Kde jít ke kožní...?

Od: Datum: 12.12.16 13:51 odpovědí: 7 změna: 12.12.16 19:31

Už skoro rok mám (asi, podle internetu) atopický ekzém na dlaních, nejde to vidět a moc mě to netrápí, takže jsem to skoro celý rok neřešil ale už bych s tím asi měl něco dělat. Chci se zeptat, kam s tím asi zajít, můžu jít napřímo k nějaké kožní podle vlastního výběru do soukromé praxe (její), nebo mám jít do nemocnice nebo mám jít jen ke svému praktickému lékaři, který by mi s tím měl umět pomoci sám a případně mi pošle přímo k nějakému odborníkovi?

(Nikdy jsem k doktorům moc nechodil, takže nevím moc to řešit a kam jít)

Díky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 12.12.16 14:06
avatar

Jděte k odborníkovi, obvodní je ztráta času. U nás nemusí být doporučení, objednáte se tam, kde je to bud nejblíž, nebo jste slyšel na toho lékaře chválu, třeba od kamaráda a pod.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.16 14:20
avatar

U nás je takový stav zdravotní péče,že pokud zajdu k jakémukoliv specialistovi,musím se objednat a čekat,tu 3 měsíce,u očního půl roku,u zubařů do února,.Jediná cesta,pokud si celou péči nechci uhradit soukromě,je přes praktického lékaře,který mi dá objednávkový list.Pak je akce podstatně kratší.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.16 16:19

Atopický ekzém se většinou objeví v raném dětském věku a velmi často kolem puberty příznaky vymizí. Určitě si skočte na kožní, doporučení nepotřebujete.

U atopického ekzému bývá pokožka vysušená, svědí, často se střídá období relativního klidu s obdobím většího výskytu ekzému.U Vás to může být prakticky cokoliv, klidně i nějaká kontaktní alergie?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: balzerka
Datum: 12.12.16 17:12

Kdysi jsem měla ekzém na rukou. Kožař už to vzdal a předepisoval kortikoidy. Nakonec mi pomohla bylinkářka. Dokonce poznala, že to souvisí s prací s hlínou. Byly to mokvavé svědivé plochy pupínků.Nejvíc v zimě. Dostala jsem sáček s bylinkami, máčela si pravidelně tlapky. Dostala jsem i čaj na pití, že to chce vyčistit játra a žlučník. Hořké to bylo. Co si pamatuji, že v obojím byl kořen smetanky lékařské / pampeliška/. Doporučila mi pít kozí mléko. A až vymizelo mokvání, tak jsem ruce promazávala nějakou jednoduchou mastí jako sádlo.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: balzerka
Datum: 12.12.16 17:42

Atopický ekzém na dlaních? Děcka ho mívají kolem loktů a za kolenama v tom ohbí, někdy na krku, ale v dlaních jsem nezažila. Tam spíš bude kontaktní dermatitida / něco jako alergie na nějaké látky, s nimiž přicházíte do styku, např. gumové rukavice, vlna, čisticí prostředky.../ A nebo jde plísňové onemocnění. Časté u diabetiků. Šupinky, svědění, deformace nehtů. V krajním případě svrab. Ten dělá mikrochodbičky , nejvíc mezi prsty u rukou

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.12.16 18:10
avatar

Balzerko, vyjmenovala jsi to bezvadně, ale ještě přidej lupenku. Ta, pustulární, na dlaních a šlapkách může být. Mrcha jedna! *zed**plac*Tazateli, neváhejte a na kožní se objednejte. Chvíli vám bude trvat, než najdete toho, kdo vás vůbec vezme. Všichni mají dlouhé čekací doby.


doplněno 13.12.16 07:06:

Diesel, máte pravdu *plac**plac**plac*Věrnější než pes!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.12.16 19:31
avatar

Babko na jedno jste ještě u lupenice zapomněla-je věrnější než milenka-milenec! ale jinak *palec*.Samozřejmě Balzerka také *palec*. Tazateli pokud jste z JH či okolí-pak Vás kožaři (minimálně 2 co znám) vezmou ihned!Bez čekačky!

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.