Extrakce osmičky - jak probíhá/probíhala?

Od: Datum: 14.12.16 09:16 odpovědí: 12 změna: 14.12.16 11:34

Zítra mě čeká extrakce osmičky, před 5 lety jsem musel na operační sál, pouze do spodního prádla a provedli mi extrakci osmičky - nešlo o žádnou narkózu. Je to vždy nutností, že zase se budu muset pro tento 2 minutový úkon vyslékat a nebo zůstanu na křesle jako při běžné zubní prohlídce? Jak probíhala u vás? Abych věděl, na co se připravit. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.16 09:32

Dcera na ton byla tak před měsícem a pohoda. prostě šla k zubaři specialistovi, dal jí lokální umrtvení, během pár minut jí vytrhl na levé straně obě osmičk a šla domů. Pak ji to dole trochu bolelo, tak tam zašla, bylo tam trochu hnisu, vyčistilo se to a je vše v pořádku a za měsíc jde trhat osmičky napravo. Ale byla upozorněna, že někdy to trvá i déle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 14.12.16 09:34
avatar

ono záleží na zubech víte? Někdo má ex za 2 minuty - krásný rovný zoubek. Někomu se to tahá půl hodiny, někdo musí na vysekání, protože to roste pod dalšíma zubama...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 09:35

Dcera je měla taky nějak zatočené a kazilo jí to sedmičky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 09:35

U mě extrakce vodorovně rostoucí osmičky probíhala tak, že se ji pokusila vytáhnout obvoďačka. Napíchala mě spoustou injekcí, pak s ní chvíli zápasila a pak jí praskla. Poslala mě tedy šalinou na polikliniku kamsi na kraj Brna. Když jsem tam oblbnutý injekcemi s krvácející pusou a natrhnutým koutkem dojel, řekli mi, že zubní už tam není a musel jsem do centra šalinou na Šilingrák. Tam mi to to normálka v křesle, jak jsem byl vysekali majzlem takovým způsobem, že jsem myslel, že mi mozek vyletí z hlavy. Pak to zašili, měl jsem měl 14 dní drének a dobrý. Už je to pár let a moc se těším, až půjdu i s tou druhou.. *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzik*
Datum: 14.12.16 09:38

tak ono hlavně záleží na okolnostech - jak zub roste, ale velice také na síle a sebedůvěře zubaře. Já ji měl naležato. Takže "operační křeslo", do prádla, operační krytí, desinfekce na celý obličej, umrtvení, rozříznutí dásně, rozřezání zubu, vysekání, sešití, šílená bolest, spoustu dní drén v hubě a kašovitá strava.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 09:39

Byl jsem na tom stejně jako Vy...

Bylo mi řečeno, že se jedná o operační sál, takže do prádla, navléknout jednorázový papírový mundůr. Lokální umrtvení a následná extrakce, která tedy nebyla na dvě minuty, ale tu půlhodinku to trvat mohlo.

Naštěstí byla paní doktorka šikovná a osmičku vydolovala ven i bez sekání kosti, i když nebylo moc místa a byla v dásni sotva vidět.

Možná záleží kde tu extrakci provádějí, jestli normálně u zubaře, nebo někde jinde. Já byl na místní (krajské) fakultní nemocnici.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 10:12
avatar

Normálně oblečená, jen s maxi rouškou. Nenapadlo mě, že by bylo třeba se vysvlékat... M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: haf
Datum: 14.12.16 10:26

Na operacni sal musite vzdycky v pradle, i kdyz to vysvlekani trva nekdy dele nez samotny vykon, taky jsem byl pred casem s osmickou na chirurgii, vystrasili me predem, ze budou asi komplikace, ale nestalo to vubec za tolik reci, za 5min.hotovo bez šiti a bez bolesti i po odezneni umrtveni, ono zalezi taky na sikovnosti chirurga :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mel*
Datum: 14.12.16 10:14
Tak já jsem byla asi před rokem...kousek se mi ulomil, já to neřešila, dostal se tam nějaký drobeček a už jsem myslela, že zešílím...naštěstí mě paní zubařka vzala po své pracovní době jako akutní případ, šla jsem do křesla, asi 4 jehly, křupání, jak se ulomil další kus, ale zvládla to na jedničku...parádně zakroucené kořeny, díra jak hrom, ale bylo za 5 minut hotovo i když tahala jen za kousek...klobouk dolů před všemi šikovnými zubaři!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 11:04

Extrakce zubu není banální výkon, přestože si to mnozí pacienti myslí. Některý stomatolog ji provádí sám v ordinaci, jiný raději pošle pacienta na specializované pracoviště, protože se obává možných komplikací nebo je sám větší odborník spíše v běžné stomatologii.

