Je ekzem prenosny

Od: Datum: 09.12.16 12:42 odpovědí: 4 změna: 09.12.16 18:26
Dobrý den mám ekzém na rukou už pulroku. Byla jsem stim u dr. Dr. ví že studují hotelnictví a mám taky praxi. Neřekl mi jestli můžu ekzém přenist třeba zpocenyma rukama nebo tím jak vařím. Proto mám strach jak se pohybuju v kuchyni a na place že někoho nakazim. U mých dvou spolužaček se něco jako ekzém objevil ale ne tak hodně jako mě většinou jen na jednom prste a já nevím jestli to nemají odeme.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.16 12:52
avatar

Záleží co je to za ekzém,co je jeho příčina. Ptejte se vašeho lékaře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: budejovic
Datum: 09.12.16 13:05
Ekzém mám z jaru a taky spíš dědičný (matka i babca trpí) ale já znich asi nejvíc vůbec mě nechce zmizet jednou zapomenu namazat a je zpátky. Doktora mám daleko od školy jsem totiž na intru a dr. tam není furt na svém pracovišti
Datum: 09.12.16 15:53
avatar

Přenosný není. Vlastně může být, protože to může být něco infekčního. Ten, kdo dělá s jídlem, ten by měl mít ruce vpořádku. Vůbec si nedovedu představit, že někdo s ekzemovýma rukama mi jídlo uvařil nebo přinesl ke stolu. Může se ti stát, že ten, koho budeš obsluhovat, se ohradí. Měl by sis najít kožaře tam, kde k němu máš nejblíž, kde přes týden jsi. Musíš být trpělivý a k němu docházet tak dlouho, dokud nediagnostikuje a exem neodstraní. Není to problém jenom ve škole, ale nikdo tě nezaměstná s bolavýma rukama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 18:26
avatar

Ne, ekzém jako takový přenosný není, pokud není vyvolaný bacilem (třeba svrab). Pokud ho vyvolala nějaká látka, krém, jar, atd., přenosný není. Osobně se mi teď ekzém na rukou rozjel hodně, hlavně kolem loktů, a to pracuji s malými dětmi a rozhodně to neschovávám. Rodiče jsou však rozumní, sami mají některé děti alergiky ekzematiky, a nikdo mi neřekl ani popel.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.