Prvni vanoce bez dedy jak zvladnout

Od: Datum: 22.12.16 14:23 odpovědí: 3 změna: 22.12.16 17:05
dobrý den není to ani půl rok co jsem přišla o dědu. letos to budou první vánoce a každý rok jsem k nim jezdila na návštěvu. jak to teď mám zvládnout bez dedy bez jakýchkoliv emocí
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 22.12.16 14:31
avatar

I když máte smutek v duši, to je ostatně v pořádku, nenechávejte v tom babičku samotnou, jí se jistě také stýská a děda jí chybí každý den. Držte svoji sentimentalitu na uzdě a budeli babička mít potřebu o dědovi mluvit, tak vylovte ty nejhezčí a nejradostnější vzpomínky, myslete na ty hezké věci, které jste s dědou prožila. Pokuste se babičku podržet, aby celý Stědrlý večer nebyl jedno slzavé údolí. Děda to bude shůry sledovat a bude spokojen, když vzpomínka na něho vám vyloudí úsměv ve tváři.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: janm*
Datum: 22.12.16 17:02

Prostě nechte věci plynout, pokud by jste to nezvládla tak se tím nijak netrapte a prostě to pusťte, nechte tomu volný průběh pár slz a bude líp, je hezké brát ohledy na druhé ale zase není dobré to v sobě dusit, když to nejde tak to nejde a příště uvidíte bude to zase lepší :)


doplněno 22.12.16 17:29: Buddha k tomu říká:Čeho si myslíte, že je více: záplav slz, které jste s pláčem a nářkem prolili na této dlouhé cestě - a když jste se hnali a kvapili tímto koloběhem znovuzrození, spojeni s nechtěným a odděleni od žádoucího - anebo vody čtyř oceánů? Dlouho jste trpěli smrtí otce a matky, synů, dcer, bratrů a sester. A zatímco jste takto trpěli, prolili jste vskutku více slz na této dlouhé cestě, než je vody ve čtyřech oceánech.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.16 17:05
avatar

Dobrý den. Ono to úplně bez emocí asi nepůjde. Vánoce jsou obdobím kdy se lidé v rodině schází, tráví spolu čas a citlivěji vnímají, že někdo v té rodině chybí a nemůže tady být s námi. Čas tu bolest nad ztrátou někoho blízkého trošku otupí, ale u Vás je to ještě moc čerstvé. Člověk se emocím neubrání, nemusíte se za to stydět. Buďte o Vánocích obklopena lidmi kteří jsou Vám nejbližší a s kterými se cítíte dobře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.