Má to s ní dál smysl?

Od: Datum: 14.12.16 14:43 odpovědí: 20 změna: 15.12.16 17:34

Ahoj, poradno,

rád bych se svěřil se svým problémem a pročetl si názory ostatních na mou situaci. S přítelkyní jsme cca 2 roky. Žijeme spolu a vše navenek působí, že nemáme problémy. Ale máme. Já se celou dobu v tomto vztahu snažím vše řešit v klidu, promlouvat si a ne na sebe řvát, snažím se, aby viděla, že ji toleruju a že ji chápu. Hodně se snažím naslouchat. Ona vdžycky jen zoufale křičí a šílí. Já sedím v klidu naproti ní a čekám, až skončí, abych mohl říct svůj názor. Neumí unést kritiku, že něco např. nedodělala.

Dál to od začátku vztahu v posteli nebylo úplně top, ale věřil jsem, že se ze začátku všichni stydíme a časem to bude lepší. Po dvou letech nevidím změnu. Několikrát jsme o tom hovořili, ví, co se mi líbí, ale odmítá to. Náš sex v podstatě probíhá jen v posteli v ložnici, musí být tma, musí být navařeno a uklizeno a musíme být oba naprosto vymydlení a čistí. Toužil jsem milionkrát po tom přijít domů po práci, strhat ze sebe šaty a jen ji odnést do postele a pomilovat. Vyloučeno! Toužil jsem po tom, abych jí občas mohl plácnout přes zadek, vyloučeno. Chtěl jsem sex v autě, nepřipadá v úvahu. Chtěl jsem sex po vykoupání u nás doma v kuchyni nebo obýváku, neklaplo to. Vždy se snažím ji líbat a navnadit třeba u vaření a stejně nikdy z toho nic není. Prostě rád bych spontánní sex, když to přijde na člověka, a ne mít pravidlo že až se umeješ, až bude tma, až uvařim a až se umyje nádobí... to člověka nevzruší :(

Do toho je vidět, jak se odmítá snažit a měnit kvůli mě. Ne měnit jako předělat osobnost ale třeba zkusit víc dávat pozor, na to, co říkám. Většinu věcí, o které požádám jako např. (připrav na stůl ty papíry, vyndej mi věci do posilky až přijdu domů jen se rychle převléknu, ve středu jdeme na návštěvu) tak zapomene nebo udělá půlku. Sama od sebe mi hezké věci neřekne, nenapíše lechtivou sms, nepřekvapí výletem nebo třeba jen dobrou večeří. Jediné co dělá je, že se věnuje svojí práci a bere plno přesčasů, abychom prý měli víc peněz. K narozeninám či vánocům potom dostávám drahé parfémy, boty, hodinky. Nechápu to. Já nechci přece přepych nebo luxus, chci jen aby se věnovala našemu vztahu a mojí osobě, aby mě občas pochválila. Já ji chválím často, za vaření, úklid, za zdobení bytu atd. Dárky jí vybírám třeba půl roku dopředu, vše plánuji, promýšlím. Nedávno jsem řekl, že v obchodě měli pěkné boty, co by mi sedly. Očekávám je k vánocům, protože jsem ve skříni omylem viděl krabici se stejnou značkou. Prostě šla a koupila. Já jí nechal zakázkově vyrobit přívěsek s jejím oblíbeným citátem, nechal jsem jí udělat obraz, protože miluje umění. Prostě je to celé takové, že já dělám vše a ona nic, jen pracuje. O vztah se nestará. Jsem mladý (25) na to abych se takhle zahrabal s ní? Je nudná, je věčně zamračená, nemluví se mnou o svých problémech, nic nevymyslí, ničím vztah neoživí. Říkám si, že odejít je nejlepší možnost. Co vy na to?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.16 14:49

Souhlas, spousta věcí se dá změnit, ale pokud jsou ve vztahu v sexu partneří naladěni každý na "jinou vlnu" klapat to nebude nikdy. Najděte si jinou.


doplněno 14.12.16 15:00:

Já to mám v životě postavené trošku jinak, než druzí.

