EET. znamená, že stát má pochybnosti s daněma

Od: Datum: 13.12.16 11:52 odpovědí: 94 změna: 21.12.16 19:28
Nikdy tady nic takového jako EET.nebylo a najednou se zavedla důsledná kontróla podnikatelů, jestli nepodvádí. To, znamená, že stát nemá k občanům důvěru a chce mít vše pod kontrólou. V dalších letecht může vymyslet EEZ.(elektronickou evidenci zákazníků), že stát bude vědět, jaké výrobky nebo služby zákazníci mají a za kolik. Identifikace zboží na micročip na občanském průkazu. Po dosažení limitu cenového stropu vyššího než by byla naše výplatě, může v součtu všech našich obchodních transkakcích říci "Kde jste na to vzal, když Vaše výplata nepřevyšuje Vaše výdaje" A potom stačí pokuta za neidentifikovaný příjem. Zatím mne to napadlo jako myšlenka byrokracie, ale obávám se, že realizaci by chyběl jen krůček a potom z nás bude policejní stát, který bude mít vše pod kontrolou na úkor naši svobody a prosperity.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.16 11:56

Juříčková. To je ale nápad. To by bylo teprve něco !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jurickova
Datum: 13.12.16 12:16
Zavedla bych také EETBV.(elektronická evidence tržeb babišovi vlády) gZačala bych třeba u Čapího hnízda a požadovala účtenku o tom. To by se asi tvůrci EET. moc nelibilo, že?
Datum: 13.12.16 14:22

Jurickova nepomlouvat šikovného podnikatele, vše si získal co mu zákon dovolil, má milion voličů, ještě více obdivovatelů, rovněž jej možná nájemce Hradu navrhne na Nobelovu cenu a část obdivuvodného stáda jej pravděpodobně dostrká na křeslo premiéra

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kdyby
Datum: 13.12.16 18:09

Juřičková nekecej a něco pro to dělej. Jinak je to jen žvanění

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 12:20
avatar

"To, znamená, že stát nemá k občanům důvěru..."

A vy se divíte? Proč asi stát tu důvěru ztratil? Stačí si přečíst třeba jen pár příspěvků tady, na "Poraďte". Je tu málo dotazů, jak stát oj.bat a ušetřit na daních? Neznáte nikoho, kdo daně řadu let neplatí, protože trvale vykazuje ztrátu, a při tom kupodivu ještě nezkrachoval? Proč teda vlastně podniká a z čeho žije? Vy jste nikdy nic nekoupila, nevyužila nějakou službu bez dokladu? Takže za to, že je nutné tohle nějak řešit, si můžeme sami. Nemyslím, že by to EET vyřešilo a taky se mi nelíbí, ale je to aspoň pokus. Od revoluce zatím jediný. Poctivým řemeslníkům EET zas tak moc vadit nemusí.

"V dalších letecht může vymyslet EEZ... ...Zatím mne to napadlo..."

Jenže to nenapadlo Vás, před pár dny už tady na tohle téma byla diskuse ;).


doplněno 13.12.16 13:11:

"Takto si nás náš stát ale vychoval za ta léta...",

Ano, takhle si nás stát vychoval. Vychoval nás špatně. Je dobře, že si toho konečně všiml a je nejvyšší čas, aby to konečně napravil. Pokud máte čisté svědomí, nemusí Vás nějaká EET vzrušovat.

A není to od dob Klause, ten s tím nemá nic společného (mimo jeho výroku, že "neexistují čisté a špinavé peníze). Okrádalo se i za minulého režimu. Jen nebylo tolik příležitostí a tak zvané "rozkrádání socialistického majetku" byl trestný čin, pomalu horší, než vražda a tresty podle toho vypadaly. Následující vlády (bez rozdílu) zavíraly nad těmito přestupky oči, proto nic nebránilo rozkvětu rozkrádání, jen v dokonalejší podobě.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jurickova
Datum: 13.12.16 12:32
Takto si nás náš stát ale vychoval za ta léta, že jsme nepoctiví. Příčina je v tom, že za vlády Klauze se krást mohlo a my jsme se toho chytili. Tak, kdo nás chce teď převychovat?
Datum: 13.12.16 19:57
avatar

Soudíte lidi podle sebe, nebo jak tomu mám rozumět?

Poctiví lidé a podnikatelé nekradli nikdy, ostatně ani za zmíněné vlády "se krást nemohlo". A pokud mluvíte o těch, kdo "se toho chytli", pak jen o těch nepoctivých.

Vážně už mne to házení všech do jednoho pytle štve!

[Klidně mne smažte, ale reagovat jsem musela.]

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 12:31

"Kde jste na to vzal, když Vaše výplata nepřevyšuje Vaše výdaje?" No kde?

Kdyby stát kontroloval všechny naše příjmy, výdaje i majetek, bylo by to ideální, daňové přiznání by se pouze podepsalo. maximálně by se doplnilo o "soused mi dal tři slepice a já jemu dva pytle obilí." :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 12:42
avatar

Paní Juricková,

máte právo napsat co se Vám zlíbí, klidně i úvahy o něčem, co si myslíte že bude.

podobně se psalo i o studních, když se dělal pořádek, o stříbrných známkách na SPZetku a mnoho dalších teorií. Sama dobře víte, že každý poplatník, ať podnikatel nebo obyčejný člověk, nechce dát státu vše co mu náleží. Proto se podvádí skoro všude, jen ať tolika neplatím.

Pak zlodějíček stane vedoucím vyšetřovatelů, a podobně v různých činnostech lidské práce vedoucí a vymyslí, jak to těm špatným zakázat.

Účelem EET je dotlačit podvodníky k placení daní správně. Jak hodně se to povede nevím, páč nejsem odborník. Již by se ale nemělo stávat..."napíšeme to bez dokladu? bude to levnější..."

Ohodnoceno: 3x
 
Od: haf
Datum: 13.12.16 13:33

To je zbytecne naivni uvaha, nic si nenalhavejme, kazdy se dokaze vicemene "prizpusobit" okolnostem a zcela nehrisneho poctivce nikde nenajdete. EET je jen prosazenim hesla "duveruj, ale proveruj" v praxi a take bude dukazem cca 90% reality, posleze jeste budeme čumet :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 15:45

Bohužel ani stát nechce dávat svým občanům, co by jim mělo náležet. Když se mi stal úraz s kolenem, tak mě sanitka do špitálu přivezla, ale ze špitálu jsem si již musel (nejen já, ale i druhý pacient na pokoji) sehnat odvoz sám, přičemž jsme měli nohu v dlaze a chodit se moc nedalo, jen opatrně a o berlích. Oba jsme z toho byli dost rozčarovaní, platíme poctivě daně i ZP mnoho let a pak nám řeknou, že na odvoz sanitou nemáme nárok! Zaplaťte si taxi! A ta almužna, co přijde jako nemocenská, z toho máme mít na taxíky, když s tou nohou potřebujeme k doktorovi? Za ty tři měsíce marodění mám konto již značně v mínusu, takže nebude ani na Vánoce, ani na dovolenou, největší dárek od Ježíška pro mě bude, když budu aspoň jakžtakž chodit. A to bych potřeboval opravit zuby, ale když jsem se dozvěděl, co to bude stát, tak to bude muset zubařka ještě pár let "flikovat", než na trochu slušné zuby našetřím, protože ty protézy na pojišťovnu co jsou nasazovací na "drátky" jsou naprd, protože ty drátky obrousí ty zdravé zuby, na kterých drží a ty se pak zkazí taky :( .Tenhle stát se prostě chová jako zloděj, daně inkasuje rád a pod hrozbou sankcí, ale když se člověku něco stane a potřeboval by zase na oplátku od státu pomoc, tak má smůlu. A stačí se podívat na výplatní pásku, co nás tahle státní "služba občanům" stojí...:(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 17:05

