Vím co bych neměl vědět a chci to řešit

Od: Datum: 08.12.16 11:18 odpovědí: 17 změna: 09.12.16 09:29
Dobrý den, včera jsem se dozvěděl díky nové zprávě a odemčenemu telefonu, co o mě povídá Můj spolubydlící. Já hleděl s otevřenou hubou, že nekdo tak muže byt falešný... známe se 5 let a během posledních dvou měsíců úplne otočil. Ano jsem si vědom, neměl jsme se to cist a určíte bych to nemel resit, když to nemám vědět. Ale docela to zamrzi a nevím jak budu zvládat pohled do oči, když co o mě vypráví.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.12.16 11:53

Myslím, že byste tohle neměli nějakým způsobem řešit, vyříkávat si to. To je takový kravál o ničem. Obviňování, vasvětlování, stejně to k ničemu nevede. *nevi* Ale také byste neměl mlčet. Když se něco stane a jeden se dělá, že nic o ničem neví, je to dálnice do pekel. Myslím si, že byste se měl přiznat k tomu, že jste do mobilu kouknul a přečetl to, co on si o vás myslí. A také byste mu měl říct, že jste se provinil, ale je to prd proti tomu, jak vás pomlouvá on. A že o tom už mluvit nechcete. A tečka! *bum*

Ohodnoceno: 1x

Od: axus®
Datum: 08.12.16 12:12

Treba sis precetl neco vytrzeneho z kontextu.

A navic, i kdyby to byla pravda, o co ses Ty lepsi nez on? Pokud on je falesny, co ses potom Ty, kdyz lezes do cizich soukromych veci? Treba ste si fifty fifty. A nebo on dokonce o Tobe muze povidat pravdu - ma Te prokouknuteho, pokud delas takoveto veci...

Datum: 08.12.16 12:19

Nevím, jak bych řešila konkrétní situaci, ale kdybych se náhodně dozvěděla, že o mě lidé říkají, třeba že smrdím, rozhodně bych se častěji myla. Že nevracím peníze - zlikvidovala bych rychle všechny dluhy. Že jsem lakomec, co sní i plesnivý chleba, že jezdím autem jako prase, že chlastám... Prostě bych se zamyslela, jestli cizí oči opravdu nevidí něco nepěkného. Jestli těch řečech náhodou není zrnko pravdy.

Od: pt®
Datum: 08.12.16 12:29

Asi to zamrzí, ale řekněte sám, Vy jste nikdy o nikom neřekl nic? Asi byl spolubydlící naštvaný, tak řekl, co ho namíchlo...

hoďte to za hlavu, jinak z hádek nevyjdete...

Ohodnoceno: 0x

Od: haf
Datum: 08.12.16 12:39

Jestli se do oci stavi jinak, nez za zady, je to falesnej hajzlik a podle toho bych se k takovemu "kamaradovi" choval, nemel bych zaludek na pretvarku, nejsem splachovaci *jasne*

Od: kamberet
Datum: 08.12.16 13:12
Překvapilo mě kolik se tu setkalo rozdílných názoru. Jsem si vědom, že jsem si to číst. Ale když je vedle vašeho notebooku mobil, který se rozsvítí a najednou tam vidíte své jméno a nepěkný věci. A ne, nebylo nic vytrzene z kontextu. Schválně jsem si přečetl předchozí zprávu jestli je to opravdu o mě. A on použil proti mě něco s čim jsem se mu svěřil (jen mu) a to co mi řekl on, tak nikomu jinému jsem ic neřekl. On si stěžuje na VŠE co dělám. Známe se 5 let a najednou se takhle změnil. Nic mi už neřekne do oči a jinýma lidma jsem v pohodě.
Teda proste jen otázka, jestli to mam resit a nebo ne. Ale snad me chápete, že bydlet s takovým člověkem asi nepůjde. Obzvlášť, když se znáte takhle dlouho.
Datum: 08.12.16 13:58

píšete "známe se 5 let a najednou se tak změnil" - možná byl takový od začátku, jenom jste to nevěděl... já bych si našla nové bydlení a při odchodu mu řekla, co si o něm myslím - nenechala bych se vtáhnout do žádných diskuzí, odkud to vím a jestli je to pravda, prostě bych mu jen oznámila, že vím, jaké hnusné pomluvy o mě šíří a že takového bezpáteřního hajzla za kamaráda nechci

