Směnka resp. čestné prohlášení o vypujčení

Od: Datum: 18.12.16 17:50 odpovědí: 8 změna: 26.12.16 19:46

Zdravím,

Známý potřeboval nutně půjčit peníze, seděli jsme v restauraci a směnky samozřejmě u sebe nenosím, tak jsme napsali :

Já, xy, narozen dne xy v xy, bytem v xy, rč xy č.op. xy si půjčuji od: zase to samé- částku 100.000 kč slovy jednostotisíc korun českých a tuto částku v plné výši vrátím dne xy. Tuto částku si pujčuji při podpisu tohoto dokumentu a výši a splatnost půjčky stvrzuji svym podpisem.

v----dne---- podpis

ještě pro jistotu jsem pořídil videozáznam kde bylo videt ze jsme v restauraci mezi lidma a natočil jsem i sebe i dotyčného jak podepisuje.

Měl by byt tento dokument uznatelný?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.12.16 19:13

Jako směnka to neobstojí. Schází tam některé zákonem dané náležitosti.

Jako důkaz o výpůjčce asi ano, ale to nemění nic na tom, že už se to musí řešit přes běžný soud, což se klidně může protáhnout. U směnky je to podstatně rychlejší, defacto jen formalita.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.16 19:20

Běžně nosíte po kapsách 100.000,-Kč, které taháte po hospodách a půjčujete lidem, ale směnku ne? Nejdřív půjčíte a pak se ptáte? Do roka sem budete psát dotaz, jak to z něj dostat. Vzít tu vaší "směnku" videozáznam a dát to k soudu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.12.16 19:27

Jsou lidi, kteří běžně mají po kapsách 100 tisíc, případně je vyberou z nejbližšího bankomatu. K soudu zatím nemusí, ještě není jisté, že to dotyčný nezaplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.16 19:26

Jako směnka to neobstojí. Kdybyste měl směnku nemusel byste podávat žalobu, ale přímo návrh k platebnímu rozkazu, který vyřídí soud bez jednání, dlužníkovi pouze pošle ten rozkaz, proti kterému může dát odpor a pak je nařízené standardní jednání. Pokud odpor nedá a nezaplatí, je možné to vymáhat exekučně.

Nicméně to co máte, by mělo stačit jako listinný důkaz, takže byste musel dotyčného zažalovat, proběhlo by standardní jednání, na kterém byste tohle použil jako důkaz. S trochou štěstí byste to měl vyhrát a v rozsudku soud uloží žalovanému zaplatit dlužnou častku, případně náklady řízení, nějaké úroky atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mira007
Datum: 21.12.16 19:08

Tak jsme se potkali znovu a napsali jsme směnku podle vzoru, nechybí tam nic, vyfotil jsem fotku při podpisu.

Když dá odpor proti rozkazu tak v tom standartnim jednani znamená jaký postup?

Datum: 26.12.16 19:46

On předloží nějaké argumenty, proč je směnka neplatná, a vy to vyvrátíte. Ale toho bych se nebál, takový soud zřejmě nemá šanci vyhrát a dobře to ví, jen by platil další prachy. Samozřejmě i když to dojde ke exekutorovi, tak je možnost, že z něj nic nedostanete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mira007
Datum: 21.12.16 19:23

jak jsem odpověděl níže už podepsal i směnku tak je to ok, ale chci se zeptat, pkud dojde na to že nezaplatí a bude platebni rozkaz kdy poda namitku a bude proces soudní kde mu to soud uzna zaplatit /video plus fotkymam taky/ a on na sebe nema zadny majetek tak bude asi exekuce ale splacet to bude po 500 mesičně ne?

Datum: 22.12.16 16:12

V případě, že by rozporoval směnku, tak tam je pro Vás výhoda v tom, že soud pouze zkoumá zda směnka splňuje veškeré zakonné náležitosti. Nikoliv zda dluh je nebo není. Pokud byste směnku neměl, pak soud zkoumá i to, zda dluh vůbec vznikl.

Jinak pokud nemá majetek, tak jako všude platí, že kde nic není, ani smrt nebere. Jediné ručení, kde máte téměř 100% jistotu je tak zástava nemovitosti.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.