Pletete si pojmy s dojmy. Zdravotní péči pro Vás zajišťuje Vaše zdravotní pojišťovna.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.12.16 17:11
avatar

naprosto souhlasím s ra252,

toto řeší Vaše zdravotní pojištovna, nikoliv stát. Pokud se Vám to nelíbí, můžete 1x ročně vyměnit pojištovnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 17:33

To nepopírám, ale výměna ZP moc nepomůže, když jsou lakomé všechny, je to prašť jako uhoď. Ale běda, kdyby jim někdo nezaplatil, to hned napaří penále. Ale já jim za tenhle šlendrián můžu tak akorát zasalutovat :(

Jsem normální zaměstnanec, takže makám a platím ZP, SP, daně, DPH, ale když marodím a rád bych z těchto "předplacených a přeplacených" služeb rád něco využil, tak je to fakt velká bída. A dojíždění taxíkem k doktorům na kontrolu při nemocenské, když člověk fakt nemůže chodit, do MHD se nedostane a nemá kdo by ho odvezl, to mě fakt dorazilo :(

Ne, v tenhle zlodějskej stát fakt důvěru nemám, teď po této zkušenosti je mi jasné, že až budu v úzkých, tak se na mě tenhle slavnej stát zvysoka vy**re... Kdyby se o mě nestarala přítelkyně, nezašla na nákup a něco neuvařila, tak mě fakt nikdo žádnou pečovatelku nepošle, na to jsem ve špitále ptal. Prý bych mě max.převezli na LDN mezi umírající lidi po mrtvici... Bohužel už jsem příliš starý na to, abych odtud vypadnul, nehledě k tomu, že už stejně není kam, kam se dalo, tam se nakvartýrovali migranti z Východu...:(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 13.12.16 18:03

ra :svatá prostoto

ono snad je možnost vybrat si nějaké nadstandardní pojištění? Ne , odvody platíme všichni stejné, a dokonce si ani nemůžeme legálně DOPLATIT na nadstandard. To že je tu více pojištoven, které se ve svém plnění nijak neliší ( kromě toho, že dají někomu přilbu pro dítě? jako mám peníze abych měl dítě ale nemám na jeho přilbu .dost tristní ..) se náš systém neliší od vyloženě státního zdravotnictví.

nebo vy si snad jako zaměstnanec můžete vybrat nějakou pojistku různé výše plnění a snad i odvodů, které budete ze mzdy platit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 18:23

Veřejné zdravotní pojištění je minimum. Samosebou si můžete sjednat různá připojištění, můžete si i spořit. Že takové věci necpou pojišťěncům všechny pojišťovny je dáno minimálním zájmem pojištěnců. Ti se naopak snaží platit co nejméně, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 13.12.16 18:48

Psal jste, že plnění závisí na pojišťovně dotyčného. Myslím, že nezáleží. že úhrady pojištoven za zdravotní péči jsou stejné, ať jste u jakékoli pojišťovny. Že zubaři za plombu zaplatí všechny pojišťovny stejně, nebo obvoďákovi za rozbor krve. Nějaká vyhláška to určuje? obodované jednotlivé výkony a oceněné penězi. Takže za amalgánovou výplň zubu "na pojišťovnu " dostane zubař stejně ať jsem u VZP nebo jinde. Rovněž pojištěnci zaměstnavatel strhne ze mzdy stejná procenta, ať je u jakékoli pojišťovny. Vlastní spoření , a to , že si lehkou sádru zaplatím CELOU sama, nebo rehabilitaci bez příspěvku pojišťovny, je věc jiná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 13.12.16 20:50

Pozor omyl! Zdravotní péčí pro Nás zajišťuji nemocnice, polikiniky, praktičtí lekaři atd. Zdravotní pojišťovny zajišťují financování toho všeho. Ach náš národ stále hloupne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 21:16

No a s tím financováním je zřejmě problém, jelikož v nemocnici nám tvrdili, že odvoz sanitkou z nemocnice domů pojišťovny ani nechodícím pacientům neproplácí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 06:48
avatar

Moji tchýni vozí sanitka tam i zpět.


doplněno 14.12.16 16:54:

VZP, je důchodkyně, ZTP. Na každé vyšetření, pokud nemohu jet já osobně, jí doktor přidělí sanitku tam i zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 07:38
avatar

Jak už název "záchraná služba" napovídá, je tato služba určena pro záchranu života a zdraví, tedy pro to, aby se zachraňovaný dostal co nejrycleji do místa ošetření. Po ošetření (zachránění) již nehrozí nebezpečí z prodlení a proto není doprava zpět sanitkou nutná. Není možné kvůli takovému převozu blokovat sanitky a tím ohrozit další pacienty, kteří na pomoc někde čekají a jde jim třeba i o život.

Mimochodem, není to nic nového, stejně to fungovalo i za socialismu (vlastní zkušenost), a dokonce o tom píše Zdeněk Jirotka v knížce "Saturnin" z roku 1942. Takže obviňovat z toho současný stát je nesmysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 16:49

Nemyslím záchranku, ale obyč.sanitku pro převoz, bez lékaře, jen s řidičem. Pane Milane, jakou má Vaše tchýně pojišťovnu, když jí převoz poskytne a mě s kolegou spolupacientem VZP ne? Docela by mě zajímalo, v čem je tedy zakopaný pes, rád bych uvedené pojišťovny oslovil a zeptal se jich na to. Silně mě to zavání šlendriánem...:(


doplněno 14.12.16 18:18:

Děkuji, zřejmě VZP měří "dvojím metrem", resp. převoz proplácí jen důchodcům či ZTP. Zkusím jim napsat, přesně tohle mě říkal i kamarád, že jeho babičku sanita vozí po doktorech a divil se, že nás takhle odbyli...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 14.12.16 09:15

P.Milane dnes s Vámi plně a dezvýhradně souhlasím přes to, že v minulosti jsme měli spolu rozdílé názory. Děkuji za Váš postoj-náror. Zdravím -miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 13.12.16 15:40

Jestli ono to nebude tím, že občané nemají důvěru ve stát? Co myslíte?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.12.16 17:13
avatar

Jistěže se může určitá část občanů takto cítit, ale ať hodí kamenem, kdo je bez chyby.

Já mám důvěru ve stát, ale záleží co si pod tímto pojmem představíte a nač nadáváte.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jentak
Datum: 14.12.16 08:15

On asi nejsíš nadává každý na to, kde ho stát zklamal, kde se stát nezachoval tak, jak by člověk očekával. A protože stát si osobuje ve velké míře a v hodně věcech ovlivňovat jednotlivce, sklízí nevděk téměř od každého. Protože se zřejmě téměř každý, někdy, někde setkal s nějakou křivdou od státu. No a pak už je to jen o míře, o počtu takových zkušeností.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 08:51
avatar

Křivda od státu, je třeba křivda od nějakého uředníka, která(ý) je náš manžel přítel kamarád někoho z nás.