Datum: 08.12.16 19:59

Kamberet, docela Vás chápu. Co jste dělat měl, nebo neměl, to vlastně ani není důležité. On každý bude říkat že se to nedělá, ale kdyby se ocitli v úplně stejné situaci, tak by se podívali všichni. Jednou se mi stala tato věc. Měla jsem kamarádku, moc jsem ji měla ráda a věřila jí. Jednou byla u mne doma a jelikož jsem si v té době sama šila všelijaké oblečení a měla tudíž to, co nikdo neměl a ona to věděla, chtěla vidět co mám nového. Jednoduše holky. Tak si to hned zkoušela a bylo to fajn. A pak najednou zazvonil telefon, já se k ní otočila zády a sedla si k telefonu, jenomže na zdi bylo zrcadlo a v tom zrcadle jsem ji viděla, jak stahuje z ramínka jedny šatičky a cpe si je do igelitky. Koukala jsem na to jako opařená, ona si totiž neuvědomila že tam to zrcadlo je. Nedokázala jsem jí v tu chvíli vůbec nic říct. Bylo mi na zvracení, ale ovládla jsem se. Navíc jsme pak spolu ještě museli jít do společnosti. Ona měla tu igelitku a já věděla, že mne okradla. Byla to pro mne strašná rána. Naštěstí se krátce poté odstěhovala úplně z republiky, ale osud tomu chtěl a znova jsme se setkaly. Vydržela jsem to neříct deset let. A mlčela bych dál, ale ona se pak zachovala opravdu jako velmi špatný člověk a tak jsem jí to řekla. nebudu tady líčit co se dělo pak. Když je někdo špatný, tak se nezmění. Ani po letech. Já bych Vám radila, abyste se odstěhoval a s tím člověkem ukončil styky. Nic dobrého do budoucnosti z toho nebude. A za to dám svůj krk. Jestli mu máte vysvětlovat proč, to už je na Vás. Záleží na okolnostech. Ale pokud mohu radit a pokud to je možné, tak ho jenom odepište ze svého života a přestańte se s ním stýkat. Nestojí Vám to za to. Ale jestli cítíte, že by bylo na místě zdůvodnění Vašeho počínání, tak mu to řekněte. Ale v tom případě se připravte na to, že od toho okamžiku bude Vaším úhlavním nepřítelem navždy a bude Vám škodit. A to hodně. Tak jestli to stojí za to, to nechám na Vašem uvážení.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 08.12.16 13:28
A já bych to řešil. Při vhodné příležitosti bych se zeptal. "Slyšel jsem že o mě vykladaš to a to"
Neřekl bych kdo mi ti řek nebo jak jsem to zjistil jenom ať on ví že to víš a čekal bych jak se k tomu dotyčný vyjádří
Ohodnoceno: 4x

Datum: 08.12.16 13:47

Souhlasím *placni*, zeptat se napřímo s tím, že jsem to zaslechla.

A případně si hledat jiné bydlení, ksindla bych vedle sebe nesnesla.

Datum: 08.12.16 13:58

Myslím, že už to nebude dělat nikdy dobrotu. Jeden před druhým se budete akorát přetvařovat,to by na můj žaludek nebylo. Neznám Vaši povahu - pokud chcete mít klid, řešte nové bydlení ... nevím kdo se bude stěhovat -zda vy nebo on .Řekla bych mu, že bude lepší ,když si půjdete každý svou cestou po tom co jste se dozvěděl,že mu na Vás vadí...Nemusíte se přiznat,že jste mu vlezl do mobilu/i když i to je sviňárna/

Od: kamberet
Datum: 08.12.16 16:20
Prostě psali si o tom dva lidi... on a někdo a prostě oba vedi, že to učíte nikdo z nich neřekl dalšímu. Takže jak by se to melo ke mně dostat. Asi to nechám být a uvidím co dál. Ale je mi z toho špatně.
Datum: 08.12.16 16:33

Zdravím, jak už tu bylo psané, nejspíš těch 5 let byl, je a dál bude stejný, jen jste to nevěděl. Proto rozděluji slovo kamarád od přítele. Kamarád je skoro každý, s kým se bavím trochu víc, než koho neznám skoro vůbec nebo jen tak od vidění. A nevidím žádný důvod se mu svěřovat s něčím, co bych nechěl aby vyplulo na povrch.. s tím každý musí počítat, že to co mu řeknu, že to bude vědět nejméně blízké okolí, jenom já se nedozvím, že to o mě říká. Přítel, tam už to beru tak, že počítám s tím, že mu řeknu už i něco, co bych chtěl, aby zůstalo jen mezi námi..samozřejmě ty největší "tajemství" si nechávám jen pro sebe. Proto jak se i říká..kamarádů mám spousty, dostávám často od nich i pozvání na nějaké akce apod, které většinou s vděky odmítám...ale opravdových přátel, máme při lepším, jen pár a dost často i žádné a za přátele si tak třeba bereme i psa apod, který s náma bude ve zlém i dobrém, vyslechne nás a nic nevykecá

Datum: 08.12.16 16:55

Upřímně, nechápu, proč by si měli dva chlapi opakovaně dopisovat o třetím, snad jedině gayové, ale protom by to byl úplně jiný problém, než na jaký reagují rádci výše.

Jinak, neměl jste to vidět. Dva lidé spolu mohou tímto způsobem komunikovat, protože je to spíš jakási póza, či hra a nelze pak chápat to co píší/vyslovují doslovně, tedy že by to cítili jak to píší. Jako případ bych uvedl, že jsou muži, co kámošovi, aby vypadali chlapáčtěji, klidně řeknou, nebo napíšou "Ta moje stará kráva mi zase uvařila jakousi nechutnou šlichtu." Přitom svoji ženu mohou bezmezně milovat a ta kdyby to četla..

doplněno 08.12.16 20:25:

Já jsem ale netrvdil že takový člověk je morální ikonou a duševním velikánem.

Ostatně, kdo z nás může o sobě s jistotou tvrdit, že je mentálně OK? Většinou jsou si svým duševním zdravím jisti jen úplní blázni. *smich*

Datum: 08.12.16 20:03

Upřímně, nechápu, jak by někdo, kdo bezmezně miluje, mohl o druhém říct "ta kráva" a podobně. Snad, pokud není duševně úplně ok.

doplněno 09.12.16 13:35:

To je fakt *smich*

Datum: 09.12.16 02:20

Máte pravdu, já bych to také řešila. Odstěhováním a do budoucna bych mnohem pečlivěji vybírala, komu se s čím svěřím.

V mobilu jste neměl co dělat, spolubydlícímu byste se měl přiznat, ale nic nevyčítat. Porušení listovního tajemství + porušení důvěry je podle mne větší problém než samotné porušení důvěry.

Od: jentak
Datum: 09.12.16 09:29

Tvrdíte: "známe se pět let, a najednou se změnil". Není to obyčejná ponorková nemoc?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.