Výpověd ze strany zaměstnavatele

Od: Datum: 22.12.16 21:07 odpovědí: 5 změna: 25.12.16 00:18
Pracuji ve firmě od ledna letošního roku,v srpnu jsem měl pracovní úraz nechtěl jsem dëlat problémy a nenahlásil to.Měl jsem zlomený prst,pak operace s prstem atd...Vím od kolegy źe mají náhradu a budu propuštěn.Mám smlouvu na neurčito.Na co mám nárok na co si dát pozor paragrafy o výpovědi.Předem děkuji za rady.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.16 22:35
avatar

Není jasné jakým způsobem vám hodlají dát výpověď, buď vás musí propustit na hrubé porušení, popřípadě tlačit do dohody. Další možnost je zrušení místa s odchodným, ale to by na toto místo firma nemohla nikoho přijmout. Tedy by to chtělo více informací.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.12.16 22:54
avatar

Zaměstnavatel může dát výpověď jen z důvodů které jsou uvedeny v Zákoníku práce §52. Viz:

http://business.center.cz/bus…ny/zakonik-prace/cast2h4.aspx

V některých případech, kdy je podána výpověď ze strany zaměstnavatele, náleží zaměstnanci nárok na odstupné (ruší-li se zaměstnavatel, přemísťuje-li se zaměstnavatel nebo jeho část, stane-li se zaměstnanec nadbytečný atd).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.12.16 22:47

Vidíte, měl jste to nahlásit. Vy jste nechtěl dělat problémy, ale zaměstnavatel vám problémy klidně dělat bude. Zaměstnavatel bude nejspíš kout pikle, jak vás obvinit z neplnění úkolů atd. Nastudujte velmi podrobně zákoník práce, bude se Vám to hodit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 24.12.16 23:36

Ruku na srdce: stálo vám za to být šlechetný? Nepomyslel jste na možné trvalé zdravotní následky a za každý dobrý skutek následuje trest. Škoda.


doplněno 24.12.16 23:48:

Zaměstnavatel si může dělat co chce a zaměstnanec nemá šanci, neboť důkazníí břemeno by leželo na žalující straně a ta se k jakýmkoliv důkazům dostane velmi těžko. Oblastní inspektorát práce vám nepomůže. Kolega za posledních 8 let přišel o 6000 hodin přesčasů tak, že zaměstnavatel nevedl evidenci přesčasových hodin. Já o 1200 hodin a ostatní podobně. Jako jediný jsem to nahlásil ale co mi přišlo z inpektorátu práce byl jen výsměch. Ofocená listina docházky s přehlenými hodinami příchodu a odchodu pro každý měsíc nebyl brán jako důkaz, protože nebyla listina autorizována zaměstnavatelem. Hlavička a ostatní údaje tam byly, bohužel nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.12.16 00:18
avatar

skuste ten ůraz dohlásit -pokud existujou svědci,nebo náký zápis či fota která budou schopná věrohodně doložit co a kde se stalo mělo by to jít

mě se stal úraz a dohlašoval se až po roce co se stal byl to kapku boj a lítání ale stálo mi to za to

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.