Jako svobodná jsem jako z jednu z priorit od partnera očekávala kvalitní sex, museli jsme si v sexu plně vyhovovat, mít stejnou potřebu, být naladěni na stejnou vlnu. A jsem vdaná už víc jak 30 let a stále s jedním ;)


doplněno 14.12.16 15:31:

Kali, vždyť se nikam nežeňte, jste mladý, pečlivě vybírejte, až narazíte na tu pravou.

O znamení to také není, píšete, že je partnerka v býku? Jsme s manželem oba berani :-D hledejte slečnu s velkým srdcem, kladným vztahem k sexu a s obrovskou dávkou tolerance, Potom to fungovat bude *slunce*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kali®
Datum: 14.12.16 15:19

Víte ono když jsme se poznávali, tak to všechno bylo růžové a zastíněné. Ona psala o věcech, které se mnou chce dělat, o tom, jak to chce dělat. Hodně jsme si psali, když jsme nemohli být spolu. Potom jsem pomalu viděl, jak už o ničem nepíše, nemluví, jak je sex pořád jen misionář, v posteli, po koupání. Zprvu jsem lehce naznačoval, pak mluvil přímo, že chci změnu, že se nudím, že bych rád to o čem jsme kdysi mluvili a co jsme si říkali. Řekla, že neví proč na to najednou není.

Pokud si budu hledat další partnerku, sex bude též dost důležité kritérium a nenechám se už ošálit řečmi, budu čekat na činy

Od: kusk
Datum: 14.12.16 14:55

kali - Tuhle zpověď jí dejte přečís nebo vytiskněte ( bez odpovědí) a uvidíte reakci. Třeba pro její křik jí své problémy takto nedokážete říci. Vytištěný dotaz si může přečíst třeba 3 x a může popřemýšlet a nebo také ne.

Pak nám napište její reakci. Přece chcete vědět jak budete žít dál, ne?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 14.12.16 14:55
avatar

Z vašeho povídání mám pocit, že vy jste ten, kdo dává do vztahu víc, braní a dávání není u vás v rovnováze. Nejlépe by vám poradil nestranný pozorovatel, ale ten by s vámi musel žít a to nejde. Myslím si, ale mohu se mýlit, myslím že se to nikdy nezmění, tak, jako si nerozumíte v sexu, tak si nerozumíte v ničem. Vaše podvědomí s tímto způsobem života nesouhlasí, v hlavě vám cinkají varovné signály, že něco není v pořádku...naslouchejte tedy tem signálům, jde o váš budoucí život.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ivik®
Datum: 14.12.16 14:57
avatar

POdle mého názoru to smysl nemá.Říká se, že sex není důležitý,ale já si myslím, že je to důležitá stránka vztahu.Je Vám 25 let, tak se zatím nevažte, poznejte více slečen a srovnávejte..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 15:09
avatar

Máte doma studený, konzervativní čumák.

Nebude to lepší, ale horší. Dva roky je akorát, aby se člověk rozhodl, jestli to je ono, nebo ne. Déle bych nečekala.

Až budou děti, tak počítejte s tím, že se budete těšit na vánoce, ty budou častěji, než sex.

Úzkostlivá puntičkářka, ve kterém je znamení? Není náhodou lev? Drahými dárky si kompenzujete láskyplnost, vstřícnost, spontánnost, živočišnost.

Jste ještě mladí, dejte si svobodu a šanci na nový život s vhodnějším protějškem. Opatrně na sliby, chvilku to bude fungovat, ale chování se opět vrátí do starých kolejí. Přírodu nepředěláš. Je dobře, že je pracovitá, ale ostatní kolečka trpí a kárka života se naklání.

Jestli budete stále kárku života podpírat a vyvažovat záleží jen Vás.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kali®
Datum: 14.12.16 15:17

Je býk. Paličatý býk, co neunese kritiku a neunese změnu. Navrhoval jsem stěhování, protože pracuji daleko od bydliště a až bychom měli rodinu, chtěl bych být rodině nablízku a ne denně dojíždět 40 - 60 km. I finance by to ušetřilo. Ona má práci takovou, že když bude chtít, mohla by dělat částečně z domova a částečně na jiné pobočce firmy, která je shodou okolností ve městě, kam se chci stěhovat a kde pracuji já. Ale nesnese změny, takže mi řekla, že ne. Že ať pustím práci a najdu si jinou v místě našeho současného bydliště. To jsem odmítl, protože má práce mne naplňuje a baví a o to místo jsem dlouho stál.

