Vyplácení mzdy v hotovosti

Od: Datum: 07.12.16 12:30 odpovědí: 4 změna: 07.12.16 16:50

Dobrý den,

mám exekuci na plat a výplata mi chodí na účet, s tím, že zaměstnavatel bude každý měsíc strhávat určitou částku pro exekutora a mně má zbýt tvz."nezabavitelná částka". Problém nastal v okamžiku, kdy jsem se dozvěděla, že ani k těmto prostředkům se nedostanu, a to po celou dobu exekuce (má trvat necelý 1 rok). Mám nárok akorát na výplatu 1,5 násobku životního minima (a to jen jednou). Jak je možné, že mám částku´, která je NEZABAVITELNÁ znepřístupněonou? Opravdu nemám kolem sebe člověka, kterému byych důvěřovala natolik,.abych si nechala zřídit účet na svou výplatu na jeho jméno. Zaměstnavatel mi řekl, že mzdu v hotovosti mi rozhodně dát nemůže. Na koho se mám obrátit? Děkuji předem za odpověď.

Člověčice

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.12.16 12:42

Existuje poštovní poukázka.

Ohodnoceno: 0x

Od: clovecice
Datum: 07.12.16 12:44

To vím jenže ji účetní nemají rádym, protože by kvůli ní musely extra na poštu. Máme tady pokladnu...

Datum: 07.12.16 12:57

Pokud se nedohodnete se zaměstnavatelem na jiném druhu výplaty mzdy, pak je jedinou možností dát návrh na částečné zastavení exekuce.

Když vám exekutor obstaví účet, a sebere z něj i dávky sociální péče, nezabavitelnou část mzdy nebo jiné exekučně nepostihnutelné příjmy, měli byste exekutora neprodleně kontaktovat a původ peněz prokázat. Když se na vrácení peněz nedohodnete, zašlete na adresu exekutorského úřadu do 15 dnů písemný návrh na částečné zastavení exekuce, zdůvodněte a doložte v něm, které peníze exekutor blokuje neoprávněně. Měli byste na základě toho peníze dostat zpět.

Zdroj: http://www.penize.cz/exekuce/…-ucty-chranene-pred-exekutory

Není to sice hned, ale pokud má trvat takto dlouho, tak by Vám to mohlo pomoci.

Ohodnoceno: 2x

Od: clovecice
Datum: 07.12.16 16:50

Já Vám moc děkuji. Tohle by snad mohlo pomoci. Přijde mi totiž nelogické, abych se nemohla dostat ke zbytku svojí výplaty. Takto lidé dělají akorát načerno...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.