Na specializovaném pracovišti je malý chirurgický sálek, kam vstupují pacienti v jednorázovém empíru (jinak mají na sobě jen spodní prádlo). Vám budou "jen" tahat zub, po Vás třeba přijde někdo na jiný zákrok. Na těchto sálcích se proto musí dodržovat určitá pravidla hygieny a sterility. Stomatochirurg tyto úkony provádí denně, takže bývá v tomto směru zručnější a zkušenější než běžný zubař. Další výhodou je, že případné komplikace ošetří hned na místě, nikam už pacienta neodesílá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 14.12.16 11:18

U mne na jeden zátah! Na dovolené na Slovensku se mi rozbolela horní osmička. Přitom žádný kaz. Poslali nás do Topolčan na pohotovost. Doktor zrovna svačil chleba se salámem. Dal mi injekci, pokračoval v jídle, vytáh mi zub a ještě to dojedl )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 11:34
avatar

Zdravím,

tak u mě to proběhlo takto:

Večer jsem si všimla, že osmička má jakousi potemnělou hlavičku, průser. *zima* Čili druhý den proběhla návštěva mého zubáka. Sdělila jsem jí svůj neduh. Nejprve mi vypsala žádanku na RTG dutiny ústní, do jiného zdrav. zařízení, tam dostanete ochrannou vestu, zkousnete takový náústek a posečkáte, než vás přístroj obkrouží a násnímá vaši čelist. Obdržíte CD s výsledky + natisknutý RTG snímek (zpoplatněno 10 Kč). S ním jsem běžela opět za svou zubařkou. CD jí přenechala, snímky v PC omrkla. Verdikt, zub musí ven. Vyplnila mi doporučení do nemocnice, na stomachirurgii, jelikož na obtížné, komplikované zákroky vyžadující skalpel a šití nemá osvědčení a vybavení, zřejmě. *nevi*

V den D, ve špitále, mne sálová sestra zprvu požádala o občanku, RTG snímek, svléknutí svršku + brýlí + bot, následně doprovodila, poloslepou :-D, na pololežaté křeslo, horní polovinu těla přikryla operační rouškou, kvůli velkému množství krve, jež může vytéci z úst, aby vás to nezaflákalo, logicky (byť ji sestřička hadičkou odsává, ale někdy holt něco proteče). Přišla paní doktorka, vyzpovídala mne, zdali nemám cukrovku, problémy se srdcem atp., píchla 2-3 analgetické injekce (btw. neúčinkovaly, tak jak měly, asi byly prošlé *smich*), personál zaujal výchozí postavení a šlo se na věc. Nařízla se dáseň, jakmile byla stolička na dohled v celé své kráse, sáhlo se po kleštích a cca hodinová muka započala *hej*, protože umrtvováky jaksi nezabraly, myslela jsem, že se na tom křesle "zeseru" bolestí, omdlím a že snad mi i povolí svěrače. *zed*

Osmičce se ven nechtělo, kořen naležato + nešikovná pozice až vzadu (levá spodní), hrozilo popraskání (odporně to křupalo). Nakonec se zadařilo, rozpad vejpůl se naštěstí nekonal *modla*. Avšak bílá jsem byla jak smrt, sestrička v panice, otírala mi pot a ochlazovala tělo. Pí stomatoložku musela s šitím popohnat, poněvadž hrozil kolaps organismu, tělo přestávalo poslouchat, optika se mi vypínala. Poté jsem obdržela nazpět doklady a recept na antibiotika + rady, jak se o ránu starat.

Hojení proběhlo bezproblému, první týden jste víceméně nepoužitelní, řezná rána bolí jaxviňa. Nicméně žiju, stehy už vytáhla má zubní lékařka, plus ji i prostříkla dezinfekcí, pro strýčka příhodu. *placni*


doplněno 14.12.16 11:40:

*sestřička
*nepoužitelný

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.