Proč nadávat na stát, ne na konkrétního člověka?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 17:28

Spíš je to tak, že kradou, ale balí to do vzletných žvástů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gh
Datum: 13.12.16 17:47

jurickova,nejste také jedna z těch ,,podnïkatelů,,co nadávají,protože jim EET nejde pod nos,protože kvůli tomu přijdete o spoustu peněz a ted Vám zbude o mnoho méně?Když jde o peníze,je dobrá každá výmluva dobrá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.12.16 17:59

Názorná ilustrace toho, o co běží:

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.12.16 18:16

Jenže průsvih je, že zjevně je to z větší části způsobeno nesmyslným navýšením paušálů ČSSD 2005, ODS 2008. Takže dokud se paušály nevrátí na rozumných cca 30%, moc velký efekt čekat nelze. Nejde an tak o normální živnostníky řemeslníky, ale o ty, co přešli v zaměstnání na švarcsystém a reálně prakticky žádné náklady nemají.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.12.16 10:34
avatar

Tak mě i napadlo, až půjdou podnikatelé do důchodu, kolikpak asi dostanou? To budou všechno minimální důchody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 14.12.16 19:04

potom nastoupí nějaké sociální dávky? příspěvek na bydlení, v hmotné nouzi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 19:26
avatar

No a pokud se bude vyžadovat vyúčtování i na neziskovkách a důkladná kontrola ve státní správě, tak se dá ušetřit i v těchto sférách. Platilo, platí a bude platit - na malé lidi platí velká přísnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 13.12.16 19:51

Peníze z daní potřebujeme. A jinak to nejde. Ale ono je těžké vybírat, když plno firem na našem území nám nepatří, plno našich jich odešlo do ciziny. I ti naši sportovci jsou raději přihlášeni v Monaku.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: miro®
Datum: 14.12.16 09:29

Myslím si že takto to je proto, že současná společnost je založena na majetku a penězích. V tomto směru se formuje a ubírá naše úsilí a činnost, bez obledu na ušlechtilejší vlastnosti člověka.Pro řešení není zrovna příznivé, že tento způsob existence se všemožně podporuje, propaguje i uplatňuje na všech frontách. Zkrátka : Podlehli jme !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 14.12.16 10:13

EET je jinými slovy další daň pro lidi, kteří se snaží vlastními silami uživit sebe a svou rodinu. Některé úvahy čtenářů jsou zmasírované TV reklamou. Ti co vydělávají velké peníze, jsou mimo EET. Týká se to převážně těch, kteří makají od rána do večera, bojují o zakázky, aby je dostali, strachují se, aby dostali zaplaceno. Nemarodí, nic po státu nechtějí. Pak přijde výběrčí daně a chce vích. Proto také někteří končí. Už mají těch sviňáren státu dost. Babiš netrestá ty, co neplatí a způsobují druhotnou platební neschopnost ! Je mu to jedno. A proč má živnostník dobrovolně kromě všech ostatních odvodů, nákladů aj. za svou dřinu, chtít platit více na platy učitelů? Kdo podniká ví, jaká je to dřina, neskutečná hromada starostí a na druhé straně populace např. Romů nikdy nepracovala, množí se geometrickou řadou a chtějí víc a více. A nebo uprchlíci. Skládá někdo účty voličům, proč zaplatil to a tamto, proč vojáci dostávají příspěvek na bydlení, odcházejí s policisty ve skvělé kondici do důchodu, aby pak vesele mohli pracovat jinde a stát jim platit slušnou výsluhu? Nebo jsou snad lidi ve fabrikách jsou odpad určený ke šrotaci a živnostníci jako po Únoru 1948 budou souseni za to, že dřou sami na sebe? Vše už tady bylo a začíná to nanovo. A tupý český národ přikyvuje, že " jsou to naše peníze..". To určitě "naše peníze" tedy nejsou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 10:27
avatar

Takže podle Vašeho názoru ten, kdo "dře" na sebe, může klidně krást (krátit daň) na úkor těch, kteří pracují v závislé činnosti a často taky musí dřít (například ti Vámi zmínění "lidi ve fabrikách") a tudíž nemají tu možnost krást a daň platí poctivě? Dost podivný názor.

Ovšem souhlasím s tím, že by se výběrčí daní měly soustředit především na velké firmy, kde jsou daňové ůniky mnohem větší. To ale nic nemění na tom, že by daně měli platit i ti malí.


doplněno 14.12.16 10:35:

"...proč má živnostník dobrovolně kromě všech ostatních odvodů, nákladů aj. za svou dřinu, chtít platit více na platy učitelů?"
Proč by zrovna on, na rozdíl od "obyčejných pracujících" neměl? Někdo ty učitele platit musí, potřebujeme je všichni.


doplněno 14.12.16 10:43:

"EET je jinými slovy další daň pro lidi, kteří se snaží vlastními silami uživit sebe a svou rodinu."

Ale to není žádná "další daň". To je jen způsob, jak tu stávající daň dostat z lidí, kteří si na rozdíl od běžných zaměstnanců a na jejich úkor myslí, že jí platit nemusí.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vanad1*
Datum: 14.12.16 11:14

Je to další daň ať si myslíte co chcete. Pakud musím zaplatit za provoz něčeho, co nepotřebuji k podnikání ale co mi jiný nařizuje, vynaložím nějaké finance, které mi budou chybět. To je snad pochopitelné. Dělá to částku kolem 1500 Kč měsíčně. Aniž bych cokoli změnil na vstupu, na výstupu už tak mám o 18000 za rok méně. Sociální, zdravotní jsou samozřejmost. Energie, stroje , nákup materiálu, nákup nástrojů, aj. jsou platby, které státu platím a tím zase dávám státu. A jestli si myslíte, že v hospodách, kde je jen majitel a max. 1 děvče, se točí statisíce, tak jste mimo a nemám chuť polemizovat o nesmyslech. Stát by získal miliardy osekáním platů vojáků, některým policistům a hlavně soudcům. To jsou složky, které právě z dřiny jiných hlupáků platí stát a to královsky. Podnikal jsem, nebyl jsem ve ztrátě ale tu dřinu už nikdy nebudu opakovat. Pak přijdete vy a tlacháte o okrádání a bla bla. Směšné... Že vám nevadí, že živnostníci v případě nemoci 14 dní nedostanou ani floka ale stroje a ostatní platit musí !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 13:08
avatar

"...musím zaplatit za provoz něčeho, co nepotřebuji k podnikání..." - "...Energie, stroje , nákup materiálu, nákup nástrojů, aj. jsou platby, které státu platím..."

Tak jo, jestli ke svému podnikání nepotřebujete například silnice (můžete svoje výrobky a materiál na ně nosit do tržnice v batohu po zaječích stezkách), ochranu (nepište, že policie stejně nic nedělá, kdyby nebyla, nepodnikal byste ani měsíc), učitele (kdyby nebyli, nedokázal byste se ani podepsat, natož podnikat)... a našlo by se toho mnohem víc.

Vy platíte energie, materiál a nástroje státu *sok*? To já platím energie energetickým podnikům, materiál a nástroje jejich výrobcům, případně dovozcům (no a řekněme překupnímům). Dělejte to taky tak, ušetříte a nebudete muset krátit daně.

Pokud někdo podniká a nevydělá si ani na ty daně, dělá něco špatně. Proč to většině ostatních jde? V tom případě je lepší, když si půjde stoupnout k pásu do automobilky. Tam bude mít pevnou pracovní dobu, pár týdnů dovolené, jistou almužnu v případné neschopnosti... A hlavně ani nemusí přemýšlet, jestli má, nebo nemá zaplatit daně. Zaměstnavatel mu je strhne rovnou z platu.


doplněno 14.12.16 13:18:

A že některý živnostník nemá dovolenou mně fakt nevadí. Že podniká je čistě jeho věc, rozhodl se pro to sám, měl s tím předem počítat. Nikdo ho podnikat nenutí. Znám pár podnikatelů, kteří daně řádně platí, rodiny normálně uživí a na dovolenou jezdí pravidelně.


doplněno 14.12.16 17:07:

Tak ještě poslední poznámka:

Čím víc Vašich příspěvků čtu, tím jsem víc a víc přesvědčený, že právě díky "podnikatelům", jako jste Vy, bylo zavedení té EET nezbytně nutné. Do teď jsem o jejím smyslu pochyboval.

