Jsou mladé maminky pohodlné?

Od: Datum: 06.12.16 17:19 odpovědí: 37 změna: 09.12.16 17:30
avatar

Proč mladá maminka nemaže svému 3-letému synovi rohlík s máslem a šunkou a dá mu raději Brumíka?Proč neuvaří dobrý děcký čaj a raději koupí pitíčko za x peněz?Proč z výletu jede na oběd a automaticky mu koupí hranolky s kečupem?je to asi "jiná doba",ale potom stejně maminka doma pláče jak nestíhá jak je vše "hektické" a přitom má pračku myčku sušičku mikrovnku,k večeři objedná pizzu.Opravdu jiná doba.A ještě otázka pro starší maminky,jak jste to stíhaly bez těchto vymožeností?:(/o plenách raději nepíši/...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.16 17:31
avatar

Nejspíše z úplně stejného důvodu, proč se na totéž ptaly generace před náma, proč my jsme tak rozmlsaní. Je to stále se opakující otázka po stovky let, kdy se starší generace ptá proč ta novější žije jinak než ta původní.

Mne by spíše zajímalo, proč se nato ptáte? Bude tato odpověď sloužit k vašemu lepšímu přístupu k této generaci nebo jen potřebujete do této generace rýpnout? Odpovědí totiž také bude, že to co jste si sama vychovala, to nyní sklízíte. A tak je to u celé generace. Jak jsme si ji rozmlsali tak to teď máme. Takže "Proč"? Protože My, jako starší generace jsme něco odflákli a děti rozmlsali. Je zřejmé, že to nemůžete vstahovat na sebe, neboť Vaše děti ( máte-li) to třeba nedělají, ale otázka je myšlena na mladé maminky všeobecně, proto takto všeobecně odpovídám.. A jak jsme to stíhali? Jednoduše: stíhali jsme toho méně. Méně poviností, zodpovědností, protože potom by to logicky časově nesedělo, pokud jsme neměli denně 25 hodin, což jsme neměli. Nebo také na to můžeme pohlednout, že dnes, v čase, který my jsme věnovali delší přípravě na jídlo, úklid, výchovu .. atd., tyto maminky, "potřebují" trávit čas u FB, mobilu, TV a jiných "moderních" vychytávkách, které my jsme v jejich věku neznali. Ostatně Vaše babička by se zeptala, proč vy všechno tak hrotíte a třeba neškrobíte prádlo jako ona, ale raději sedíte u počítače a pokládáte tuto pozoruhodnou otázku ...

Ohodnoceno: 4x
 
Od: simon21
Datum: 06.12.16 17:32
Mě štve zase jiná věc. A to sice maminky co žádají o pomoc s kočárkem i v případě, že jim přijede nízkopodlažní autobus. A ne, nemyslím případy kdy autobus zastaví metr od chodníku. Dvakrát jsem byl takto požádán o pomoc a měl jsem co dělat abych neodmítl a neutrousil jedovatý komentář.
To jsou opravdu tak líné?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.16 19:12
avatar

Ne, jenom Vy nejste schopný pochopit, že když Vás někdo žádá o pomoc, tak ji asi fakt potřebuje. Myslíte si, že je radost žádat pořád o pomoc? Houby, vždycky jsem z toho zpocená až na zádeli, že musím zase někoho otravovat. Kolikrát jsem čekala na zastávce na další tramvaj, když přijela vysokopodlažní, abych nemusela žádat nikoho o pomoc...

Já tedy vždycky zvládla do nízkopodlažního autobusu s kočárem nastoupit sama (zato se vždycky najde někdo, kdo tu pomoc rád nabídne sám od sebe, moc hezké), ale nikdy by mě nenapadlo označovat někoho, kdo podstoupí něco tak nepříjemného, jako je žádost o pomoc neznámé osobě, za líného :-/

Teď jezdím s malou v nosítku na sobě, lidi mě v tramvaji pouští sednout, a já jim na to říkám: "To je jenom dvanáctikilový baťůžek, to unesu i ve stoje "


doplněno 06.12.16 19:57:

