Dávky hmotné nouze

Od: Datum: 12.12.16 11:40 odpovědí: 3 změna: 12.12.16 14:38
Pobírám příspěvek na živobytí a na bydlení. Nyní mi přišel přeplatek na elektřině 1.420Kč. a byl zamítnut doplatek na bydlení 1.412Kč. Tak mi úřednice dala nové formulaře na leden 2017, kdy si mohu znovu zažádat. Součástí této žádosti je kontrola majetkových poměrů, kterou jsem před 2.měs. už měla, než mi byl odejmut doplatek na bydlení. Zajímalo by mne, ta kontrola ze sociálky se dělá pokaždé, když néjaký příspěvek vypadne-je zamítnut a znovu obnoven nebo už mají v záznamech v archivu, že už u mne byli na sociálním šetření a nemusí být hned po sobě opakovaně? Dále mne zajímá, jestli se akceptuje úředně ověřena kopie nájemní smlouvy? Minule jsem podávala originál a paní úřednice mi ji v kopírce nechtěně potrhala. Má to stejnou váhu originál a úředně ověřená kopie na Mě.Ú.
doplněno 12.12.16 11:51: Zajímá mne také, jestli v tiskopise na žádost doplatku na bydlení se věci, které se mne netýkají na titulní stránce můžu jen proškrtat nebo vypsat ANO, NE, MÁM, NEMÁM.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.16 12:02
avatar

Jak máte vyplnit (ANO/NE, MÁM/NEMÁM) bývalo uvedeno přímo na formulářích žádostí (už jsem je dlouho neměla v ruce, nejsem si úplně jista → myslím, že byste měla vyplnit slovem).

Pro úřad by měla stačit úředně ověřená kopie. (Originál můžete vzít s sebou k nahlédnutí.) Podle mne je možné nové šetření. To je možné i opakovaně, situace se přece průběžně může měnit.

Proč jste se nezeptala úřednice při vyzvedávání formulářů?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: marketal
Datum: 12.12.16 12:21
Tam je to takové hektické a jednání jen strohé, bylo viďet že nebyla úřednice ochotná vést širší dialog, protože za dveřmi čekalo hodně lidí, tak jsem nechtěla ji zdržovat vyptáváním se na podrobností žádosti.
Od: mnd®
Datum: 12.12.16 14:38

Sociální šetření se může opakovat.

Nevím jestli je tak napsané i na tom papírovém formuláři,ale jde si to vyplnit na internetu a u některých otázek je: ...pokud máte napište ANO jinak proškrtnout / ...pokud nemáte napište NE jinak proškrtnout. Atd.

https://formulare.mpsv.cz/oknouze/cs/welcome/index.jsp

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.