Tečka.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.12.16 15:34
avatar

Kolego magdone, máte opravdu trpělivost..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 15.12.16 23:57

Každý má pohled nas okrádání státem jiný. Nehodlám bučet se stádem, jak se vám asi velice zamlouvá. Jestli se vám líbí, že např. babička pro prodej brambor potřebuje EET, tak asi chyba nebude u mě ale u vás a podobných. To je celé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 16.12.16 00:08

Nezlobte se ale jste nějaký divný. Daně platí každý normálně. Tady jde o další náklady, které jdou z kapes živnostníků navíc za provoz EET atd. Je to marné s váma. Ale je mi to fuk. Odpovídáte o jakémsi placení nástrojů a na toto téma debata nebyla. Jak jste k tomu došel netuším. Psal jsem o nákladech jako takových a vy popisujete nesmysly o policii a učitelích atd. Nedivím se, že je v tomto státě taková padlá morálka, když píšete svoje a nic vás nezajímá. Díky závistivím lixdem jako vy je vše jak je a udavačství bude povýšeno na národní sport. Nemám co dodat a nemoralizujte, když nemáíte tušení, kolik jsem už na daních odvedl. Víte kulové a už mě odsuzujete.

Proč není trestným činem neuhrazení závazku? Protože stát jako první neplatí řádně včas.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kusk
Datum: 14.12.16 13:19

Mám dotaz, prosím bez ironie. Pořád se počítají vícenáklady, např. připojení k internetu. Neznám ani jednoho podnikatele (také neznám všechny), kteří by před EET neměli již zřízen internet a museli by si jej z důvodu EET pořídit. Nebo znáte takového podnikatele? O jakou živnost se jedná?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 15:00

kusk. Jistěže jich takových znám hromadu. Tady kousek ve vesnici - krásná maličká roubenka, pro cca 12 lidí. Hospůdka jen v pátek a v sobotu pro pár domácích. Bez vaření, jen pivko, něco málo alko, něco nealko, tatranky :-D. Na co by tam měli připojení na internet. Obsluze přes sedmdesát let. Tak se na to vykašlali. Bohužel.

Kousek dál opět vesnička jak prdelka. Obchůdek metr na metr :-D, výběr nic moc, ale když jsi něco zapomněl koupit, tak velice milé.,., Provozovala to paní v důchodu jen tak na přilepšenou. Taky zavřela. A taky škoda. V životě na počítači nebyla.

A tak bych mohla postupovat vesnici po vesnici. Těch šikulů, kteří nemají žádnou firmu, ale když mně, samotný ženský nejde něco přišroubovat, tak příjdou klidně v neděli, opraví, dáme si kafčo, já zaplatím (stovku, dvě, tři) a jsme spokojeni oba. Takový člověk si přivydělá měsíčně 1000 - 2000. Když by vedl účetnictví, a dal tam OPRAVDU všechny náklady, tak je na nule. Ale on účetnictví nepovede. Proč taky? On se na to vykašle.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.12.16 20:03
avatar

Např každý prodejce, který přijede na burzu, nebo trh, a má to jako podnikání, nikoliv jako příležitostný výdělek. Uvědomujete si, že zdaleka ne každý podniká doma? Asi ne, že. Další: klempíř, ke kterému jezdím pro drobnou klempířinu. 65 let, Skvělej klempíř, ještě leze po střechách, ale co je internet nemá ani páru. Další příklad zavřené hospody tu oznámil nedávno někdo v jiném dotazu, někde kolem Kokořína. Kolega z práce tvrdí, že tam takových hospod je asi pět. A nakonec můj příklad. Mám pekařinu jako vedlejšák, ke svému zaměstnání. Mám pronajatý stánek, 2x2m. A tam internet není. Proč já, s těmi tržbami které tam mám, musím platit 500 měsíčně za internet, proč mám vyhodit 7tisíc za pořízení mašinky na babišúčtenky, za kterou,protože počítám náklady paušálem, mi nevrátí nikdo ani korunu. 5000? Kecy pro hlupáky. Tak k sakru, kde je ta sporavedlnost? Každý tady žvaníte o spravedlnosti, o rovném výběru daně, ale prd víte jak to funguje. Každý máte klapky na očích a vidíte jen to, co se vám předloží. Nejlíp v TV. Tam jsou nejhlasitější lháři. A myslíš že jsem jedinej, kdo si chce přivydělat? Ani náhodou. Opět platí teorie velkých čísel. Takových jako já je hafo. jestliže jen já tady v našem městě vím o dalších třech pekařích, kteří to dělají na vedlejšák, tak stejné to bude i v jiných městech. A z každého z nás stát bude mít minimálně daň kterou zaplatíme v ceně za internetové připojení, a za mašinku na babišúčtenky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 20:25
avatar

Ano, v tom s Vámi souhlasím. Máte pravdu. Vy třeba patříte mezi ty poctivé, co daň poctivě platí (nevím, neznám Vás). Je smutné, že EET Vám a ostatním drobným a poctivým podnikatelům znepříjemňuje život. Vy si to třeba nezasloužíte. Je ale spousta vyčůránků, kteří si myslí, že oni platit nemusí. A jen díky jim byla EET zavedena. Bohužel, oni si stejně asi nějaký způsob, jak to obejít, zase najdou. A stát bude muset vymyslet další ptákovinu, jak je přinutit platit daň jako každý jiný. A opět se to bohužel logicky dotkne i těch poctivých. Takže za EET poděkujte všem těm nepoctivým. Jen oni za to můžou. Stát se jen snaží vybrat, co mu právem náleží.


doplněno 14.12.16 20:46:

Možná. Ale kdo by to měl být? Všechny minulé vlády dovedly tenhle stát tam, kde dneska je. Ta současná se aspoň snaží to nějak napravit. Že to nedělá vždycky zrovna šťastným způsobem, je věc jiná. A ať udělá kdokoliv cokoliv, nikdy to nebude vyhovovat všem.


doplněno 14.12.16 20:48:

doplněk byl pro "Nikdo".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 20:33
avatar

Magdone nesouhlasím s vámi. Já si platím stát, aby se staral za mě. Pokud na to nestačí, nemá právo mně buzerovat. Měl by jít od válu a nastoupit schopnější.


doplněno 14.12.16 20:54:

mzxy: Vidíte, a to je právě to, co podle mně není pravda. Na takové by stačilo jen se párkrát za měsíc posadit do té hospody jako host, a spočítat kolik se vytočí. Dopočítat se skutečnosti už by nemusel být takový problém. Pokud to kontrolor z FÚ neumí, ať nedělá na FÚ. A zdaleka to není vše, jak se dobrat výsledku. Každý kdo dělal někdy v hospodě, a není úplný blb, ví jak a co kontrolovat. Když někdo neví, jak to v hospodě chodí, musí holt buzerovat všechny. Je to smutné.


doplněno 14.12.16 21:06:

Magdone, mně v konečném důsledku nevadí EET jako takové. Stejně se nakonec ukáže, že je k ničemu, že zisky nebudou takové, jak se slibuje. Nakonec, kdoví, jestli to na nás dopadne. Řemesla jsou až ve třetí vlně od ledna 2018, od března 2017 budu muset mít pokladnu jen na stánku. Mně vadí ty náklady, které jsou s tím spojené. když se Babiš vytahuje, kolik ušetří, ať to kua zaplatí. Ať mně položí na stůl nějakou tu "kalkulačku" s tiskárnou, zařídí připojení, postaví mně to na pult, a řekne: "tohle budeš používat a nestarej se jak to funguje! Stát to chce, stát to zaplatí. Jenže to se nestalo. A proto mně to vytáčí. Stejně jako ta spousta ignorantů, kteří o podnikání nic nevědí, vubec neznají v jakém prostředí se pohybují lidi, kteří začínají. Hlavně, že tu hlasitě křičí cosi o zlodějích. Největší sranda je, že se stálými-přihlášenými, se dá ještě diskutovat, ale ti nepřihlášení, já už je začal otevřeně titulovat přednázvem troll, no, mám podezření že jsou to opravdu trollové z nějaké PR agentury. Tak jsou úporní, tak nereagují na argumenty, až je mi to podezřelé. . No nic, měj se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 14.12.16 21:31