Fido, uznávám, že kočár je bezpečnější. Ale hlídám děti už dlouho a párkrát jsem už nejen vrávorala, ale taky vyloženě slítla. Nevěřil byste (já původně taky ne, až když jsem se jednou koulela s dítětem v náručí po schodech), jak schopné je tělo i mozek ochránit nejdřív dítě a pak až všechno další. A to to nejsou moje děti. A tipuji, že chodit s dítětem v manduce po schodech je nebezepečnější než jízda busem/tramvají - nevidíte si pod nohy. Dneska jsem musela jít obzvlášť opatrně, venku nám to tady v Liberci pěkně klouže.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.16 19:36
avatar

Souhlasím s Vámi. Žádat o pomoc s kočárkem není žádný med. A někteří jsou opravdu hnusní. Osobně jsem byl u toho když řidička trolejbusu v Ostravě mamince na konečné odmítla pomoci s kočárkem z normálního trolejbusu ( ne nízkopodlažního - v době kdy ještě v Ostravě nebyly / řidička Altmanová ), s tím, že ji řekla : "Když si neumíte pomoct sama, tak si ty děcka nedělejte. Já jsem si taky nosila děcka sama". Řidička byla kus velké ženské a maminka byla malá a drobná. Tak jsem ji tenkrát pomáhal, ač se sádrou na noze.

A nejsou to vyjímky. Mnoho lidí se otočí a dělají, že nevidí.

Ale to pochopí jen maminky a občas nějaký tatínek, který s kočárkem jezdíval. Ti ostatní hrajou hru "nevidím, neslyším, nezajímá mne to".

Jezdit s malou v klokánku není také ale moc bezpečné. Občas řidič "dupne" na brzdu a co se stane s Vámi a Vaším děťátkem v klokánku? Přimáčknete ho jako zralou hrušku. Co se včak děje s kočárkem umístěného ve směru jízdy? Jen se posune vpřed a dítko v něm popojede a začne plakat. Nikdo jej ale nepřilehne, nerozmačká ( to je jen pro úvahu maminkám).

Maminkám s kočárkem by se mělo pomáhat.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: pb®
Datum: 06.12.16 21:25

Díky takovým jako jste vy jsem se na mateřské velice zdokonalila v řízení auta. Párkrát jsem to zkusila MHD, ale ne, vážně nebudu prosit kyselé ksichty o pomoc, čekat půl hodiny na jiný nízkopodlažní spoj, který už je obsazen dvěma kočárky, takže tam stejně nemám už co dělat, ani si nenechám nadávat důchodci, že zabírám s kočárkem místo pro kočárky a oni si nemůžou sednout, protože s artrotickou kyčlí nevylezou na sedačku co je v busu na schůdku. Jen si v té zaprděné MHD zůstaňte, já si pojedu v klidu autíčkem, v pohodlí a většinou i rychleji. A to i když teď má doprovod dítěte do tří let věku pražskou MHD zdarma. Ty peníze mi za to pohodlí a čas prostě stojí. Ale teď zas budete nadávat na zvyšující se počet aut, což? Vlastně ještě jinak, on rodič s malým dítětem by měl sedět doma a omezit se jen na okolí bydliště, aby s tím dítětem nikoho neobtěžoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mojo
Datum: 06.12.16 22:20

Tak je fakt, že když je fakánek uječený, tak by bylo žádoucí s ním neobtěžovat v MHD, stačí když se tam zaparkuje kočár a zabere místo, to je pravda. Na druhou stranu je prima, a škoda, že vás není víc takových, že víte, že když tam nějaký kočár už je, že už tam nemáte co dělat. Já mám totiž zkušenost, že maminám nevadí nacpat na jednu plošinu klíďo 4 kočárky a zažil jsem i historický rekord a to bylo 5 kousků na jedné plošině. Prostě holčiny spěchaly, proč čekat na další tramvaj, že ano. To že to kompletně zabarikádovalo celý vchod a děťátka spustily střídavě sirénu už byl jen bonus navíc. Kyselých xichtů všech okolo si dámičky ani nevšimly, důležitě se spolu vybavovaly, jak jim fákánek roste, jak měl zaražený prdíky, jaký to bylo posledně na cvíčku, kam půjdou na kapučínko a ťuťuňu na Ferdíka, až z toho jednomu skoro praskla hlava. Zvyšující se počet aut je mi vlastně celkem ukradený, ona Praha stejně není nafukovací a donekonečna to zvyšovat nepůjde. Zaparkovat si to můžete taky kde chcete, pokud na vás někde zbyde místo. Takže za mě velký díky, že jezdíte radši autem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: simon21
Datum: 07.12.16 23:14

