Homeopatika a jejich dávkování

Od: Datum: 21.12.16 17:56 odpovědí: 17 změna: 25.12.16 14:05

Dobrý den, zakoupila jsem si homeopatika Chamomilla vulgaris 30ch. Není u nich žádný letáček, ani způsob dávkování a souvislost s jídlem, takže vůbec nevím jak užívat. V lékárně nic neříkali. Má někdo zkušenosto s tímto lékem?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kusk
Datum: 21.12.16 18:04

Jak víte, že právě potřebujete tato homeopatika? Navštivte napřed homeopata atd

http://www.lekarnarelax.cz/ch…-vulgaris-ch30-gra-4g-p22144/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 21.12.16 18:07

Příbal k prostředku, který uvádíte. Je to celkem bez rizika, vždyť je to prostě heřmánek.:)

Ohodnoceno: 1x

Od: rv
Datum: 21.12.16 19:20

Účinnost homeopatika není závislá na dávkování. A nehrozí ani předávkování (teda pokud nemáte cukrovku).

Od: kusk
Datum: 21.12.16 19:42

Nemohu spuhlasit s "rv". U heřmánku opravdu nehrozí předávkování, ale jsou homeopatika, která jsou pouze na lékařský předpis a tam předávkování hrozí. I když si je komplet platíte, nelze koupit bez předpisu.

Datum: 22.12.16 03:19

Toto homeopatikum má ředění 30ch, tedy 1: 1 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000 000. (=1E+60)

1. Je-li tabletka vyráběna z heřmánku, tak v továrně mají jeden kvítek heřmánku a ten zatím nestačili spotřebovat a vydrži jim dokonce po celou dobu trvání vesmíru.

2. V 1 molu látky je 6x1E+23 molekul. Tedy u tohoto homeopatika se pravděpodobně ještě neprodala ani jedna molekula účinné látky. To, že v mé tabletce bude, je mnohem méně pravděpodobné, než že vyhraju ve sportce.

3. pokud z kvítku chcete vyrobit "čaj" o koncentraci 30ch, nebude vám stačit všechna voda na Zemi (1.4E+9 km3), potřeboval byste vodu z 1E+32 Zemí, což je více Zemí, než je hvězd ve viditelném vesmíru (1E+22).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 21.12.16 22:44

Zdravím. Z toho, že se ptáte na dávkování soudím, že jste ještě nikdy neužívala homeopatika. Tak proč hned na poprvé ředění 30 CH? Doporučil vám to homeopat? A na jaké potíže toto homeopatikum máte užívat? Obecně platí, že se berou homeopatika 2-3x denně, většinou 5 kuliček vždy na lačno (nebo alespoň 2 hodiny po jídle). Kuličky si dát pod jazyk a nechat rozpustit. Pak počkat 15 - 20 minut a teprve jíst a pít. Pokud máte poprvé a rovnou 30 CH, tak by vám asi mohly stačit tak 2-3 kuličky 1x-2x denně. Zavřená tubička (ale s uvolněným víčkem = odtrženým papírovým proužkem) se otočí vzhůru nohama a otáčí se víčkem sem-tam tak, by vnitřní dávkovací zařízení do víčka postupně nechalo napadat požadované množství kuliček. Pak si kuličky z víčka nasypat do úst. Nikdy se nesmí na homeopatika sáhnout. Pokud některá kulička upadne, zahodit, nejíst. Tubička by neměla být na světle, ukládat nejlépe do šuplíka. Během léčby homeopatiky se doporučuje vynechat tvrdý alkohol a potraviny s mátou. A taky omezit či vyloučit zrnkovou kávu. Tak asi tak. Ida

doplněno 22.12.16 11:23:

Zdravím. Jen pro ty, kdo zatím nemají o homeopatii žádné povědomí, tu musím říci, že homeopatie nemá nic společného s čaji, ani čaji naředěnými, jejich molekulami, ani žádnými chemicky vyráběnými tabletami. Léčí na úplně jiných principech než chemie, jakou co by tzv. "západní" léčivo, známe. Rv, vás živí farmaceutický průmysl? Jinak si nedovedu vysvětlit, proč používáte slovo homeopatie a přitom uvádíte příklady z alopatie - chemie. Ida

doplněno 25.12.16 13:17:

Zdravím. Sana, jsou 2 obory léčení. Jedním je alopatie = chemie. Všichni lékaři vystudovali alopatii; a jsou jejími příznivci (navíc vázáni standardními postupy), tudíž jaksi automaticky odpůrci homeopatie = přírodno, která je tím 2. oborem. Pokud chcete něco vědět o homeopatii, nehledejte na internetu. Já sama jsem zatím našla jen jedno jediné pojednání, které psal někdo (již si nepamatuju o koho šlo), kdo principům homeopatie rozuměl. Všechny ostatní informace tu jsou směšné. Může sem psát každý, úplně každý své názory, i ty ničím nepodložené. Obraťte se na homeopata. Vystudovaného homeopata. Ten vám může poskytnout léčivo, které v lékárně samozřejmě nedostanete. V lékárně ale také můžete koupit paralen, ibalgin... a nikdo nezpochybňuje jejich účinky. Přesto, že sami o sobě nic nevyléčí, nikdo netvrdí, že je to placebo. Výše jsem vám odpověděla na vaši otázku, jak užívat homeopatikum z lékárny. Toto jen pro doplnění. Doufám jen, že Chamomillu vulgaris jste si nekoupila na doporučení nějaké kamarádky. Ida

Od: teras
Datum: 22.12.16 12:22

Ano, samozřejmě že "Léčí na úplně jiných principech než chemie, jakou co by tzv. "západní" léčivo, známe" - konkrétně se tomu říká placebo efekt.

