezdit.

Datum: 23.12.16 20:25

Když jste nemocná ,tak potřebujete jen se uzdravit a ne někde jezdit *cert*to je vidět, že je vám houby...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 23.12.16 22:55

Nechápu marodím pouze tehdy pokud mi něco opravdu je a to potom nemám nějak pomyšlení na jiné aktivity.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.12.16 23:47
I kdyby kontrola přišla,tak o nic nejde. Holt se potřebujete nechat nakojit od maminky,tak to je v pořádku!

Datum: 23.12.16 23:54

Před léty jsem musela v době pracovní neschopnosti se synem do nemocnice. Měla jsem kontrolu a v práci moje argumenty uznali. Ale od té doby jsem vždy měla kontrolu při každé pracovní neschopnosti. Ono to není jen o tom, že Vás načapají jednou. Je to problém na celý život.

Od: ruze®
Datum: 24.12.16 00:46

Tak to vás asi záda moc nebolí,když chcete ,,běhat,,po návštěvách.Já když marodila se zády,tak jsem brala troje silné léky a prvních 6 týdnů ležela doma jako lazar! Měla jsem vycházky,ale stejně jsem skoro nikde nechodila,jen k lékařům. Dobu vycházky bych nikdy nepřetáhla.Pozvěte rodiče k sobě a nemusíte se bát kontroly.

Od: pest®
Datum: 24.12.16 09:27
Přicpu se s dotazem, co v případě že přijde kontrola a třeba nepůjde zvonek, člověk bude tvrdě spát, mě třeba neprobudi skoro nic. Jak se tohle řeší? Jen čistě teoreticky, asi se to nestane a nebo se to stejně nijak nedokáže.
doplněno 24.12.16 13:49: Přesně tohle jsem si myslel, dělám sám na sebe, takže jsem se s nemocenskou nepotkal, jen taková úvaha, že i v případě poctivého léčení by mohl nastat problém.

Datum: 24.12.16 09:40

Čistě teoreticky je problém na tvé straně. Dům má být správně označen, zvonek k dispozici.

Datum: 24.12.16 09:57

Každý v PN je povinen si to zabezpečit tak aby se na něj kontrola dozvonila-jinak může přijít i o to málo co nemocenská činí!

Datum: 24.12.16 18:05

Na webu ČSSZ jsou ke stažení "Povinnosti dočasně práceneschopného pojištěnce" (PDF, 640 kB).

Pokud by došlo k uvedené situaci, bylo by to nutné ji řešit s ošetřujícím lékařem, který může potvrdit např. předepsání léků, po nichž může nemocný více spát, apod.

Datum: 24.12.16 23:57

V zákoně není nic o tom, že byste např. musel mít funkční zvonek, ale musíte umožnit kontrolu. Je na Vás, jak si to zařídíte.

Datum: 25.12.16 01:52

inzinyrka: mate pravdu v zakone neni nic o oznacenem a funkcnim zvonku.Je tam,ze ma prace neschopny povinnost "poskytnout součinnost". tady je cteni z unora 2016 a rozhodnuti nejvyssiho soudu. https://zpravy.aktualne.cz/fi…604f2e/?redirected=1482626592

Datum: 25.12.16 03:46

Moc jsem nemarodila, ale na dobu marodění jsem vždy označila schránku se jménem, do poklopu jsem přilepila moji vizitku s telefonním číslem. Pokud by přestala jít elektřina /starý zvonek 57 let/, tak mohli prozvonit mobilem. Je pravda, že jsem v rodinném domku a jméno mít na schránce nemusím. Pošťák vidí domek, vrátka se schránkou, číslo popisné. To mu stačí.

Je dobré vyjít spíše vstříc, nevymlouvat se, a kontrolu umožnit.

Datum: 25.12.16 07:28

Já bych chtěl mít vaše starosti. Vážně.

Od: stir
Datum: 01.01.17 15:41

prvnich 14dni hradi zamestnavatel, takze on si vas muze zkontrolovat primo. Anebo vam mohl doktor napsat, že se budete lecit u rodicu.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.