Podívejte se, nikdo nechce platit daně, to je jasné. Zase daňové zákony jsou nastaveny docela dobře. Osobně, než bych platil nějakou čistou daň (což nehrozí, protože, jak mnozí zatím nechápou - daň se platí ze zisku, a kde zisk není, není ani daň), tak raději investuji, utratím, co můžu, tím zase roztočím kola ekonomiky. A jsem na nule. Jen hlupák by dělal, a pak z toho platil daně. Normální člověk zisk rychle utratí za výdaje pro udržení dalšího zisku. Představy některých, že vydělám a pak celý zisk otrocky odevzdám byrokratickému státu je mírně řečeno naivní. Investovat, Investovat, investovat (to ale říkal už Lenin ne? Ten ale myslel vzdělání - no to tady taky trochu chybí).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 14.12.16 20:47

Já je znám. Znám i mnoho hospod v mém okolí - Poberouní a Brdy - kdy fakt, že prostě hostinský učtovali tužkou a papírem (o internetu ani nemluvě). A nemám dojem, že bych byl nějak ochuzen. Pivo bylo, výborná zelňačka u Čunčí hlavy, U zrzavýho paviána taky dobrá (velmi) zastávka při sjezdu ze Stožce a tak dále. Včera jsem byl nedaleko Blatné v Jižních Čechách. Několik malých hospůdek jsem minul. A tady někdo furt mele o nějakých daních a odvodech (mám dojem proto, aby mu to pak náhodou při návštěvě nějakého zaopatřovacího ústavu nechybělo). Kupříkladu i u té Blatné (osada Míreč) taky signál nebyl a já jsem se nedovolal do Prahy. To jsem se teda divil. A jestli se tady neprobereme, tak se za čas budeme divit všichni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 14.12.16 20:41

EET je nástrojem proti parazitům, kteří využívají infrastrukturu státu ale nijak na ní nechtějí přispívat...

Parazit v malé hospodě papírově vytočí jeden sud za měsíc, a na černop dalších 20...DPH a daň mu neříká vůbec nic, vše jde do jeho kapes...

Náš systém je silně solidární, jak ten zdravotnický tak ten sociální...Proto je nutné dostat pod kontrolu všechny podobné parazity

Ďakujeme, Andrej

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jendad
Datum: 14.12.16 20:49

A nebylo by rozumější snížit DPH? Protože v roce 2007 byly služby daněny 5% . Upozornuji že celkové zdanění zustalo stejné (jiné daně se snížily, a DPH se zvyšilo).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 21:04

20 sudů za měsíc = skoro 2000 piv. Na každém pivu bude marže 10kč. Tedy měsíčně celkem 20 000kč.

Náklady na pronájem či vlastnění hospody 10tis kč měsíčně + minimální odvody zdravo+ soc = 6 tis měsíčně.

Další náklady jako úklid, opravy, ... atd.

Celkově každý měsíc ztráta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ssss
Datum: 14.12.16 21:24

a co chceš slyšet?Když si nedokážeš na sebe vydělat,tak jdi někam makat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 08:46

Já si vydělám více než dost.

Ta vypočítaná živnost je od mzxy, který takového člověka nazval parazitem.Ale dle výpočtu už to není pravda.

A proč by někdo nemohl podnikat i pro malé zisky. Dělá to tu cca 400tis lidí, kteří mají hlavní příjem ze zaměstnání.

Kamarádka si před 2roky znovu otevřela v baráku mandl, který tam byl už za první republiky.Předchozí nájemník jí odešel, protože ho to nedokázalo dostatečně uživit. Je už delší dobu na mateřské dovolené a tak chtěla přijít na nové myšlenky a také si přivydělat pár korun navíc. A opravdu to dělá spíše pro dobrý pocit, než že by jí to živilo.

Proč by např. ona měla chodit někam jinam, když jí tohle baví? Proč?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mzxy*
Datum: 14.12.16 21:37

Průměrně inteligentní a gramotný člověk si předtím, než se rozhodne podnikat musí vytovřit nějaký podnikatelský záměr, udělat nějakou kalkulaci...ten kdo nechápe, co je to podnikatelský záměr, co a jak má kalkulovat , logicky nemůže úspěšně pdnikat...protože je to totální blbec, o své blbosti / že končí protože krachuje/ navíc demonstrativně informuje veřejnost

S podbnými blbci ten vysněný západ nedoženeme ani za 20 let

Ďakujeme, Andrej

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.16 23:01
avatar

mzxy a ssss Já furt nechápu, kam míříte? Babiš neustále deklaruje, že je potřeba vybrat víc peněz. Když už jsme u těch hospod a nějakých výpočtú a podnikatelských zájmů, asi vůbec netušíte, jak tyhle malé hospody, vznikaly a byly a jsou provozovány. Tyhle venkovské hospody, se neprovozují aby člověk zbohatl, aby živnost uživila další dva-tři zaměstnance. Tyhle hospody většinou provozují majitelé, nemovitosti, kteří v nich bydlí, často mají ještě nějakou jinou práci, a jen vyšli vstříc štamgastům, aby se měli kde setkávat. Mě pořád připadá, že vůbec nevíte, jak to v těhle venkovských hospůdkách, a pivnicích na krajích menších měst chodí. Tam chodí furt stejní lidé, den co den, když jeden nepřijde, je to divné a společnost kolem stolu to okomentuje. A hostinskej tam opravdu vytočí někdy sud, někdy dva, když je fotbal nebo nějaké narozeniny, tak víc nebo pár panáků. K jídlu vám tal max. ohřeje párek, nebo hodí na talíř tlačenku nebo utopence. To je prostě sortiment na kterém nikdy nevyvaříte ani na drahou dovolenou ani na drahé auto. I kdybyste nezaplatili ani korunu daně.

A tak nevím, o co komu jde? Když toho hospodskýho dotlačíte aby zavřel, tak z toho stát nic mít nebude, nevybere ani korunu navíc. A hostinskej přijde o těch pár korun zatajenýho zisku. K čemu to tedy posloužilo? Za jakou cenu? A představa, že se pivaři přesunou ke "schopnější" konkurenci? Pokud bude, tak možná ano. Pokud nebude, přesunou se do toho soukromí nebo ilegality, o které se hovoří. Mně to pořád nedává smysl. Proč zavádět opatření a nic jimi nezískat? Naopak ořezat služby lidem? Nevím, nechápu. Připadá mi to, jakoby se stát řídil heslem " když se kácí les, létají třísky". Experiment s lidma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 08:31

Parazit v malé hospodě papírově vytočí jeden sud za měsíc, a na černop dalších 20...DPH a daň mu neříká vůbec nic, vše jde do jeho kapes...
Toho "parazita" podnikatele jsi vytvořil ty, ve svém příspěvku. :-P A on to dle výpočtu najednou není parazit. Ale vlastně člověk, co tu hospodu dotuje ze svého a platí všechny daně. Prakticky platí více, než by musel. Stačí to zavřít.

A když už máš v příspěvku zmínku o Babišovi, tak ten má 4 restaurace a všechny mají každý rok ztráty v řádu desítek miliónů. Kde se stala chyba?

