Zaměstnavatel náhrada za škody

Od: Datum: 14.12.16 07:45 odpovědí: 8 změna: 14.12.16 18:56

Dobrý den předminulý měsíc sem boural služební vozidlo kde vznikla škoda cca 30 000kč vše bylo nahlášené na pojištovnu přes mou pojistku na blbost a včera mi zaměstnavatel ztrhl celkem velkou část výplaty kde je psáno že je to náhrada za škody to chápu pochopitelně ale nechápu proč mi ztrhnul takovou částku že mi z vejplaty nechal 5500kč není na to náhodou nějaký zákon že by měl nechat alespon minimální mzdu? omlouvám se že tím otravuji ale je před vánoci a za 5500 nezaplatím ani nájem děkuji předem za odpoved

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.16 07:49

Minumální mzdu vám zaměstnavatele ponechat nemusí, pouze životní minimum. Jinak tzv pojistka na blbost za vás uhradí 2 platy ze tří, na které má zaměstnavatel nárok. Jeden plat vám tedy bude stržen.

Ohodnoceno: 0x

Od: mot
Datum: 14.12.16 07:56
pojistka za blbost vam zaplati tolik, kolik mate sjednano ve smlouve minus spoluucast. pokud vse bude ok.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.12.16 08:57

Albotrosi, můžete své tvrzení ohledně životního minima podložit nějakým odkazem? Odpovědnost zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli je něco jiného než exekuce. Ani u exekuce však nejde o životní minimum, ale o nezabavitelnou částku.

Datum: 14.12.16 12:38
Pětinásobek platu může (a bude) chtít u vysokých škod. Z toho se vypočítá ta pojistka na blbost v závislosti na sjednané spoluúčasti. U nás se třeba pojistka vyplácí zaměstnavateli a zaměstnanec doplatí jen tu spoluúčast. U vás to může být jinak. Každopádně není možné, aby si strhl šéf peníze bez Tvého podpisu.

Datum: 14.12.16 17:56
4,5 násobek průměrného výdělku.

Datum: 14.12.16 08:51

Vy jste se zaměstnavatelem uzavřel písemnou dohodu o srážkách? Jestli ne, nesmí Vám zaměstnavatel ze mzdy kromě zákonných srážek (sociální + zdravotní pojištění, daň, případně exekuční srážky) nic strhávat.

A jestli jste dohodu uzavřel, měl byste v ní mít uvedenu i výši srážek.

Ohodnoceno: 2x

Od: stir
Datum: 14.12.16 12:44

presne jak pise Ivzez, zamestnavel nemuze na mzdu sahat. Copak, on nemel sluzebni auto pojistene?To se mi nezda...

Od: fjvcy
Datum: 14.12.16 18:56
Určitě máte pojistku na blbost i na řízení auta? Normální pojistka to totiž nekryje, auto se platí extra.

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.