Je pravda, že tu kárku života u nás z 90% táhnu a vyvažuju já.

Díky za Váš i za ostatní názory

Datum: 14.12.16 15:32
avatar

Býk je stará konzerva. To je přesné, to sedí jak hrnec na pr...*smich* Býk má tvrdou palici a hromadu předsudků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vernon
Datum: 14.12.16 16:15
Hmm, zvláštní. Jsem býk a ničím takovým netrpím...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 16:29
avatar

Třeba nerad cestujete. Nebo jste konzervativní a ani o tom nevíte. Co o Vás říká partnerka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slovan
Datum: 14.12.16 15:33

"K narozeninám či vánocům potom dostávám drahé parfémy, boty, hodinky. Nechápu to. Já nechci přece přepych nebo luxus...v obchodě měli pěkné boty, co by mi sedly. Očekávám je k vánocům, protože jsem ve skříni omylem viděl krabici..."

No, hochu...já myslím, že označit tě za obyčejného vola by bylo příliš zjednodušující. Těch rovin tam je víc a nemalou roli v tom sehrává i vaše sociální postavení, kdy je zřejmé, že žijete v určitém blahobytu, který jakoby "odmítáš", ale přitom ho dál přiživujete, což zákonitě posiluje v lidech určitý materialismus. Po čase je pak jasné, že spolu žijí dva sobci, pro které je společné bydlení z nějakých důvodů momentálně "výhodné", ale nejsou spolu proto, že by se měli opravdu rádi.

Co se týče jejího přístupu k sexu, tak to taky nemám žádné dobré zprávy, protože tohle je dnes standard u většiny žen. Některé jsou trošku živočišnější, ale na super sexu se manželství budovat nedá. Pokud tam chybí porozumění a shodný žebříček hodnot v pohledu na důležité témata, tak se to stejně rozsype. Buď vnitřně nebo i navenek.

Já bych ti doporučil schválně připravit pár situací, kdy se ona bude muset rozhodnout, jestli dá najevo svůj zájem o vztah, o jeho zlepšení, nebo jestli si v tobě vychovává jen budoucího sluhu, lokaje, kterému občas vtiskne do ruky penízek, jako hraběnka, když jí hezky podržel dveře u kočáru, ale přitom se bude někde chechtat a ocumlávat s kolegou z práce nebo s náhodnými týpky, které potká kdesi u baru. Tahle kombinace, tedy doma tuctové zázemí s hodným blbečkem, a flirtování kdesi venku, spoustě žen vyhovuje.

Nevím přesně proč, ale když píšu, vybavuje se mi pořád jedna stará skladba od Davida Kollera "Na mě zapomeň". Poslechni, nebo přečti si pozorně ten text...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kali®
Datum: 14.12.16 16:02

Díky za názor. To očekávám je k vánocům nemělo být že je chci ale že čekám, že je koupila, protože to byl snadný dárek, už s jistotou věděla, že budu rád. Tak proč se namáhat vymýšlet něco originálního. Navíc já doma neřekl ,,ty boty mi sedly, chci je´´. Jen jsem řekl, co jsem ten den dělal (vybíral boty do fitka a při té příležitosti mi sedly i tyto, ale neměl jsem na ně).

Máte pravdu, s tím sexem to nebude lepší a nakonec bych doma dělal jen idiota.

text se mi líbí :)

Datum: 14.12.16 16:24
avatar

Ne, nemá to smysl. Pokud jste ve vztahu nespojený již nyní, bude se to jen zhoršovat. Jste mladý, hledejte k sobě vhodnější partnerku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: slovan
Datum: 14.12.16 17:15

Jo... A možná ještě víc na to sedí skladba "Na co při tom myslíš", taky od Kollera.