Nikdy jsem neodmít pomoc ženě s kočárkem. Vždycky se nabídnu jestli nepotřebuje pomoc. Nemám proti tomu nic a rád pomohu. Člověk má pak hned lepší náladu. Jednou jsem seděl úplně u řidiče, ale věděl jsem o paní s kočárkem. Na konečné jsem mohl klidně pláchnout a nechat jí v tom, ale jelikož tramvaj byla prázdná tak jsem se otočil a šel ženě pomoci až do zadu. Nepíšu to zde abych byl pochválen a podobně. Jen bych zde měl nerad nálepku nějakého burana co nepomáhá lidem, kteří to potřebují. Nechtěl jsem to nijak generalizovat, ale ty dvě paní, kterým jsem pomáhal - tam opravdu nebylo s čím. Stačilo ten kočárek jemně nadzvednout a bylo by to. V těchto případech si stojím za tím, že se jedná o čirou lenost. Invalidní vozík? To je samozřejmě něco jiného - tam musí řidič vždycky vysunout plošinu.

A vůbec nepomoci ženě...také jednou budu mít snad ženu a děti...a také bych chtěl aby jim někdo v MHD pomáhal...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: damandys
Datum: 06.12.16 22:11

Máte pravdu. Některé maminky stojí u kočárku a čekají na otázku:"Mohu Vám pomoci s kočárkem". To nechápu, jako kdyby snad neuměly mluvit a někoho požádat. Nemám problém s tím, abych kočárek snesl, ale člověk aby se domýšlel, jestli potřebují pomoci nebo mají spolucestujícího. Když se zeptám, často odpoví, že není třeba. Tak už se raději neptám, pouze vyhovím, pokud jsem požádán.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.16 17:45
avatar

Jak píše Fidonet, každá generace dělá věci jinak. Jednoduše mi maminka nekupovala Brumíka a já své dceři také ne, jelikož v obchodě nic takového nebylo. Pití jsme měli v termosce nebo lahvi od limonády, jsem ráda, že jsou různá pitíčka. Pokládám pokrok za super věc, jednorázové pleny, dětská výživa . ...myčka, automatická pračka, mikrovlnka... Lado, čaj pijí vnučky jen když jsou nemocné a i to mají raděj teplý jablečný mošt. Do mekáče nechodíme i když by holky chtěly, uděláme si vlastní hambáče doma, hranolky minimálně. Dcera je s holkama sama, já toho moc nemůžu a děda řeší jiné věci, neslyšela jsem dceru naříkat, že nestíhá, pro děti dělá maximum, výlety...není důležité mít naklizený byt a denně uvařenou teplou stravu ale je důležité mít šťastné děti.

Simone a už jste ten kočár zkusil sám dát do MHD? Matka má obyčejně kočár, nákup a mnohdy další dítě. Do nizkopodlažky nevyjedu sama ani na inv. vozíku.