Teď by se hodil tvá slova "S podbnými blbci ten vysněný západ nedoženeme ani za 20 let"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 11:01

andelck. Je to marný, je to marný, je to marný. Kobliha a zahrát na nejodpornější lidské vlastnosti tak se na to musí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 00:36

Opravdu si myslíte, že potřeba férových podmínek a zákonů pro všechny a jejich dodržování je ta nejodpornější lidská vlastnost? Co třeba ve fotbale, jak by se vám líbilo, kdyby pro váš tým pravidla platila a sudí by soupeři dovolili vše? A v okamžiku, kdy upozornite rozhodčího, že nepíská jejich fauly by soupeř začal blábolit něco o svobodě a soukromí a nadával by vám do práskačů, koblihářů a estébáků a nebo by plakal "Ale my jsme tak neschopný tým, že bez faulů a podvodů hrát nemůžeme.. " (Tedy pro ty s delším vedením obdoba: "Při poctivém placení daní se neuživíme."). Přitom stav utkání je díky podvodům tak 4:1 pro soupeře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 16.12.16 00:56

Tak podle mě hlavně dělají fauly ti, kteří nedělají, pak ti, co nedělají, a ještě za to něco chtějí. To si musí každý do svého svědomí sáhnout sám. Osobně nedám na daních tomuto státu ani korku. To i kdybych to měl dát na jeptišky.


doplněno 16.12.16 01:01:

Pro potencionální ochránce všemožných práv dodávám, že vše podle současných platných zákonů (jak taky jinak).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kdyby
Datum: 16.12.16 01:46

No ti ze Severních Čech taky říkají, že vše dělali podle zákonů. Snad jim to vysvětlej. No a taková TV Nova se nejvíc zajímala o překrásný outfit paní Nečasové. Doufám, že ji nejvíc bude slušet pruhovaný outfit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 22:17
avatar

Proč se nikde v médiích stejně razantně a často nemluví o tom, že
současně se zavedením EET snížil Babiš sazbu DPH zpátky na 15%, takže

hospodští při tržbě např. 1000 Kč neodvedou státu 210 Kč, ale jen 150?! Na
každé tisícikoruně tak hospodský ušetří 60 Kč ! To není potřeba
zveřejňovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.16 22:58

Protože je to trochu jinak týká se to restaurací s teplým jídlem.Klasické hospůdky s pivem,vodkou,myslivcem,brambůrkama a slanýma tyčkama se to netýká

A EET není jen o hospodách, jaký má pro zelináře s EET význam snížení DPH u restaurací

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 16.12.16 00:30

Tak živnostník je parazit, protože má dost zvyšování odvodů a různých skrytých daní a Romové, kteří nikdy nepracovali jsou asi chloubou národa. Je divné, že se vždy okrádají ti, co po státu nic nechtějí. Asi vám není dobře, jako některým dalším soudruhům. Tak se soudruzi mějte dobře ale už si dejte pohov. Kdo nemele ty vaše bláboly, je špatný. Opakování komunistického převratu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 00:52

1. Být přistižen přikrádeži a křičet "Pepíček krade mnohem víc!" je ubohé a mimochodem, není to taky to vyčítané udavačství, "soudruhu"?

2. Že po státu nic nechtějí by mohli tvrdit lidé, co jejich děti nechodí do školy, ani k lékaři, co neotřebují policii, co nejezdí po silnicích a nechodí po chodnících, co nepožadují právní stát, co jejich rodiče či prarodiče nepobírají důchod.. Ale takových je fakt dost málo a "možná že ani tolik ne", jak se říká ve Shrekovi.

3. Zvyšování odvodů? Konkrétně prosím. Pokud vím tak pro velkou část živnostníků je naopak zlatým dolem to, jak v roce 2005 a 2009 pohádově narostly paušály. Jako z 25% na 60%, tomu se nedá říkat jinak, než ráj na zemi a pokud se ještě "optimalizuje", neplatí se daň z příjmu žádná a přesně k tomu bohužel došlo.

4. K těm Rómům. Zaměstnal byste je vy? Chtěl byste s nimi být na jednom pracovišti, sedět u jednoho stolu, obědvat s nimi? Většina lidí ne, tak jim raději platíme výpalné.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.12.16 06:15
avatar

tomkk, body jsem již vyplácat, takže alespoň takto:

máte pravdu.

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 06:18

Pozor na slovíčka Pepíček nekrade on optimalizuje .Problém je že v řádech milionů kdežto živnostník v řádech tisíců. ANO jsem pro aby se všem měřilo stejným metrem, ale to se v tomto případě neděje. Kolik poctivých OSVČ musí makat,aby si Pepíček mohl zadotovat jedno kukaččí hnízdo? Už jen to - kdo šéfuje firmám prodávajícím registrační pokladny, myslíte že to není taky " malá domů"? Stačí správná zmínka ve správnou chvíli na správném místě...ANO je to dle platné legislativy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 08:02

Oba problémy je nutné řešit, ne se vždy vymlouvat na ty druhé. Ono je to srovnatelné. Dole krade milion lidí desetitisíce, někdy i statisíce ročně, nahoře kradou stovky lidí v milionech i miliardách. Obojí ve výsledku udělá spoustu miliard. Není ale možné si to stále vracet jako pingpongový míček: "My přestaneme podvádět na daních, až vy přestanete rozkrádat rozpočet" a obráceně "Nechte nás dál rozkrádat, my za to budeme tolerovat jedné velké skupině neplacení daní." Díky tomu tu tento banánistán trvá už čtvrt století.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 08:09
avatar

Tome, opravdu s Vámi souhlasím a povím něco ze života malých..

Zedník na stavbě si pokrádá materiál, aby si udělal melouch páč mu zaměstnavatel málo platí. Takovýto člověk bude krást stále, plat bude mít ze svého hlediska stále malý, i kdyby mu přidali.

Majiteli firmy, když mu takto pokrádají, nemá na to, aby jim přidal, páč kradou.

Kdo se první začne začně chovat slušně?

Kradlo se i za prvobytně pospolné společnosti. Krást se bude vždy. Ne všichni, ale někteří.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 16.12.16 08:55

Kdo se první začne chovat slušně? Samozřejmě zaměstnanec. Jestli nikoliv, tak jeho nadřízení tam nemají co dělat pokud si nedokážou uhlídat rozkrádání. Samozřejmě i zaměstnanci, kteří kradou. Pořádek jde udělat, jen se musí chtít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 09:15

Ano, je to samozřejmě tak, že něco jako morálka je je tenká slupka, kterou nastrkujeme společnosti, naby nás přijala. Jsme stále ty samé opice, které mají logicky na mysli jen vlastní profit. To jsou prostě základní pudy. Společnost jsme vytvořili jen proto, že nám to dalo vyšší šanci osobně profitovat. Bylo prokázáno experimenty, že drtivá většina lidí se dopustí podvodu, pokud se jim navodí pocit jistoty, že se to nikdo nemůže dozvědět. Rozdíl mezi "zloději" a "poctivými" lidmi je pouze v tom, že každý má jinde nastavenu tu hranici pravděpodobnosti prozrazení, při které mu stojí za to "riskovat" pro osobní profit. Takže i když se to neposlouchá dobře, pokud mohou, tak většinově bohuýel platí "kradnů všeci", ale dodám, "když mohou".

U vámi zmíněného okrádaného majitele stavební firmy se nikdo nebude divit, když napřed dá na sklad zámek, později zavede přísnější dohled a nakonec instaluje kamerový systém. Nedělal by to, kdyby nikdo nekradl. A křičet budou nejvíc ti, kteří si přivlastňováním materiálu přivydělávali a pak také ti, co jsou citliví na svou osobní svobodu, ale je to daň za to, že i oni zlodějinu svých kolegů po celou dobu přehlíželi (Přitom, jak sám píšete, i oni kvůli ní měli nižší plat. Stát se chtě nechtě musí chovat stejně jako ten okrádaný podnikatel. Je otázkou, kde jsou ty meze přiměřenosti, ale vykazovat veškeré příjmy rozhodně za mezí není. .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 12:45
avatar

Tome my se shodneme, ale někteří jsou nepředělatelní. U nás máme "rizikové" pracoviště, kde po době několika let, dkyž se naučil ovládat systém, začal si přikrádat. Ale přišlo se na to. Byl odejít, nastoupil další, po několika letech se to opakovalo a je opět pryč. Teď je tu další a my s kolegou říkáme, že máme svatozář, páč nás ani nenapadne si udělat ostudu, aby se o mne říkalo, to je ten co kradl.

