Psychický problém s ovládáním těla

Od: Datum: 13.12.16 19:55 odpovědí: 4 změna: 14.12.16 07:16

Dobrý den, nevíte jak se nazývá psychický problém, když člověk dokáže myslí ovládat věci, které se mají dít podvědomě a automaticky a je to způsobeno strachem? Konkrétní příklady:

- psychicky vyvolaný problém s polykáním jídla, člověk, který má strach že mu zaskočí, tak se na to tolik soustředí, že to nakonec nejde.

- strach z potřeby na toaletu v nevhodnou dobu, až tu potřebu nakonec psychicky vyvolá

- strach z toho, že před lidmi omdlí až takový reálný pocit vyvolá

Předem díky


doplněno 13.12.16 20:05:

A co na to pomáhá?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 13.12.16 20:21
avatar
Úzkostná panická porucha.
Pomáhá psycholog,psychoterapeut,psychiatr.
doplněno 15.12.16 18:37:

Andy,v pohodě :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.12.16 20:27

Myslím, že nějaká panická porucha, úzkost. Pokud si sama nedokážete pomoci např. tím, že v určitých situacích myslíte na úplně něco jiného a problém si nepřivoláte, nebo přestanete navštěvovat místa, kde se Vám tohle stává, bude asi potřeba psychoterapie.

doplněno 13.12.16 20:28:

wamp, já jsem neopisovala, jen déle přemýšlela :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 06:50
avatar

Tyhle problémy jsou vlastně vyvolané úzkostí: http://www.uzkost.cz/uzk_stavy.htm

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slovan
Datum: 14.12.16 07:16

Otázka je tedy dvojí : jak se to jmenuje a co na to pomáhá. Pokud to správně chápu, tak ta druhá bude pro tebe mnohem důležitější. Vědět nějaký lidmi vymyšlený název ( například jak se jmenují vitamíny, které potřebuju nebo viry, které mě napadly ) není pro člověka tak dúležité, jako získat potravinu, která obsahuje to, co potřebuju, nebo lék, který mi pomůže v boji s nemocí.

Tyhle úzkostné stavy, které popisuješ si v sobě dotyčný do velké míry vyvolává sám, autosugescí, což je proces, který opět sám, musí zastavit. Kolotoč neustálého našeptávání, že se stane, to nebo to, je absurdní. Je třeba to utnout. Další a ještě důležitější krok v tom boji je důvěra v Boha. Nenech si do toho od nikoho kecat, s nikým se neraď, nemusíš kvůli tomu nikam "chodit" ( do kostela, do sboru, apod. ), ale normálně si kup, stačí v antikvariátě, český překlad Bible, doporučuju ekumenický bez apokryfů nebo český studijní, a celé si to pozorně, stránku po stránce přečti. Nenech se zastavit pocitem, že "tomu nerozumíš", ale pokračuj dále. Porozumění se dostaví. Postupem času se začni i modlit - tedy říkej v myšlenkách, šeptem nebo i nahlas na Boží adresu cokoli, co mu chceš zrovna říct, vzkázat... svoje obavy, radosti... cokoli. V průběhu času se pak k přečtenému textu vracej a čti si to znova, pro osvěžení paměti. Kristus řekl, že svým následovníkům dá vnitřní pokoj, který není závislý na okolnostech, který není z tohoto světa. On své slovo plní.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.