Bojím se

Od: Datum: 22.12.16 17:55 odpovědí: 9 změna: 23.12.16 08:07
Ahoj všem. Je mi tak trošku trapné tu psát ale podle toho, co jsem si tu přečetla, tak by jste mi mohli dobře poradit. Je mi 20 let a mám o deset let staršího přítele. Chodíme spolu od března minulého roku a od dubna tutoho roku spolu bydlíme. Teď proč sem píšu. Máme, teda měli jsme spolu krásný vztah, ale poslední dobou je trošku divnej. Párkrát mi lhal, má přede mnou tajnosti a už mi neříká nic dopředu jako to bylo vždycky. Je fakt že jsem trošku žárlivá ale proto, protože jednou si psal s jednou holkou a přítel ji pozval na hokej a ještě k tomu napsal že se o rande nejedná, ale to není to co mě štve nejvíc. Jednou když jsme se pohádali tak té holce napsal o mě nepěkný věci, prostě mě za zády pomluvil a od té doby si s ní píše. Já jsem mu říkala že se mi to nelíbí že si s ním píše po tom co mi udělal a on slíbil že ji psát nebude ale píše si s ní furt. Už spolu nejezdime na výlety. Furt by někam beze mě chodil a už mi to trošku vadí protože mi přijde že jsou pro něj důležití víc kamarádi než jsem já, furt se hadame a já už nevím co si dál mám myslet. Dřív jsem si s ním dokázala představit že si postavíme baráček a budeme mít rodinu ale teď už si to nedokážu představit. Furt přemýšlím jestli mu mám věřit nebo ne. Já už nevím jestli jsem zamilovaná. Byla jsem ale teď už nevím a nevím jak to zase zlepšit aby náš vztah byl zase v pořádku.Muzete mi poradit? Nechci ho ztratit protože je mi s ním dobře až na ty častý hadky. Moc se omlouvám že je to tak dlouhý ale já neumím psát něco krátce, musím to rozepsat aby jste mi rozuměli. Děkuji za rady a prosím, ošklivý komentáře si nechte, opravdu potřebuji poradit protože už nevím jak dál.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.16 17:59
avatar

konec naivity nastává realita

přítel se vás nabažil a pravděpodobně hledá či už možná našel náhradu

ste mladá najdete si jinýho takovej je holt život

Ohodnoceno: 1x
 
Od: elis®
Datum: 22.12.16 18:13
Jenže mi to chceme spolu probrat a promluvit si a zjistit, co se komu líbí a naopak nelíbí. Poslední dobou ani už nemáme sex, protože kvůli hádkám už na to není chuť. Navíc máme dva kocourky a ty já nechci opustit, protože je mám moc ráda. Jenže kdybych se odstěhovala zpátky do rodného města, tak tam kocoury mít nemůžu. Já ho nechci opustit, protože se bojim, aby to nebylo unahleny rozhodnuti. Možná sem naivka, ale v hloubi duše věřím, že se to vyřeší když si pořádně promluvíme. Jenže nevím, jestli to má ještě smysl. Jestli to nebude dělat dál.
Datum: 22.12.16 18:11
avatar

Zdravím. A Vy opravdu chcete být s partnerem který Vás pomlouvá? Citům se nedá poručit, ale držet se někoho, kdo o Vás nestojí, nemá smysl. Vy si přejete, aby váš vztah byl v pořádku, ale co si přeje on? O vás dvou musíte mluvit s partnerem, kterého se to též týká. Komunikujte spolu o tom jak váš vztah zlepšit, abyste v něm byli spokojeni oba dva. Pokud partner s Vámi komunikovat nechce a je mu jedno, že se trápíte, pak by pro Vás bylo lepší vztah ukončit a najít si vhodnějšího partnera. Někdy se to stává, že pokud spolu dva začnou žít, vztah přestane fungovat. Možná, že už nejste zamilovaný ani jeden a jste spolu jen ze zvyku a setrvačnosti. Řešte svůj vztah spolu dřív, než třeba otěhotníte. Pak by ten radikální krok byl těžší a složitější pro oba dva. Udělejte si jasno v tom co jeden k druhému cítíte, řekněte si na rovinu, zda chcete žít společně a plánovat budoucnost, nebo zda bude lepší když se vaše cesty rozejdou budete si žít každý po svém.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.12.16 18:32
avatar

Jste mlada utikejte , snim je nuda , chce byt sam , s kamosama a vy zavrena doma?

