Pracovni smlouva

Od: Datum: 13.12.16 11:01 odpovědí: 4 změna: 13.12.16 12:10

Prajem Krasny den :)
Obraciam sa na vas s prosbou o odpoved na otazku, ktorej sa snažím dopatrat a možno mi budete vediet poradit .
Zaujímalo by ma ako by sa zamestnavatel mohol branit v tomto prípade : Ked nastupi do firmy nový zamestnanec a počas skusobnej doby ide na služobnu cestu napriklad do Ciny ( takže naklady cca 50 000 ) a vrati sa nazad do CR. Pocas skusobnej doby zamestnanec poda zamestnavatelovi vypoved . Jeho vyučtovani ešte nieje spracovane a tým padom dlží firme penize za služební cestu . Prosím vas pekne, akym sposobom , akým dodatkom, alebo zakonom sa da branit proti tomuto pripadu? Je možne do pracovnej zmluvy pre zamestnanca zadat nejaky dodatok?
dakujem vam velmi krasne za vas čas a budem sa tesit na odpoved


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kusk
Datum: 13.12.16 11:25

Obávám se, že zaměsnavtel nemá na nic nárok pokud zaměstnanec odejde ve zkušební době. Je to věc zaměstnvatele, že investoval do zaměstnance a neměl jistotu, že pracovník ve firmě zůstane. Zaměstnanec jen plnil příkazy zaměstnavatele a pracoval podle jeho pokynů - odjel na služební cestu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rora®
Datum: 13.12.16 12:04

Z jakého důvodu by měl zaměstnanec dlužit peníze za služební cestu? Dostal zálohu v hotovosti?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.16 12:10

Problém v tom nevidím. Ke dni zrušení pracovního poměru ve zkušební době mu zaměstnavatel dluží mzdu (kterou vyplatí ve výplatním termínu) a on dluží přeplatek na záloze na pracovní cestu (to by se mělo také zúčtovat ve výplatě). Pokud zaměstnanec vyúčtování včas odevzdal, ale nebylo dosud zpracováno, jde o chybu zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.12.16 12:10
avatar

Chcete-li někoho zaměstnávat, bylo by dobré se seznámit se zákoníkem práce. Ve zkušební době se nedává výpověď, ale pracovní poměr se ruší ve zkušební době. Toto právo mají samozřejmě obě strany.

V pracovní smlouvě není možné sjednat něco, čím by se zaměstnanec vzdával svého práva. Pokud byste něco takového ve smlouvě/v dodatku sjednali, byla by smlouva (byl by dodatek) v tomto bodě neplatný.

Co s tím?

Nevysílat zaměstnance na pracovní cestu ve zkušební době, dát mu zálohu ve výši odpovídající předpokládaným nákladům (ne o moc vyšší) nebo nesjednávat zkušební dobu.

Ale i kdybyste zkušební dobu sjednali, a zaměstnanec po ukončení pracovní cesty pracovní poměr ve zkušební době zrušil, byl by povinen zálohu vyúčtovat a vrátit, co nespotřeboval.

Ohodnoceno: 4x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.