Pojistné plnění - § vs. podmínky smlouvy

Od: Datum: 08.12.16 14:18 odpovědí: 2 změna: 08.12.16 14:39

Zdravím všechny zasvěcené do práva, zejména pak spojeného s pojistným plněním.

Za mých "mladých" let v pojišťovně na pozici likvidátor jsme měli nařízeno krátit pojistné o tzv. amortizaci. Nevím, jak dnes, ale tenkrát se automaticky vkládal nějaký text z nejvyššího soudu o oprávněnosti krácení. Byla to hloupost, kterou některé pojišťovny přestaly uplatňovat. Hlavně protože další občanskoprávní soudy prohrály...

Dnes jsem se dostal do situace relativně podobné. Měl jsem připojištěno čelní sklo. Od 7/2016 jsem řešil přes "smluvního partnera" - opakovaně jsem jim psal maily, volal na různá dostupná tel.čísla. Opakovaně mi slibovali prohlídku auta, pak i výměnu skla. Naposledy se ozval v 25.8.2016 servisní technik firmy, že stojí před domem a hledí na auto. Že tam není poškození (nevidí ho) a že teda jede domů. Vidí jen tečku v zorném úhlu řidiče, která se "dá zalepit" (což je zakázáno). Slíbil, že mi zavolá jeho šéf a domluvíme se (na čem se chtěl domlouvat nevím...). Také mi opakovaně říkali, že limit 10tis kč na sklo je málo. Po celé 3 měsíce urgencí a snahy se domluvit jsem rezignoval.

Jenže pojišťovna potřebovala ukončit událost - takže poslala nějakého človíčka pro fotodokumentaci s mou přítomností (za tu dobu jsem totiž nikdy nepodepsal papír u smluvního servisu - 2 prohlídky totiž probíhaly bez mé přítomnosti). Paní vyfotila, zapsala a sdělila, že sklo je na výměnu.

Nechal jsem vyměnit v servisu z okolí, který toto vyřešil za sobotní dopoledne. Faktura - 8280,-Kč. - A problém je kde? Dnes mi napsali z pojišťovny, že díky tomu "nesmluvnímu servisu" mi krátí plnění 1000,-Kč !

Toto považuji za naprostý nesmysl a uvažuji nad ČOI nebo nějakou bonz-akcí. Za ty peníze se mi k soudu nechce...

Mám právo na plnění ve 100%? Je hláška "nesmluvní servis=krácení 1000,-Kč" akceptovatelná v našich zákonech?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krtek*
Datum: 08.12.16 14:24

šel bych na to jinak..a to stylem, kterým jsem uplatňoval nedávno já plnění po městě Olomouci za píchlou gumu...prostě z nich udělat debily..bych jiim vysvětlil, že sklo nebylo ve stavu, které mě opravňovalo k tomu používat auto a jezdit s ním, a protože řešení ze strany pojišťovny bylo velmi pomalé a auto jsem potřeboval pro dopravu do zaměstnání atd atd...tak jsem byl nucený sklo vyměnit v co nejkratší možném termínu a pro mě dostupné cenové hladině...že nemám na rozhazování 10ti tisíce a čekat na proplacení dalšách x měsícu taky ne... :) základěm je však, jak jsem psal u jiného problému zde na foru, být neodbytný a stát si tvrdě za svým..

Ohodnoceno: 1x

Od: jmlc®
Datum: 08.12.16 14:39

Zatím jsem jim "slušně" napsal, že mne to opravdu překvapilo. Že by mohli zapřemýšlet, jestli je vhodné platit smluvním servisům 20% navíc oproti běžným cenám jiných servisů, které ještě navíc neakceptují a krátí plnění... Něco ve smyslu žádosti o dohodu-doplacení částky.

Jejich vyjádření pak bude to hlavní, od čeho se odrazím a kam to všude pošlu.

Tu varinatu o "nutném vyměnění"... tu tady nemůžu prosadit, protože se to řeší 5 měsíců.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.