Najdete si jineho , ma jine zajmy , vas si uz nabazil , uzil sex a ted vas ma na parku.

Reknete si otazku , zda snim chce byt cely zivot ...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: elis®
Datum: 22.12.16 19:54
Predstavovala jsem si s ním budoucnost protože byl hodný a pozorný ale prostě seto změnilo. Už nechci s ním žádnou budoucnost, alespoň pro zatím. Jelikož jsem asi blbá a mám ho fakt moc ráda tak si s ním zkusím promluvit než udělám nějaký ukvapený závěr. Uvidíme jak se to vyvine po promluvě. Pokud to bude stejný tak mi nezbývá nic jiného než se rozloučit :(
Od: ass
Datum: 22.12.16 21:33

promluvy sotva pomohou.Bud chce nebo nechce.Když už se jednou tak chová,tak to nemá cenu.Promluvy jsou na nic.Najdi si někoho lepšího.Ve 20 máš všechno před sebou.Hlavně hlavu vzhůru a neponižovat se.Jak se říká,chcešli rozesmát Pánaboha,vyprávěj mu své plány

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 23.12.16 01:24

On o Vás nestojí a Vy chcete vyjednávat? Nebuďte na něm závislá, mějte svůj život, svůj čas pro sebe. Buďte Vy ta, co musí ven za svými zájmy. Kupte si něco hezkého na sebe, změňte účes, buďte krásná. A začněte chodit třeba cvičit nebo s partou na výlety nebo volejbal. On si nezaslouží, abyste na něj čekala , jestli se uráčí s Vámi něco podnikat. Kocourky nabídněte v inzerci, bohužel. Jsou horší ztráty. Nevnucujte se mu. Nedělejte scény. Mějte svou hrdost. A ven jděte vyfešákovaná a s úsměvem, zrovna, když on příjde. Neříkejte kam. Nejspíš skončíte u kámošky, ale to on nemusí vědět. Jste mladá, nevažte se na něj. Možná se probudí, ale bude pozdě. A dobře mu tak.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.12.16 07:09
avatar

Vy nevíte, jestli mu máte věřit, nevíte, jestli jste dosud zamilovaná...Hádáte se furt a nikam spolu nejezdíte. On Vás pomluvil před cizí ženou.Tolik Vaše výpověď.

Chcete si to ale vyříkat, jak píšete. Co si budete vyříkávat? Jen se zase chytnete. On Vás má evidentně dost, nabažil se Vás, lže Vám, má tajnosti...Budete se jen zase hádat, pozitivní změny ve vztahu to nepřinese.

Vy jste asi tak trochu stíhačka, jak sama píšete /jsem trošku žárlivá ;)/, jemu se to nelíbí. Tak zase dělá naschvály.

Slepovat takový cirkusový vztah nemá cenu. Rozejděte se, on může chodit za děvčaty, Vy si časem taky někoho najdete.

Tenhle vztah nemá cenu a Vy evidentně nevíte, co chcete. On se k Vám chová jako ke kousku hadru, Vy ho nechcete ztratit, chcete slepovat nepovedený vztah. Nevíte, jestli jste dosud zamilovaná, ale chcete ho. *ee* Na co ho tedy budete mít, když tam už není zamilovanost a láska , ani z jedné strany? Chcete snad, aby s Vámi byl ze soucitu? Pěkně děkuju!

Netrapte sebe ani jeho, odstěhujte se Vy, nebo on, podle toho kdeo u koho bydlí. A bude hotovo. Přestanou hádky, vzpamatujete se a budete moci budovat nový vztah. Poučte se ze současných chyb, aby nový vztah byl lepší a neztroskotával na tom samém, co teď. Hezké Vánoce - Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.12.16 08:07
avatar

úplně normální. Nejlepší lék proti zamilovanosti je toho milovaného pořádně poznat. Pak ty růžové brejle najednou zmiznou. Přesně to se stalo vám i vašemu příteli. Ty jeho růžové brejle už jsou taky pryč. Vy ho šmírujete, kontrolujete, omezujete, žárlíte a hádáte se s ním a on před vámi začíná utíkat.

Co s tím? Nic. Tady rada není, protože další růžové brejle mu už nenasadíte.

Aspoň vidíte pokračování vašeho vztahu. Budete se hádat dál a dál a on bude mizet do hospody, za kamarády i na hokej.

No ale abych přece jen něco poradil. Staří Arabové vymysleli přísloví : Neptej se a neuslyšíš lež. Řiďte se jím.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.