Sociální pracovnice

Od: Datum: 17.12.16 21:59 odpovědí: 3 změna: 19.12.16 07:14

Dobrý den,

Mám dotaz,přítelkyni bylo odebráno dítě ohledně bytové situace,dluhů a malý zájem o dítě.Sociální pracovnice svěřila dítě do mé péče než bude soud.Chodí do školky,má nové kamarády v novém bydlišti.Po 4 měsících jsem byl pozván na sociální odbor,matka a hlavně babička dítěte projevily zájem dítě znovu vrátit do péče matky.Ovšem vše řídí babička,byla účastnicí řízení,vše se řeší s ní,komunikace,telefon,adresa.Matce je 26 let,jen sedí a poslouchá.Mě se to ale nelíbí,myslím že by to měli řešit pouze rodiče dítěte,mám právo na to aby babička nebyla účastnicí jednání?Ve prospěch dítěte si myslím,že i změny kdy u matky nikdy nechodil do školky a nyní má jiný režim není dobré mu po pár měsících měnit znovu vše zpět.Sociální pracovnice k tomu moc nepřihlížela.Mohu si vzít k jednání právníka?

Děkuji Aleš


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.12.16 22:23
Ano, právníka si vzít můžete, máte na to z hlediska zachování ústavnosti právo. Vezměte si ale odborníka na rodinné právo, aby to nebyl jeho první případ ohledně dítěte.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: slovan
Datum: 18.12.16 10:14

http://www.unie-otcu.cz/

http://k213.cz/JOOMLA/index.php

( problémy s justicí v rodinném právu, pište na adresu:fiala@k213.cz tel: 724 168 958 )

---------------------------------------------------------------------

Můj názor, jakožto laika : Z právního hlediska babička není rodič a pokud matka žije a není zbavena svéprávnosti, tak není žádný logický důvod proč by se babička měla účastnit řízení ( leda, že by ji matka zplnomocnila k zastupování, ale to by zase vypadalo blbě před soudem, že se nechá zastupovat a rozhodovat za sebe v tak elementárních věcech ).

Na druhou stranu žijem v zemi, kde se na nějakou logiku, etiku a spravedlnost už dávno nehraje. Zkuste být proto obezřetný a podezřívavý - ve všem je potřeba vidět nějaký podraz a dopředu se na to připravit.

Pozorně si pročtěte výše uvedené weby a případně kontaktujte Ing.Fialu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.12.16 07:14
avatar

Slovan má pravdu, sociálku jsme nyní s přítelem párkrát navštívili a pokud by to bylo nutné, já nejsem rodič ani zákonný zástupce jeho dítěte a kdyby sociální pracovnice chtěla, může mě z řízení vyhodit. Pokud babička nemá plnou moc a nezastupuje dítě, můžete pracovnici požádat, aby jednání probíhalo pouze mezi Vámi a matkou dítěte.

Právníka se určitě nebojte vzít, my ho s sebou nakonec při jednom jednání měli také.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.