Jak zaplatit hrobové misto ve financni tísni

Od: Datum: 08.12.16 19:43 odpovědí: 13 změna: 09.12.16 12:26
Jsem nyní v těžké finanční situaci a pobírám sociální dávku v hmotné nouzi. Tento měsíc jsem sice dostala přeplatek na elektr.1500Kc.,ale zároveň s tím mi sociálka o týden později zamítla doplatek na bydlení, protože jsem překročila limit. Opět musím podat novou žádost. Z toho přeplatku ted mimořádně musím zaplatit poplatek za hrobové místo, tak mi zase nevýjde na bydlení, když mi zamítli doplatek na bydlení. Navíc nesmím na sociálce vlastnit žádný majetek a nevím, jestli klasický hrob do toho majetku, který v hmotné nouzi dostávám spadá? Teď v prosinci budu mít buď na nájem nebo na zaplacení hrobového místa.
doplněno 08.12.16 20:52: V případě opožděné platby za hrobové místo, nehrozí za to exekuce na podnět hřbitovní zprávy nebo zánik smlouvy o hrobovém místu?
doplněno 08.12.16 21:36: Pokuď bych se s tím problémem svěřila na hmotne nouzi, nemohli by v rámci zpeněžení majetku za cílem zvýšení své aktivity stanovit podmínku, pokud chci sociální dávku naléhat na prodej hrobu, když nic nesmím vlastnit?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.16 20:16
avatar

Poplatek za hrob se do toho určitě nepočítá. A můžete se domluvit přímo na tom úřadě na hřbitově, že to zaplatíte později. Tím jste mi připomněla, že já ho nemám zaplacený dva roky a nic se neděje. Teď tam teda rozhodně nepojedu, až v létě. Takže v tomto ohledu můžete být naprosto v klidu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.12.16 20:25

Jen doplním Suzy. Ne, hrobové místo není žádný Váš majetek. Platíte pouze za pronájem. No, možná jestli máte výstavní hrobku, tak má cenu třeba 200.000,- Kč.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.12.16 20:36
avatar

Sebod a jak je to teda s tou hrobkou? Abych něco nepropásla. Máme hrobku, žádnou výstavní, úplně normální, ale je uvnitř docela pěkná na 4 rakve. Moje maminka leží v Poděbradech, tak si to vybrala sama, ale tahle hrobka je v Kolíně a já na ni úplně zapomněla. Ale vím, že se musí platit a že se dá to místo i prodat. Já o tom teda vůbec nepřemýšlela. Já tam snad musím jet. Ach jo. Ta tazatelka mi teda jenom přidělala starosti...*uf*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karolinaj
Datum: 08.12.16 20:59
Jedná se o standardní hrob 2,25 délka a 1m.šířka.,materiál ze žuly
Datum: 08.12.16 22:20

*smich* to patří Suzy.

tazatelka. Těžko říct, jakou cenu má Váš náhrobek. Může to být 500,- Kč, ale také 5.000,- Kč. Jestli uvažujete o prodeji, poptejte se kameníků v okolí. Ti kámen kupují a předělávají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kusk
Datum: 08.12.16 20:24

Hrobové místo se nebere jako majetek.

Karolíno, co tak jít na brigádu, na pár hodin denně. Před vánoci vás vemou kdekoliv. Lepší příležitost nedostanete. Neříkejte, že to nejde, invalidní důchod nepobíráte, na vozíku nejste.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.12.16 21:09
avatar

Pravdou je, že brigád je teď více než zájemců o práci, nicméně tohle neřeší daný dotaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 08.12.16 21:09

Na hroby jsem specialista (z vlastních rodinných zkušeností, sám se dám rozprášit na mě milých místech). Zaplacení hrobového místa, pokud na to v současné době nemáte (přeji Vám, aby se to zlepšilo) určitě nespěchá. Sice tam máte nějaký dluh, ale to je běh na dlouhou trať. Na hřbitovní správě mě řekli, že propadnutí hrobového místa může trvat třeba i deset let. Určitě to po vás nebudou vymáhat první den po splatnosti (jako šmejdi), nebo měsíc po splatnosti (jako ostatní). Radím Vám, zajděte tam, vyličte svojí současnou situaci a uvidíte, že to tak nehoří. Jinak samozřejmě hrobové místo není žádný majetek, takže toho se nebojte. Hrobka to je jiná otázka. Já jsem si hrobku představoval vždy jako nějaký domeček, ale není tomu tak. Hrobka může vypadat jako zcela běžný hrob, ale je vyzděná do hloubky (něco jako sklep). Taky jsem se docela při dědickém řízení divil, že tu naší ocenili na 180 tis. kč. A jsou s tím jen tahanice. Cena je stejně jen fiktivní (kdo by prodával místo, kde leží jeho předci). U nás je to jen formalita, někteří ze vzdálené rodiny žijí už dlouho v cizině. Máme nějaké podíly, je těžké se dohodnout, a to jde jen asi o 15 tis na deset let. Někdy mám chuť to zaplatit sám celé, ale pak si říkám, že to zase není podle podílů a úplně spravedlivé. Ale takový je život

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.16 21:42
avatar

Tak jak na to koukám, já do toho Kolína fakt musím. Ta naše je také vyzděná a nahoře je žulová deska. Přesně jak říkáte. Takový hluboký sklep a dokonce rakve měly ještě po víc jak 15 cti letech ty papírové kanýry netknuté. Já zase spálená být nechci, ale to stejně neovlivním.

Takže pro tazatelku znova opakuji, že to není vůbec žádný problém. Nikdo Vás honit nebude a určitě nehonil. Mně teda ne. A pak, nespadá to do majetku který by měl vliv na sociální dávky. Takže zaplaťte to co je nutné, hrob počká. Pořád mám divný pocit, že se touto otázkou skrývá jiná otázka. Nevyřčená.


doplněno 08.12.16 21:48:

Aha, tak už tomu rozumím, já věděla že mi tam něco neštymuje. Na sociálce určitě nebudou naléhat abyste prodala hrob, protože do toho jí nic není. Ale pokud chcete, prodat ho určitě můžete. Dejte si vývěsku přímo na hřbitově. Ale napřed si zjistěte kolik byste mohla žádat, abyste se nenechala napálit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 02:48
avatar

Do Kolína nemusíte, dá se to vyřídit telefonicky a poštou. Alespoň já jsem takhle vyřizovala platbu za hrobové místo v Prostějově.

Hrob prodat nelze, protože patří obci. Prodat lze pouze vybavení hrobu → náhrobek. Ale máte pravdu v tom, že hrob sociálka kontrolvat nebude...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.12.16 12:26
avatar

Tak to jsem ráda. Mně se totiž do toho Kolína vůbec nechce. Zavolám tam a domluvím se. Díky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.16 11:28
avatar

Zajděte na správu hřbiotova nebo kdo tohle obhospodařuje a dohodněte třeba splátky na 2x. Nedělejte mrtvého brouka. To je nejhorší.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honzajs122
Datum: 09.12.16 12:16

dobrá rada, bych tam ty peníze poslal v několika splátkách, klidně po dvou třech stovkách, tak aby to tazatelce příliš nenabouralo rozpočet.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.