Srážky ze mzdy u pracujícího důchodce

Od: Datum: 18.12.16 18:04 odpovědí: 2 změna: 19.12.16 08:28

Jsem starobní důchodkyně a zvažuji, že si najdu nějaké zaměstnání. Je lepší jít na DPP nabo hlavní pracovní poměr? Že jsou ze mzdy srážky soc a zdr pojištění vím, ale není mi jasná daň z příjmu, pokud bych si vydělávala od 4000 do 8000 Kč hrubého měsíčně. Nevím přesně od jaké částky je mzda zdanitelná. Nevíte někdo odkaz na solidní kalkulačku, (narazila jsem na takové, které házely blbosti) nebo zákon, či novelu, kde se to řeší, nemůžu najít. Děkuji, k.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.16 18:06

Pokud se jedná o takovéto peníze, pak stačí DPP. Do 10tis měs. neplatíte zdravotní ani sociální a daň z příjmu také ne (pokud uplatníte slevu na dani na kterou máte nárok). Takže ve výsledku co si vyděláte, to dostanete, nebudete mít žádné odvody.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.12.16 08:28

Starobní důchodci mají stejnou daňovou úlevu jako ostatní zaměstnanci. Při výdělku do 10.300 Kč hrubého měsíčně pokryje celou daň základní sleva na poplatníka (z 10.300 Kč byste zaplatila daň 1,00 Kč).

Zdravotní pojištění jako za důchodce za Vás hradí stát, takže z tohoto hlediska Vám stačí zaměstnání na DPP, z níž se až do 10.000 neodvádí zdravotní ani sociální ani pojištění.

Na DPP ale můžete v kalendářním roce odpracovat pro jednoho zaměstnavatele maximálně 300 hodin. Tzn., že byste musela hledat několik zaměstnavatelů ročně.

Že byste nenašla zákon o dani z příjmu?

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.