Airbrush s aliexpressu za málo peněz

Od: Datum: 18.12.16 21:56 odpovědí: 2 změna: 20.12.16 14:50
Zdravim, chtěl bych vědět názor na tento airbrush pro začátečníka na plastové modely letadel.Děkuji předem za rady
https://m.aliexpress.com/item…6-1124-4d7e-a893-c6723455902d

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.12.16 14:35

Zdravím,
osobně bych do toho nešel - příliš velká hračka s nejistým výsledkem na nějakou pořádnou práci. Hodně ale také záleží na tom, jaký typ modelů chcete dělat - jiné vybavení je potřeba na kamufláže atd.
Já toho sice moc nastříkáno, co se týká modelů, nemám (plastikové modely dělám jen velmi okrajově a spíš náhodně), ale už sem zjistil, že pokud chcete dělat modely s nějakými výsledky, tak to chce prostě pořádné vybavení a to stojí tisíce - modelařina (vlastně skoro jakákoli) není rozhodně levný koníček. Když sem se rozhodl já, že si koupím "něco" na stříkání, pořídil jsem si "airbrush sadu" z LIDLu (1.690,-Kč) s tím, že pokud to na stříkání nebude optimální, využiju kompresorek aspoň v dílně. Nakonec to tak taky dopadlo - na modelařinu je to jen okrajově, jen na některé práce.
Moje rada - proběhněte pár modelářských soutěží a výstav a ptejte se vystavovatelů (modelářů) - oni se rádi podělí o zkušenosti. Pročtěte modelářská fóra (pokud umíte jazyky, tak včetně zahraničních, ale česká modelářská škola je na hodně vysoké úrovni) a studujte, abyste vůbec věděl, o čem pak modeláři mluví, když vám něco poradí. Hodně info se dá najít třeba tady na modelfóru, velmi dobří jsou i tady v tom obchodě (myslím tím navštívit kamenné prodejny).
Jednu dobrou radu na závěr - neukvapujte se s nákupem čehokoli, nic nebolí víc (a neodradí víc) než když se něco nepovede, protože byl člověk zbrklý. Dodnes si pamatuju modely ze svých začátků, které jsem vlastní vinou zkazil (a to už je to skoro 45let).
Pro potěchu oka - odborná komise hodnotí plastikové modely na soutěži Model cup Police nad Metují 15.10.2016

Ohodnoceno: 2x

Od: jmlc®
Datum: 20.12.16 14:50

už jsem koupil pár hraček za poslední roky - přes aukro, ale s ohledem na nedostatek zkušeností a dle délky dodání (nad 30 dnů) se jednalo o zboží přes aliexpress. A na 99% to byly vadné kousky. Někdy chybělo něco z robota, jindy byly spoje nelogické nebo nemožné - vadný lis.

Za ty peníze bez možnosti reklamace - ne, nechtěl bych to riskovat. Už jsem dostatečně draze poučen.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.