Ohodnoceno: 7x
 
Od: maky®
Datum: 06.12.16 17:55
avatar

Nelze toto zobecňovat. Naše dcera má tři děti, chodí do práce, staví s manželem baráček a vede skautský oddíl. Doma mají stále navařeno, napečeno, navařený čaj ve džbánu, s nejmenší dcerkou běhá na kroužky, větší chodí sami.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.16 18:06
avatar

Omluva všem maminkám které stíhají a vzkaz ostatním-připadáte mi líné.Ladislav

Datum: 06.12.16 18:14
avatar

Ladislave, máte děti? Co děláte doma vy? Mám známého co jen remcal jak je jeho manželka na MD (RD) neschopná, vydržel to půl roku a dítě věčně hlídala jeho sestra a maminka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 06.12.16 18:14

Líné maminky jsou o dost lepší než líné single ženy. Ty jsou tak líné, že nechtějí ani děti.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maky®
Datum: 06.12.16 19:49
avatar

dylin, jestli některé ženy chtějí být single, chtějí být líné a nechtějí děti, pak je to pouze a jen jejich svobodná vůle.:)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.16 19:58
avatar

Maky - Slyšel/a jste někdy nějakého sociologa?

Odpěvěděl by Vám, že singl je také nejvyčůranější postup.

Celý život si odkládáte peníze ze svého výdělku na svůj kapitálový účet a šetříte ( maminky, to vkládájí do dětí).

Až jste v důchodu, tak chcete, aby Vás budoucí generace živila na Vašem zaslouženém důchodě, ale nikdy jste nepřivedl/a na svět děti, které by na tento důchod vydělávaly, jako maminky, které nic neušetřily, ale nyní jejich děti Vám vydělávají na důchod.

Maminky tedy nemají nic našetřeno, celý život šetřily, aby měly pro sebe a děti. Vy jste si celý život užíva/a, nyní v důchodu čerpáte své úspory, svůj kapitálový výnos a ještě výsledek práce dětí cizích rodičů, tedy Váš důchod.

Singl tedy přečůráva se systémem hned 2x

Osobně k tomuto přístupu nemám vyhraněný přístup. NeŽ mít špatně vychované děti, raději být singl. To ublíží systému méně. Zvláště, když nikdy nebudou pracovat.

p.s. Toto byla jen odpověď, nebo spíše poznámka. Nebylo to mířeno na Váš postoj ( Maky)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nikc®
Datum: 06.12.16 20:40

A kdo ty singl ženy živí a platí za ně nájem, když jsou tak líné? Naopak jsou ženy, které do práce chodit nemusí, protože je živí manžel nebo přítel a jezdí si na drahé dovolené. Vždyť to vidíme v bulvárech... Maky má pravdu, jaký si to kdo udělá, takové to má. Tak neříkejte, že singl ženy jsou líné. Kolik jich znáte? Naopak se o sebe musí umět starat a postarat samy.


doplněno 07.12.16 18:58:

Jinak jsem single a líná nejsem. Kdybych měla děti a manžela ráda bych se otáčela. Jinak se chová žena, která má dítě a jinak ta, která ho nemá. Důvodů, proč ho nemá je hned několik. Nemusí být jednoduše důvod, že je líná. Třeba nenašla vhodného partnera nebo mít děti nemůže, nechce. Být líná v dnešní době, to snad ani nejde. Ženy na mateřské se aspoň věnují dítěti a baví je to. Ale žena např. ve fabrice se nezastaví. Dělá pořád. Tak jaká lenost? Není co závidět single ženám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: damandys
Datum: 06.12.16 22:12

Nezlobte se , ale trochu si rýpnu - není panbíčkářka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laurak
Datum: 06.12.16 18:19

Já bych tu otázku trošku otočila. Proč stárnoucí generace vždycky remcá, že ta mladší dělá něco špatně (resp.hůře než oni v jejich věku)? Podotýkám, že nejsem maminkou, která by objednávala pizzu k večeři, tyhle věci vůbec nejíme, bydlíme na venkově a navíc mám dítě s celiakií, tudíž trávím velkou část dne přípravou extra jídel. Neměl byste házet všechny maminky do jednoho pytle pane Ladislave. Je určitě spousta a já doufám, že většina maminek, které se snaží dát jejich dětem to nejlepší, co jim síly stačí.

A víte, jak to stíhaly maminky dříve? Myslím, že měly mnohem větší zastání a pomoc ve svých rodičích, u kterých často i s dětmi bydleli. Sama mám třetí dítě na cestě, moje maminka ještě pracuje, navíc bydlí daleko a přítelova je bohužel mrtvá, takže nám nepomáhá nikdo.