A že se na krádeže přijede, to je jisté. Kradou malí, kradou i velcí.

Hezký víkend

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanad1*
Datum: 16.12.16 08:57

Na vše, co píšete si každý občan platí svou část. I živnostník částí odvodů. Vy to píšete, jako že živnostník doposud neplatitl nic a najednou pokud namá EET, je zloděj. A já píšu že živnostník platí stále, nemá od státu zajištěno nic a ještě se mu přikládá. Kdo má vyšší obraty, spadne do DPH a tam EET nemusí nikdo řešit ! Živnostník po státu nic nechce, protože co má zaplatit zaplatit musí a na ostatní nemá nárok. Tak si nevymýšlejte pohádky. Vaše paušály řemeslník těžko může v případě spotřebování vstupního materiálu použít. Ať je to sazba brambor nebo pokrývač. Neboli poušál použije právník, psycholog atp.

S Romem půjdu klidně na pivo, nechápu vaše nesmyslné argumenty. Ale jejich příjmy na děti jsou mohutné, práce žádná a kliudně se prohánějí v BMW X5 jako např. u nás.

Debata s váma, když vnucujete své teorie je jen ztráta času.

Napsal jsem svůj názor a nemyslím si, že zrovna vy máte patent na rozum. Dřít jako blázen bez volna, aby měl učitel slušný plat na můj účet tedy nebudu. A udělal jsem zrušením ŽL již dříve dobře. Mít za krkem pasáka nesnáší ani holka na chodníku...

Čest.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 09:31

"Živnostník po státu nic nechce, protože co má zaplatit zaplatit musí".."Dřít jako blázen bez volna, aby měl učitel slušný plat na můj účet tedy nebudu." Ano, tohle si u nás říká spousta lidí, přestože oni sami do školy chodili a jejich děti tam chodí také (je jedno, jestli zrovna vy máte děti, nebo ne). Zpravidla to takto cítí ti zdraví a úspěšnější, co si myslí, že na ostatní "doplácí". Tak trochu si ale neuvědomují, že tu cestu, po které nyní pohodlně jdou, jim musely vyšlapat generace předků fungujících jako společnost. Společnost, kterou oni nyní odmítají respektovat a dodržovat její pravidla. Jenže my prostě fungujeme jako společnost, takže i když se vám to může nelíbit, musí se stát projevit jako oranizované násilí a dodržování pravidel vymáhat. Sám vidíte, že nálada ve společnosti tomu přeje. Lidé jako vy samozřejmě budou kličkovat, jak jen to bude možné. Chápu vaše pocity, ale fandit vám nebudu.


doplněno 16.12.16 10:10:

A nevkládejte mi prosím do úst, že jsem řekl, že živnostník neplatí nic. Mluvil jdem pouze o dani z příjmu, kde je drastický propad.
Co se týče paušálu je to jasné, nejlépe se hodí profesím bez nákladů a lidem pracujícím na švarcsystém . Živnostníkům s vyššími náklady nezbývá než klasická papírová maximalizace nákladů a minimalizace zisků.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jjj
Datum: 16.12.16 11:04

EET je dobrá věc. ale měla by platit pro všechn bez rozdílu, stejnou měrou. Přestavujeme, tak vím jací jsou řemeslníci, až na vyjímky šejdíři. Kolik si počítají za práci, je to hrozné. Přitom z toho vůbec neplatí daně. Ptala jsem se jednoho, o kterém vím, že je v těžkém balíku a on mi řekl, že daně neplatí, že je OSVČ. Když jsem chtěla nějaký účet tak prý to bude o 4 tisíce dražší. Ostatní účty nedávají ani se už neptají, nejsou omnoho lepší spíš naopak. Naslibují toho a pak se to snaží odfláknout. Jaj po nich jdete tak jsou arogantní. A to prosím si vybírám jen z portálu Nej řemeslníci, tam by měli být poctivý, bejvávalo, jeden ze sta, co se ještě neotrkal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 16.12.16 11:18

jjj: A já dodám, že kolikrát to je fušeřina, že by človek takříkajíc brečel. Jediný, proč si je člověk musí zavolat, že disponují nářadím, které člověk běžně doma nemá. Pozorovat je u práce je někdy k pláči.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 11:30

A to prosím si vybírám jen z portálu Nej řemeslníci, tam by měli být poctivý
*smich**smich**smich* Jsem si poprskal monitor *smich**smich**smich*

Na tomto a jiných portálech nikdy nenajdeš žádného dobrého řemeslníka. Možná tak, když začíná. Protože dobrý a poctivý řemeslník nepotřebuje vyhazovat peníze za reklamu.Nejlepší reklama je jeho práce. Na takového se naopak čeká. :)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mp*
Datum: 16.12.16 16:11

To jsem taky chtěl paní napsat. Dobrý řemeslník má tolik práce, že ho musíte přemlouvat.(Sám provozuji restauraci, web si dělám sám, když mě nějaký odborník osloví, že to mám zastaralé, tak se mu ještě vysměju, protože to tak chci. Někdo, kdo hledá restauraci na webu - to jsou nejvíce problémoví hosté, o ty nestojím).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 16.12.16 14:15

Jestlipak jste si vzala účet a zaplatila o ty 4000 kč víc? Nebo se přiznáte, že jste radši bez účtu ušetřila? Účty musí dát každý. POKUD ho zákazník chce. On ale většinou nechce. No a nebudu se Vás ani ptát, jak tyhle podvody EET vyřeší. Evidentně to nevíte. Jen papouškujete po TV.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 14:00
avatar

Hysterie, kterou nás už několik týdnů krmí, je nechutná. Zavádění EET je
prezentováno skoro jako zločin století, je to přirovnáváno ke znárodnění a
dění po roce 1948, ale já se tedy ptám : Proč se titíž podnikatelé neozvali
stejně razantně, a proč jim média nedávala stejný prostor:

a/ když před cca 8 lety zvýšil Kalousek sazbu DPH za jejich služby
- z 15 na 21?

b/ když jim Brusel nařídil, že musí mít v kuchyních bezdotykové vodovodní
baterie,

c/ když jim titíž nařídili, že "hotovky" se smí "skladovat" jen
pár hodin, takže to, co se uvaří před polednem, se nesmí nabízet ani k
večeři.

A tak bych mohla uvést desítky nařízení, po kterých by museli krachnout
daleko rychleji, než když si pořídí kasu za 5 - 20 tisíc korun a ta je
investicí na desítky let !

Podnikatel, který nemá v provozovně počítač s internetovým připojením, je
už dlouhá léta unikát. Kdo neumí zacházet s JEDNODUCHÝMI PROGRAMY na PC,
je NEGRAMOT a nepatří do této doby, ani do podnikání.

Kdo nemá webovou stránku, na které si potencionální návštěvník najde
veškeré informace o ubytování v jeho penzionu, nebo hotýlku, ten NEEXISTUJE.

