Říznutí do prstu

Od: Datum: 07.12.16 15:29 odpovědí: 9 změna: 23.12.16 01:42
Dobrý den, řízl jsem se do prstu před 2 dny. Ránu jsem umyl a usušil jsem to a dal náplast. Nebolí to. Mám si koupit v lékárně mast? Děkuji za rady

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: krtek*
Datum: 07.12.16 15:35

já bych uřezal celou ruku..pro jistotu..*dril*...a teď vážně...to na takovou banalitu potřebuješ chemii? to se zahojí samo..nech to být...dneska je ten svět samej hypochondr:-D

Ohodnoceno: 1x

Od: benŽ
Datum: 07.12.16 15:43

Dobrý den, mast (jaká=?) mně přijde také zbytečná, ale znovu si to zalepte náplastí a dávejte si pozor, a si to znovu neodtrhnete - do týdne to přiroste. Zdravím!

doplněno 23.12.16 06:22:

jarda34 - tak, jak to dopadlo s tím zraněním? Už je to zahojené?

Od: makyŽ
Datum: 07.12.16 15:56

Většina mastí hojivý proces narušují, zdravé tělo je samouzdravovací a čím víc na to něco matláte, tak to komplikujete a brzdíte.

Datum: 07.12.16 16:03

Mst je zbytečná, ale jen pro zajímavost pro ostatní - celý život jsem pro sebe i pro děti každou ránu, škrábanec, štíputí zasypávala Dermatolem /BISMUTHI SUBGALLAS/, žlutý prášek, který se levně koupí v lékárně, sice má dobu použitelnosti 6 měsíců, ale upřímně říkám, máme ho vždy několik let, dokud se nespotřebuje a nikdy nám žádná rána nezhnisala, několikrát jsem to použila i pro psy.

Datum: 07.12.16 17:07

Zdravím,

je to pár minut, co jsem se nešikovně hluboko řízla do prstu touto čepelí. Polila jsem si to Tea Tree olejem a napatlala na to pravou konopnou mast, abych zastavila krvácení a zalepila standardně pflasterem. Na steh to nevypadá, by to prosakuje. Akorát rána bolí jaxviňa, holt za blbost se platí. *smich*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.12.16 17:19

Jardo, takhle seřezaný palec mám při vaření každou chvíli. Zrovna včera, můj palec teď vypadá podobně, někdy to mám mnohem horší. Dnes jsem s tím rozporcovala pět kuřat, jen s náplastí a přes palec ustřižený palec z rukavice.

Nikdy žádnou mast nepoužívám, jen po nehodě stříknu desinfekci, zalepím, při větším řezu zavážu. Pak jen čekám až si tělo poradí a nadávám si, že příště budu opatrnější. No, já prostě potřebuji mít pořádně ostré nože. :-D

Takže klid, zahojí se to samo.

doplněno 22.12.16 21:16:

Tak tohle je můj další kousek, před čtyřmi dny...

Od: jeej
Datum: 07.12.16 18:53

Sorry, že to takhle řeknu, ale to seš chlap? Tobě se snad nikdy nestalo že sis venku rozbil třeba koleno? My jsme měli kolikrát kolena rozbitý skoro do kosti a v ničem nám to nevadilo, ani to nějak neublížilo

Datum: 07.12.16 19:02

Dal bych přes to na pár dní náplast, aby ta přilepená kůžička někde nezadrhla, neodtrhla se a nezačalo to zase krvácet. Ničemu to tak moc nevadí, ale člověk se zaprasí, než si toho všimne. Ta odříznutá kůže odumře ztvrdne a po čase odpadne. Mezitím pod ní vyroste růžovoučká náhrada. Jen to chce trpělivost a neodtrhávat ji. Nebo šikovnost a odstřihnout. Jinak snadno zatrhnete "do živého".

Od: balzerka
Datum: 23.12.16 01:42

Když už to chceš mazat, tak propolisem. Můžeš ho mít doma na všechny záněty a škrábance. Není to mast, ale tinktura. Rána by měla dýchat. Přes noc nezavazuj, ale přes den pár dní chraň náplastí. Omez sladkosti a zobej kvasnice, klíčky, banány, semínka slunečnic, dýní ,ap. a . Mᚠtotiž záděry, což svědčí o nedostatku B vitaminu . Tím si zároveň zvedneš ve stravě i zinek, a ten je na hojení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.