Ohodnoceno: 7x
 
Datum: 06.12.16 18:37
avatar

Laďo, proč to takhle hodnotíte? Ony po vás něco chtějí? Něco vám dluží? Je to jen a jen jejich věc. Vy jim na to nic nedáte! *bum*


doplněno 07.12.16 17:11:

Majster, nevíme jestli horší nebo lepší. Prostě jiné. Už naši rodiče s mnoha věcmi nesouhlasili. Přišlo jim, že je to plýtvání, mrhání, rozmařilost. *stop*Proč vysavač, když stačí smetáček? Proč automatická pračka, když je prádelna? Atd atd

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.16 21:05
avatar

Ano, většina jich je líná, ano, je to horší díky generacím která vyrůstá. Ano, je opravdu v určitých věcech horší, než generace předešlé, problémem je ale to, že ty určité věci mají dalekosáhlé následky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 06.12.16 21:10

A vy jste si nevšiml, že i přes všechny vymoženosti a techniku je čím dál víc práce a život hektičtější? Já to v práci pozoruju už dlouho a v domácnosti je to stejné. Vy nějaké té mamince koukáte denně do talíře, nebo jen usuzujete z toho co občas zahlédnete? To že dítě jí hranolky s kečupem na výletě, neznamená že je jí každý den. Můj syn nemá hranolky ani jednou za měsíc, takže když jsme na výletě a řekne si o ně, koupím mu je s vědomím, že párkrát do roka ho to nezabije.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.16 21:15
avatar

Pb, máte obrovský kus pravdy. Lidi něco vidí a myslí, že něco nějak je a hodnotí. Já tuhle jela tramvají s klukem (opět hlídacím, vlastní nemám). Malej má období, kdy řekne 50x za sebou to samé. Když už slyším popáté, že "tramvaj jede" a "my sedíme" nebo "tramvaj bliká", tak na to nereaguji a pak jen odvedu řeč jinam, když něco zahlédnu nebo mě něco napadne. Tuhle ke mně udiveně vzhlédla paní sedící naproti malému (já stála) a divila se (naštěstí jen pohledem), že kluk něco říká a já na to nereaguji. Jako že asi co jsem to za matku, která si nepovídá se svým dítětem. Ach jo*bzum*


doplněno 07.12.16 18:38:

Ha, koukám, že haters gonna hate, že? "Hele, tady píše, že po pěti stejných, dokola se opakujících větách dítěti neodpovídá, tak z toho uděláme, že s dítětem nekomunikuje, a to je přeci skandál, bože, co je to za člověka?!" *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: damandys
Datum: 06.12.16 22:15

Cituji: "paní sedící naproti malému (já stála) a divila se Zdroj: https://www.poradte.cz/odpoved.php?idkey=1894435" Mnoho lidí u nás má jednu vlastnost, "starají" se o druhé, kde to není vůbec potřeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 00:04

z toho mi je na zvracení ! vždyť to je základ, komunikovat a obzvláště s malými dětmi ! a nejde napsat, že to je normální, to je víc než normální, lidské, že když dítě mluví, tak se mu odpoví, ano, tramvaj jede a my jedeme v ní za ... , to jsem ani teď v noci neměl číst, hnus !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 06:05
avatar

Je prostě už jiná doba. Nekritizuji, jsou naopak některé věci, které, kdyby byly za mého mládí, ušetřily by mi spoustu práce.

Děti se nám narodily v roce 1977 a 1979. Denně jsem vařila čerstvé polívčičky. Buď jen zeleninové, nebo s kouskem masa - kuřecí, hovězí. Večer krupicovou kaši, rády měly jemnou řidší bramborovou kaši a do ní kostku sýra "sedmdesátky". Vzpomínáte na něj? Manžel pokaždé čekal, zda kašička nezbyde.

V létě, když bylo dostatek ovoce, nadělala jsem si pro děti do skleniček domácí ovocné přesnídávky.

