Vyplácení mzdy v hotovosti

Od: Datum: 07.12.16 12:30 odpovědí: 4 změna: 07.12.16 16:50

Dobrý den,

mám exekuci na plat a výplata mi chodí na účet, s tím, že zaměstnavatel bude každý měsíc strhávat určitou částku pro exekutora a mně má zbýt tvz."nezabavitelná částka". Problém nastal v okamžiku, kdy jsem se dozvěděla, že ani k těmto prostředkům se nedostanu, a to po celou dobu exekuce (má trvat necelý 1 rok). Mám nárok akorát na výplatu 1,5 násobku životního minima (a to jen jednou). Jak je možné, že mám částku´, která je NEZABAVITELNÁ znepřístupněonou? Opravdu nemám kolem sebe člověka, kterému byych důvěřovala natolik,.abych si nechala zřídit účet na svou výplatu na jeho jméno. Zaměstnavatel mi řekl, že mzdu v hotovosti mi rozhodně dát nemůže. Na koho se mám obrátit? Děkuji předem za odpověď.

Člověčice


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.16 12:42

Existuje poštovní poukázka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: clovecice
Datum: 07.12.16 12:44

To vím jenže ji účetní nemají rádym, protože by kvůli ní musely extra na poštu. Máme tady pokladnu...

Datum: 07.12.16 12:57

Pokud se nedohodnete se zaměstnavatelem na jiném druhu výplaty mzdy, pak je jedinou možností dát návrh na částečné zastavení exekuce.

Když vám exekutor obstaví účet, a sebere z něj i dávky sociální péče, nezabavitelnou část mzdy nebo jiné exekučně nepostihnutelné příjmy, měli byste exekutora neprodleně kontaktovat a původ peněz prokázat. Když se na vrácení peněz nedohodnete, zašlete na adresu exekutorského úřadu do 15 dnů písemný návrh na částečné zastavení exekuce, zdůvodněte a doložte v něm, které peníze exekutor blokuje neoprávněně. Měli byste na základě toho peníze dostat zpět.

Zdroj: http://www.penize.cz/exekuce/…-ucty-chranene-pred-exekutory

Není to sice hned, ale pokud má trvat takto dlouho, tak by Vám to mohlo pomoci.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: clovecice
Datum: 07.12.16 16:50

Já Vám moc děkuji. Tohle by snad mohlo pomoci. Přijde mi totiž nelogické, abych se nemohla dostat ke zbytku svojí výplaty. Takto lidé dělají akorát načerno...

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.