Vyhozené koleno - zafixovat na noc?

Od: Datum: 11.11.12 23:54 odpovědí: 7 změna: 12.11.12 15:31

Zdravím,

před 4mi lety jsem si vyhodil koleno. Během cesty v sanitce se mi nahodilo zpět - žádné komplikace a během 4 let vše bylo v pořádku. Nikdy žádná bolest apod. Ale dneska se mi stalo při chůzi s hodně těžkým batohem, že jsem na nohu došlápl, koleno vyskočilo a zase naskočilo zpátky. Jen jsem měl křeč a nemohl jsem asi minutu s tou nohou hýbat. Potom jsem si sedl a nohu lehce rozhýbal, ale musel jsem ještě dojít domů tak jsem se koleno snažil nezatěžovat - nasadil jsem si stahovák na koleno a snažil se došlapovat na druhou nohu. Když jsem došel domů tak vše bylo v pořádku a koleno už skoro nebolelo, ale teď jsem si stahovák na chvilku sundal a koleno začalo více bolet a nemůžu tu nohu už tak moc ohnout. Prostě mě to nepustí. Tak by mě zajímalo. Mám si nechat na noc stahovák na noze případně mám ještě ortezu na zpevněný celé nohy případně mám spát uplně volně - mám strach abych si to koleno nevyhodil v noci. Vím, že je už skoro půlnoc, ale možná mi někdo odpoví i tak pozdě :)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 11.11.12 23:57

Pokud ve spánku ´neběháš´ ;) , pak nech koleno volné - ať není tísněné (odpočine si)... Navíc ti do rána zřejmě oteče...

Ortézu si vezmi na chůzi - v nejbližších několika dnech...

Ohodnoceno: 2x

Od: tomastomas*
Datum: 11.11.12 23:59

No já spíš mám strach abych tu nohu nějak moc neskrčil a tím se nevyhodilo. Nechce se mi ještě v noci jet do nemocnice...

Každopádně to risknu...

Od: mowla*
Datum: 12.11.12 00:04

V noci - pokud - jak píšu - ze spaní neběháš, těžko nezatížené koleno vyhodíš jen tak...

V nemocnici by ti s tím teď stejně nic nedělali (ledaže bys měl vazy jasně prasklé), to nemá cenu... Ale zítra si k ortopedovi zajdi - čistě pro jistotu...

;)

doplněno 12.11.12 00:11:

Spojku vydrží... :-D Vyzkoušené...

Datum: 12.11.12 00:07

Dobře, děkuji :)

Ráno zajedu k doktorovi. Doufám, že koleno vydrží mačkání spojky :D (autobusem by to byla moc zdlouhavá a složitá cesta)

Datum: 12.11.12 15:31

Dobrý den. V noci se Vám nic stát nemůže, protože tělo "si lehne" tak šikovně, aby si neublížilo ;)

Datum: 12.11.12 00:02

ahoj. Vím o čem mluvíš. Na noc nech volné.

Když bude ráno bolet, tak ortézu. Hlídat a při bolesti k doktorovi. Oni s tím většinou nicmoc neudělají, ale pohlídají, abys neměl "vodu" v koleni. Jinak jesltiže se jednou poškodí kolenní kloub, tak velice často k tomuto "vyskočení" potom dochází. Moji známí už vědí, že když sedbou plácnu na zem a řvu bolestí, tak že mám vyhozený koleno. Nahodí se a jde se dál *smich*. Ale bolí to pekelně.

Datum: 12.11.12 00:09

Děkuju za odpověď :)

Měl jsem zatím 4 roky štěstí, že se nic nedělo tak doufám, že teď to nebude nic vážnějšího a nebudu si to koleno muset nahazovat sám někde.

Už tak dneska jsem měl štěstí když se mi to stalo ve vlaku, že mi naskočilo zpět.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.