"...v hlavě stejnej plán, pod polštářem ručník na utření..." To je přesně ono... *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 17:30
avatar
Zdravím, co já na to? Dle poslední věty "Je nudná, je věčně zamračená, nemluví se mnou o svých problémech, nic nevymyslí, ničím vztah neoživí" jste si prakticky odpověděl sám. Nelze být ve spokojeném vztahu s někým, s kým je nuda a nic se s ním nedá řešit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bona*
Datum: 15.12.16 08:43

Člověk by měl být ve vztahu spokojený a to vy nejste. Jak to popisujete, tak jste každý jiný /ona studený panovačný člověk/ a proto to asi nemá smyl,obzvláště,když je vám teprve 25.Představte si, že každým rokem výše, budete toto zažívat.Tak jestli to unesete.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: tvrdyrealista
Datum: 15.12.16 10:27

Najděte si nějakou jinou. Je vidět, že vy potřebujete rajdu v posteli, tak si ji najděte, ale pak si nestěžujte, že vám nevyhovuje zase v jiných ohledeh. Věřím, že tu svou rajdu potkáte, ale bude mít zase nějaké jiné mínus - třeba vám bude nevěrná a krom vás si bude ještě užívat svých sexuálních radovánek i s jinými muži... Cokoli ;) Protože nikdo není bez chyb a tihle sexuálně vášniví lidé mívají takovou náturu, že u nich objevíte určitě nějaké ty neřesti, které vám nebudou tak úplně vonět nebo vám něčím budou ztěžovat život. Tak hodně štěstí při hledání


doplněno 15.12.16 12:50:

@haf: Já jsem také toho názoru, že není třeba rozbíjet jinak vcelku fungující vztah a odhánět od sebe vcelku fajn a rozumnou partnerku kvůli lehce nefungujícímu sexu. Sem tam nějaký ten úlet neuškodí (naopak myslím, že spíš prospěje), ale podmínkou je, že musí zůstat za zavřenými dveřmi. Bohužel současná společnost takový životní náhled vůbec neuznává, věrnost si (bez hlubšího smyslu) staví na vrchol svého žebříčku a jak vidíte - spousta lidí zde raději rozbije to, co ten pár dlouhé roky budoval, vzdá se všech jistot u stávající partnerky a vrhne se do zcela neznámých vod jenom pod vidinou, že u jiné by mohlo být lepší šukáníčko. A když bude lepší šukáníčko, tak z toho dovozují, že bude celý ten vztah lepší a růžovější než s momentální partnerkou! :-D No nic... už jsme zvyklí. Vtipné je, že tady radí většinou samí rozvedení lidé, svobodné matky, dlouholetí singláci nebo jinak vztahově zlomení lidé, kteří sami nemají ve vztahové oblasti zrovna na růžích ustláno, a podle toho ty rady taky vypadají ;) Nebo tady naopak všichni mají 100% ideální vztahy bez jakýchkoli problémů a když někdo jiný má vztah 80%ní, tak je to pro ně hned špatně a měl by se rozejít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: haf
Datum: 15.12.16 11:12

Dovolim si trochu "neprikladne" reality - tenhle problem resi spousta muzu tak, ze si najde milenku jen na sex. Je to sice v nasi spolecnosti brano jako "amoralni vztah", ale casto takova "bokovka" vyresi potrebu domaciho nedostatku a prispeje ke spokojenemu souziti v jinak fungujici domacnosti (pokud se tedy neprovali) :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 12:34
avatar

v čem je problém? - kdyby Vám bylo 50-60 let, tak bych se nedivila - ale v 25-letech? Pokud nejste zrovna Quasimodo - tak holek je všude plno !


doplněno 15.12.16 20:12:

slovan

- tak pardon - já jsem myslela, že lehčí to mají naopak kluci .

Ohodnoceno: 2x
 
Od: slovan
Datum: 15.12.16 17:34

Už jste se někdy zkoušela seznamovat z pozice muže? Nezkoušela...

Tak zkuste vymyslet nějaký použitelnější argument.

To, co velmi jednoduše funguje v ženské světě, nefunguje v mužském.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.