Neumím si představit, že nějakého normálního podnikatele v tomto oboru může
ohrozit to, že při placení vystaví a vytiskne jak hostu v restauraci, tak v
ubytovacím zařízení NORMÁLNÍ ÚČTENKU a odklikne ji na počítači s
nasměrováním na MF. Přitom tento úkon je na počítači rychlejší než vypsání
rukou !


doplněno 16.12.16 14:29:

Příspěvek mi poslala kamarádka na Faceboku. Jelikož. zde nikdo nevystupuje pod pravým jménem a nemám její souhlas zveřejňovat její jméno zveřejnila jsem to pod svým nickem. V přípaďě,že příspěvek je lživý souhlasím s následky.

avatar
Upozornění od sys milancukrar 16. 12. 2016 14:07:27
Pokud již zkopírujete text odjinud, prosím, uvádějte zdroj. Děkuji
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.12.16 14:27

Proč sem pořád všichni tahají nepoctivé hospodské EET se týká mnohem širšího okruhu lidí

s tím internetem bych si taky nebyl jist

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 16.12.16 14:29

Pane Cukrář, smekám, jestli jste přišel na to, že je to odněkud okopírované.

A pro paní Bronislavu: Na celém jejím příspěvku je znát, jak žádný ze zastánců EET, nechápe rozdíl mezi restaurací se stravováním nebo např mezi pivnicí na větším městě, a mezi hospůdkou někde na periferii města nebo na vesnici, kde se nevaří a jen se točí pivo. Neustále kolem a dokola omíláte argumenty kdy argumentujete těmi velkými restauracemi, kde máte možná i pravdu, ať už se jedná o internet, o náklady atd. Ale vůbec nevnímáte, nechcete vnímat, že tu paralelně existuje ještě něco jiného. A to jsou právě ty malé hospůdky, jejichž majitelé a zákazníci se tak hlasitě ozývají proti EET. kde nemají internet, nemají kolikrát ani mobilní signál. Jsou tak staří, že se s internetem nechtějí zabývat a učit se. Už se konečně vzpamatujte a nekoukejte na tyhle malé hospůdky z pohledu vyvařoven obědů. Většina z vás stejně nic jiného nezná. Vsadím se, že chodíte stejně jako já, jen na obědy, ale jak to funguje večer, na vesnici, nemáte ani páru. Protože do těch "zaplivaných" knajp a pivnic nikdy nevlezete. Už se naučte rozlišovat, co se říká. Jestli jste si všimli, tak jsem zatím nezaznamenal ani jednu větší restauraci se stravováním která by musela zavřít. Zavírají postupně právě ty malé hospůdky. Už jsem napsal dost, může zas někdo jiný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 15:18
avatar

Hospodsťí,živnostníci s nízkými příjmy mohou po dohodě s finančním úřadem požádat o paušální daň.A. že by je položiilo 500 až 1000 Kč ročně zaplacení daně? Vic stejně platit nebudou protože určitě v minulosti podávali ,,Nulové daňové přiznání". Jen by mne zajímalo z čeho pak takový hospodský žije když musí platit socialní a zdravotní pojištění asi 4000Kč, elektřinu,topení,udržbu a když provozovna neni jeho tak ještě nájem.Jen nesvéprávný člověk by podnikal bez nějakého zisku.Muj názor ruší jen ti co podváděli.EET kontrolou by najednou museli vykazovat zĂ®sky. To by bylo podivné.A začnou podnikat s novou indetitou.


doplněno 21.12.16 18:15:

http://www.rukojmi.cz/clanky/…rykovo-rceni-nebat-se-nekrast

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 18:27

Babiš takhle provozuje 4 restaurace a má ztráty v desítkách miliónů ročně. Je tedy nesvéprávný? *smich*

Požádat můžeš, ale nemusíš nic dostat. Výši daně určí FÚ, dle svého uvážení. Pokud budeš mít během roku vyšší příjem o 6tis kč, paušální daň neplatí a musíš podat klasické daňové přiznání.

Paušální daň je tedy prakticky nepoužitelná pro 99,9% podnikatelů.


doplněno 16.12.16 19:17:

Ano četl jsem to na webu. Jsou to učetní uzávěrky, které jsou veřejné. Jestli máš jiné informace, tak zítra ráno ihned na PČR.

Budeš tedy podávat trestní oznámení na Babišovo firmu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 18:59
avatar

To jsi četl někde na webu nebo jsi jeho učetní? Sám tomu nemužeš věřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 20:18

Bronislava, stačí trochu hledat na netu. Obchodní rejstřík, různé závěrečné zprávy, hlášení apod. Samé oficiální zdroje, ne Blesk, který čteš asi Ty. Trošku si poklikej na myšku :-D a můžeš číst a číst a číst. A hlavně přitom používat svůj vlastní rozum neovlivněný výpary smažící se koblihy *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.12.16 20:58
avatar

bronislav. Teda s váma trollama je práce... Neumíte, nebo nechcete si číst cokoliv co tu zaznělo už mnohokrát... Tak se podívejte tady do historie poradny, a zjistíte, že se to tu v různých vláknech už řešilo tolikrát, že to člověka už přestává bavit. Až člověka napadá, jestli to neděláte právě kvůli tomu aby jste nás, odpůrce EET "utahali". Kolik vám platí v PR agentuře za trollení?

Ale abych vám odpověděl, když už jste líný si to najít. Hospodskejm, v malejch hospodách, nevadí placení daně. Pokud jsou to malé-jednomužné-jednoženské,hi rodinné hospody, tak mají stejně tak malé tržby, že na daň nedosáhnou. Ale i na tyhle hospody dopadly trvalé náklady na provoz EET, ať je to připojení na intermet, nebo potřeba údržby mašinek, pásky a barvící patrony do tiskáren, stejně tak na ně často plně dopadl ten jednorázový náklad na pořízení zařízení. Bez možnosti odpisu. Na spoustě míst internet není, není tam ani signál MT. Hlavně, že všichni, kteří takhle podnikají, jsou nesvéprávní. To jsou vaše slova. Víte prd o životě, umíte jen odsuzovat. Snad, doufám, vás omlouvá mládí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 16.12.16 21:03

To jste paní Bronislavě hezky napsal. Já byl trochu ostřejší (dotázal jsem se jí, jestli není trochu hloupá) a smázli mě. Nic se neděje, jen se nesmíme dát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.12.16 21:03
avatar

To je moje skušenost. 15 roku dělám daňové přiznání pro OSVČ.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jentak
Datum: 19.12.16 08:21

Kolik jste udělala přiznání, pro takové malé hospůdky na venkově, kde je jeden hostinský, pět štamgastů a dost?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xy
Datum: 21.12.16 19:28

no, už nedávno systém spadl, a to je zapojena jen malá procentní část podnikatelů. Až dojde na vešekerý maloobchod, lidly , kauflandy, malé sámošky ...

nebo si fakt myslíte, že se to týká jen těch malých živnostníků? zákon ani pokyny daňové správy , to jste asi neměl sílu číst, že

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vscikradu
Datum: 21.12.16 19:15

bylo řešeno, je to zlodějina ze všech aspektů, navíc nemorální věc, likviduje ekonomiku, přidělává (nezaplacenou a nedobrovolnou práci podnikatelům), živí udavačské móresy a ještě stát to podporuje stupidní reklamou. Pro podnikatele je to něco když chodí kolem smrtka s kosou.

A celé je to postavené na mýtu, že se vybere o 18 miliard víc, které ovšem zaplatí zákazníci.

Proto doufám, že Babiš bude obviněn za velezradu, škodu velkého rozsahu, obecné ohrožení a až se EET zruší, bude povinen škodu způsobenou tímto svinstvem zaplatit (neplacenou práci související s tím svinstvem, proplatit připojení a ty kasičky, tiskárničky, které budou na nic)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: essex
Datum: 21.12.16 19:26

Svoboda? Jak smesne je domnivat se, ze jeste nejakou svobodu mame. A pod zamenkou "ochrany a bezpecnosti" jeste pritvrdi. Divejte se a mozna uvidite co zinscenovali ... *klik*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.