Datum: 23.12.16 22:34

Což je vlastně něco, co západní medicina zná.

Datum: 22.12.16 14:28

Homeopatie patří mezi obdobné obory, jako uzdravování pomocí baněk a nahřátých kamenů. Na neracionálně myslící lidi může působit a třeba je i uzdravit (věř a víra tvá tě uzdraví). Jak přichází rozum, člověk odmítá věřit nesmyslům. A pak na něj tyto nesmysly přestávají působit a nezbývá mu nic jiného, než jít k lékaři, který mu předepíše něco, u čeho je celkem objektivně zjištěno, že to léčí.

Datum: 25.12.16 14:05

To, co píšete, je snůška nesmyslů. Principy homeopatie jsem důkladně studoval a výsledek je, že je to prostě šarlatánství. Homeopatie není žádné přírodno, jsou mezi nimi i látky jako je arzen, měď, brom, tedy látky vysloveně jedovaté. Homeopatie je založená na tom, že nemoc lze vyléčit lékem, který u zdravého člověka vyvolává stejné příznaky. A to tím účiněji, čím víc bude naředěná. Otravu arzenem tedy vyléčíte přísunem velmi ředěného arzenu. Dává to smysl? Navíc homeopatické koncentrace jsou tak malé, že ona "léčivá substance" v koncentraci větší než 7C (tedy 7x ředení v poměru 1:100 v kaskádě) už vůbec nemá šanci být byť v jediné molekule, a homeopatici léčivost homeopatik zdůvodňují jakousi "pamětí vody", jejíž princip neumí ani vysvětlit, ani prokázat. Na rozdíl od alopatické léčby, která se snaží léčit jak příčiny (alespoň tam, kam dohlédne, což často není příliš hluboku), tak příznaky, homeopatie neřeší příčiny, neřeší rozdíl mezi virem, bakterií, psychosomatikou, otravou, sleduje jen příznaky. Celé je to jen penězovot výrobcům homeopatických léků, jako je firma Boiron (akcie dlouhodobě rostou, za rok růst o 30%, divdenda zhruba 2% ročně).

Přírodní léčba je něco úplně jiného, zahrnuje léčbu různými přírodními látkami - částmi rostlin, hub i zvířat, ovšem ve smysluplných koncentracích. Ale toto bylinkářství je součástí západní věděcké, jednak vám lékař nehomeopatik klidně napíše bylinkový čaj na kašel nebo na ledviny, případně doporučí konzumaci vepřového želé na klouby, jednak farmaceutický průmysl tyto byliny používá jako zdroj. Stejně tak jsou její součástí léčba psychosomatických potíží psychoterapií, potíží pohybového aparátu cvičením či změnou životního stylu.

Datum: 22.12.16 05:56

Pokud chcete dosáhnout největšího homeopatologického účinku, neužívejte to vůbec. Pak dosáhnete nejvyššího ředění.

Od: boba®
Datum: 22.12.16 08:23

S tím můžu jen souhlasit. Já jsem se před mnoha léty léčila homeopatiky, až se mi rozvinul těžký zánět průdušek, prokašlala jsem celé noci, hlavně prochodila a skončila jsem na kortikoidech a výsledkem bylo nastupující astma. Od té doby, kdykoliv slyším něco o homeopatikách, naskočí mi husí kůže.

Datum: 22.12.16 15:57

Když mi objevili rakovinu, tak jsem homeopatika, která jsem užívala pod dohledem lékařky přes 2 roky, vyhodila. Za ty peníze, které jsem lékařce a v lékárně zaplatila, jsem si měla koupit kvalitnější jídlo. *zed* I mi se neudělá dobře, když o homeopatikách jen slyším. Ani psovi bych je nedala! Příroda nebo kdo, byl natolik moudrý, že organizmus vymyslel tak, že si sám umí poradit. Jen se mu nesmí překážet.

Ohodnoceno: 1x

Od: homeo
Datum: 23.12.16 09:19

babkazov - Příroda nebo kdo, byl natolik moudrý, že organizmus vymyslel tak, že si sám umí poradit.

Pokud píšete pravdu, že k vyléčení rakoviny vám stačila jen příroda, že jste nepotřebovala homeopatika, ozařování, operaci, chemo atd, jste šťastná žena.

Datum: 23.12.16 17:29

homeo, nene, vy dobře víte, jak to myslím! Mám na mysli to, když je člověk jakž takž zdravý, tak by neměl cpát do hlavy něco, o čem ví, s odpuštěním, prddlačku!

Od: pt®
Datum: 23.12.16 19:55

Jémine, a kolikpak jste za ty ptákoviny zaplatila? Je to škoda peněz...*plac*

Datum: 23.12.16 22:42

Homeopatika Chamomilla vulgaris jsou homeopatika vyrobená z heřmánku, ale při ředění C30 je tam heřmánku nula nula nic (a to nepřeháním). Pokud jste nastydlá, kupte si normální sušený heřmánek nebo heřmánkový čaj, nebo jiný čaj (pectorales třeba). Přečtěte si něco o principu homeopatik a pochopíte, že to vymyslel někdo, kdo jel na silných halucingenech a to v nikoli homeopatických dávkách.

Ohodnoceno: 2x

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.