Jak oslovit dívku v obchodě

Od: Datum: 19.12.16 04:55 odpovědí: 10 změna: 22.12.16 17:15

Dobrý den, prosím o radu.

Byl jsem v obchodě nakupovat dárky a zalíbila se mi prodavačka v obchodě s oděvy. Bohužel nemám odvahu ji oslovit, jsem stydlivý, nenapadá mě ani jak. Je tam vždy hodně lidí a ani nemá moc času na nějaké povídání. Nevím, jak zjistit, jestli se jí alespoň trochu líbím. Usmát se je pro mě trochu obtížné.
Děkuji za každou radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.12.16 06:31
avatar

Musíte se připravit na to, že ta hezká prodavačka může mít vážnou známost. Nebo je to maminka 2 dětí. Nevíte o ní zatím vůbec nic.

Nechala bych to na povánoční dobu. Teď je všude shon, nebude mít čas si s Vámi povídat. Pokud to není brigádnice, ale pracuje tam pořád, v lednu /pokud tam nebudou slevy 90%! *smich*/, bude mít třeba volněji. A promluvíte si.

Když je pro Vás obtížné se na ni usmát, asi jste ji zatím moc nezaujal. Co po muži, který se tváří jako bubák? Ten Váš úsměv by třeba byl prvním kontaktem.

Co přinést malou kytičku? Žádné velké křoví, prostě, třeba sněženky, fialky...Pusťte si film Jáchyme, hoď ho do stroje, kde plachý Luděk Sobota dobýval nesměle krásnou prodavačku Martu Vančurovou. A podařilo se mu to.

Tak do toho. Buďte slušný, ale ne vtíravý, mluvte, usmívejte se. A nechte to po Vánocích a po slevách někdy kvečeru, kdy v prodejně už nebude tolik práce. Držím Vám palce. Jaga.

Třeba se nezadaří, ale když nic nezkusíte, budete si to pak vyčítat. Tak je lepší vědět, na čem jste.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: belpir
Datum: 19.12.16 14:47

Z vlastní zkušenosti:

Byl jsem nakupovat, neměl jsem dostatek hotovosti a nešlo platit kartou. Zjistil jsem to až na pokladně, kdy mi to řekla pěkná pokladní a čekala co se stane. Když už jsem chtěl část nákupu vrátti, řekla že mi ať jdu, a nechám to. To mě ohromilo, protože mi bylo jasné že na konci směny, až se bude kontrolovat zůstatek v kase, tak to bude musem platit ze svého. Veškerý stud šel stranou nad jí projevenou dobrosrdečností. Šel jsem vybrat do nejbližšího bankomatu, koupil kytku a za 15 min jsem stál opět ve frontě na kasu. Když na mě přišla řada, poděkoval jsem jí, vrátil jí co jsem byl dlužen a k tomu kytku.

No , vyvedlo jí to z míry a byla více než potěšená. V té chvíli jsem bohužel šel, protož ejsem nevěděl jak v dané chvíli zareagovat. Jsem si jist že by to mělo pěkné pokračování. Do dnes na to občas myslím.

Tzn dvě ponaučení. Normální kytka, jako pozornost, zcela jistě potěší. A pokud se nerozhoupete k činu, bude vás to celou dobu mrzet. Ale věřím že se k činu rozhoupete, když už jste napsal sem.

Hodně zdaru

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jjj
Datum: 19.12.16 13:52

Jestli jsi tam byl nakupovat, tak tam jdi znovu, vystihni dobu kdy je tam mín lidí a zeptej se na něco, co by se ti líbilo, nebo co ona by myslela že by ti vyhovovalo, že bys potřeboval poradit s barvou, třeba pro maminku. Hned bych řekl, je to jsem rád, že jste tady, můžu se na něco zeptat, jak se rozvine hovor, tak se zeptej jestli je tam na brigádě, a že bys chtěl koupit nějakou kolínskou já nevim pro otce, nebo pro matku, něco co prodávají někde blízko. Jestli by s tebou nemohla jít, že by ti pomohla to vybrat. Nebo jestli si troufáš, tak se zeptej rovnou, zda by nešla po práci na kafíčko, když řekne, že ne, tak se nic neděje, řekneš škoda a je to. Neboj se nic i když řekne ne, nemá čas můžeš říct a jindy by jste měla čas? Když je zadaná tak se neboj hlavu ti neutrhne, ono jí to i tak udělá radost u srdíčka, že je o ní zájem, že se líbí. To každé ženě. Ani pak bych to nevzdával, ona vytrvalost růže přináší a ona si to může v hlavince doma srovnat, kdoví možná vztah není ideální a co kdyby se pokusila o něco nového, občas tam zabrousit a pozdravit, prohodit pár slov. Když vidíš, že to je beznadějné, to se pozná, tak se na to vykašli a jdi o dům dál. Moje příbuzná taky krásná holka, je na brigádě v zásilkovém obchodě a moc se líbí a víš jak prý to dělají kluci, když platí tak nechtějí vrátit, řeknou to je dobrý a dostává někdy i pěkné zpropitné. Nebo aby jí mohli vidět tak si tam hned objednají další zboží, že si pro něj přijdou za týden a chodí takhle pořád dokola a to se holka dovtípí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 19.12.16 13:59
avatar

Nic zbytecne neodkladat, jit za ni a zeptat se ji, jestli by s Vama nesla po smene treba na kafe. Kdy konci, ze ji pak muzete vyzvednout. Zadna veda. Za nejake nakupovani bych to zbytecne neschovaval. Pak akorat budete mit hadry, ktere treba ani nechcete a stejne nemusite stale vedet na cem ste.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: valdemara
Datum: 20.12.16 22:36

napiš na papírek : Nemám v kapsi žádnou zbraň, toto není loupežné přepadení. Chovejte se naprosto přirozeně. Chci Vás jenom pozvat do kina, nebo na kávu.

-a podej jí ho beze slova a to by v tom byl čert, aby se alespoň nezasmála*smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.12.16 17:15
avatar

Mě jako prodavačce by se nejvíce líbil Váš způsob seznámení...je to zatraceně vtipné *palec*

A zakladateli doporučuji úsměv. S úsměvem jde všechno líp :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.12.16 00:08

Tak ji pozdravte : ČEST PRÁCI SOUDRUŽKO ! a hned zjistíte, jak na tom je po stránce finanční, psychické či morální a zda máte šanci či hned zbalit kufry.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidc
Datum: 22.12.16 10:16

No, nemyslím si, že hned při prvním setkáním ji dát květinu. To spíše až při "rande". Spíše bych si našel čas po vánocích (méně práce pro prodavačku) a zašel znovu do obchodu klidně nakoupit něco pro sebe a zkusit ji do toho trochu zapojit. Poprosit třeba o názor, jestli vám to dané oblečení sedí nebo ne, popřípadně vám třeba poradí něco jiného a přitom zkusit něco vtipného prohodit. Chápu, že to pro introverta není vůbec lehké (taky jsem a mám s tímto problém), ale vím, že takováto spontánní situace vám může zahrát do karet a díky tomu se s ní trochu seznámíte a pak můžete pokračovat dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jjj
Datum: 22.12.16 14:24

prodavacky jsou moc do luftu,stejně tak servírky,barmanky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.12.16 16:12

Musíte si pořídit balíček mentosek a malého rádce... *srdce*

http://www.facebook.com/MentosCZ/videos/1153470608054320/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.