Kde koupit naslouchátko jako dárek?

Od: Datum: 13.12.16 19:26 odpovědí: 9 změna: 14.12.16 08:33

Kde koupit naslouchátko jako dárek?

Kde koupím naslouchátko pro nedoslýchavé (důchodce) jako vánoční dárek?

Ideálně v Olomouci nebo poblíž (i brno a ostrava asi) (přes eshop by to asi už nemuselo dorazit včas).

Kde to hledat? V lékárnách? V elektronice asi ne (?)

A rovněž kolik stojí nějaký alespon trochu "lepší" kousek? 500 Kč nebo 1000 Kč?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.16 19:32

Zdravím, aby naslouchátko k něčemu bylo, musí foniatr změřit sluch a podle toho se vybírá. Je to docela věda ,zkouší slyšitelnost, kvalitu zvuku pro každé ucho zvlášť, rozhodně bych nekupovala jen tak. Dobré naslouchadlo stojí od 4000 Kč výš, část z toho hradí zdravotní pojišťovna.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 19:36
Aktuálně http://www.lidl.cz/cs/nabidka…tm?action=showDetail&id=65801
Ideálně ve zdravotnických potřebách.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.12.16 20:11
avatar

jak radí kolegyně předemnou, musí to změřit ušní doktor to je to samá jak by jste někomu kupovala brýle a nevěděla kolik má dioptryí radím vymyslete jiný dárek, s takovou sousedkou jsem to absolvoval to vyšetření potom ji přišel ten strojek a stejně ho má zavřený v kredenci, protože když si dala strojek tak slyšela věci které 20 let neslyšela třeba svoje kroky fučení větříku aj. tak strojek který koupila pojišťovna je zavřený v kredenci

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 13.12.16 21:03

Jak píší ostatní, tak naslouchátko určitě nekupujte jako dárek. To musí předepsat lékař. Mám naslouchátko po babičce, která si ho sama zaplatila (7000 kč). Tak jsem ho z legrace zkoušel, ale absolutně mě nesedí (podle mě se tam měří i rozměry ucha, aby padlo).A hlavně s ním slyším tak všelijak. Každý má asi jiné parametry sluchu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 22:18

Ta část naslouchadla, která je vsunuta do ucha, je zhotovena podle odlitku zvukovodu jednotlivce. Proto sedí perfektně v uchu a nevypadává ven jako to dělala naslouchadla v dřívějších dobách.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 21:14
avatar

... v příbuzenstvu jsme to kupovali někde na eshopu, a bylo to taky pod stromeček, vybíral to švára, funguje dobře a zatím spokojenost, vím akorát, že to stálo okolo dvou tisíc ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 22:24
avatar

http://www.zdravi-sport.cz/zdravi/naslouchatko/

Raději se nenápadně zeptat zda ho vůbec bude chtít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 06:16
avatar

To není vhodný dárek, který by se dal vybrat bez asistence pacienta. Zaplatíte zbytečně několik tisíc a zůstane to ležet v krabičce v šuplíku.

Vybírali jsme kdysi s babčou. Musela na ORL, lékař ji vyšetřil, změřil sluch. Pak vybral asi 6 naslouchadel, ať si je jedno po druhém vyzkouší, které jí nejlíp sedí a na které nejlíp slyší. Záměrně předem neuvedl cenu, pacienti, hlavně prý důchodci by si jinak vybrali to nejlevnější a ne podle toho, co jim dobře pasuje. Babča si vybrala, levné nebylo.

Bez pacienta můžete koupit různé zdravotní pomůcky, toaletní židli, bažanta, sedátko do vany, nástavec na WC aj. Ale naslouchadlo jedině po vyšetření lékaře a s jeho spoluprací. On také naučí pacienta správně naslouchadlo nasazovat, pečovat o něj, vypínat ho. Je to podobné, jako umělé zuby. Ty také nejdou udělat bez spolupráce pacienta, bez zkoušení. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 14.12.16 08:33
avatar

Jednou se babička dozvěděla, že je mají v Lídlu a nenachala si to vymluvit. Byly levné a k ničemu. Pak šla na ušní, tam jí změřili ucho, aby vyrobili řesně na míru, vyzkoušeli a vybrali druh, aby jí vyhovoval...no a pak již ho měla a pouze ležel v zásuvce nočního stolku. Takže pozor na to, někteří staří lidé vše odmítají, napřed to chtějí a pak stejně nepoužívají.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.