Šílené bylo praní. Ledová prádelna mimo dům, přes dvůr. Pleny jsem prala každý 2. den. Ráno po páté, dokud dítě /později děti/ spaly, abych se pak mohla věnovat jim. Měla jsem je ve vaně přes noc namočené, rukama následně vyždímala, dávala do kotle. Pod ním jsem nejdřív musela zatopit. Komín tam špatně táhl, dalo mi to mnohdy hodně práce.

Po vyvaření se pralo ve vířivé německé pračce, dodnes si pamatuji, WM 66. Odtud se prádlo házelo do ždímačky Frymeta. Běda mi, jak jsem ho nesrovnala po celém obvodu. To mě pak ždímačka honila po prádelně. Máchala jsem ručně v pozinkovaných neckách a v kotli.

Vyvářelo se v přípravku Mil. Ten byl ovšem nedostatkovým zbožím. Pokud snad ho v drogerii dostali, dávali po 3 krabičkách. To jsme potom oběhla 3 drogerie ve městě, abych koupila všude.

Je mi smutno a raději nevzpomínám, byla to rasovina. Dneska, když vhodím prádlo do Elektroluxky, zmáčknu knoflík a jdu pryč, říkám si, jak jsem mohla tohle vydržet? Ale automatky nebyly a dělaly to tak určitě všechny mámy.

Takže těm dnešním mamkám pračky a myčky přeju. Jaga.

Vadí mi spíš jiná věc. V čekárně na nádraží, v čekárně u lékaře - všude vidím mladé maminky s dětmi. Co dělají? Maminky unuděně lelkují kolem sebe. Dítě má v ručkách nějaký chytrý mobil či ten tablet, nebo co to je. A prstíkem po tom hrabe. Mamka s ním nepromluví slovo, nanejvýš bafne: Nerozbij to! Spíš se maminy baví mezi sebou. A dítě nechají s tím přístrojem.Když jsem s dětmi takto někde čekala, nikdy mi v tašce nechyběla knížka. Zpočátku říkadla, později pohádky. A četla jsem, ukazovala, vysvětlovala, kladla otázky, chtěla jsem, aby děcko odpovídalo.

Není proto divu, že česká mluva, slovnbí zásoba a český pravopis jdou pomalu ale jistě do kopru. Ani sebechytřejší telefon dítě komunikovat nenaučí. Maminku čtoucí a ukazující děcku v knize jsem už neviděla řadu let.

A tohle je to, co maminkám zazlívám. *bzum*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.12.16 08:12
avatar

Přesně tak, já praní o dvě patra níže v prádelně ve sklepě, pračka a ždímačka každá zvlášť. Automatická pračka je největší dar na osvobození ženy. Jednorázové plenky věc druhá, myčka asi třetí.

Pitíčka nejsou zdravá - cukry, barviva. Mnohé maminky jednou koupí a potom dávají do lahviček doma uvařený čaj, jak jsem si všimla.

Největší žrouti času maminek jsou telefony a internet.

Ano, dnešní maminky mají jiný systém péče o děti, mají to určitě lehčí, ale každá doba nese svoje, babička, která prala za mládí na valše, zase mohla nám závidět.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.12.16 07:05
avatar

Ještě jsem zapomněla říci. Když vejdete do hospody, restaurace, pivnice, kolik mladých žen tam uvidíte. A kolik mladých mužů. *sok* Když vejdete na jakékoliv hřiště, ať už hokejové, fotbalové atd, kolik mladých žan tam uvidíte? A kolik mladých mužů? *sok* Vůbec vám nevadí, kolik peněz tihle muži utratí, ale vadí vám pitíčko, které maminka koupí dítěti. *zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bmbx®
Datum: 07.12.16 07:56

Asi to trochu s tímto souvisí, je velký nárust maminek s malými dětmi - alkoholiček.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 17:08
avatar

bmbx, fakt? To jste četl v Blesku nebo v solidní statistice? *sok*


doplněno 09.12.16 18:17:

Mirečko, moje tchýně mi kdysi, před nějakými téměř padesáti lety řekla: "Kup si automatickou pračku! Vůbec nedej na chlapa. Ten chce magnetofon a auto a já nevím co a automatku pokládá za rozežranost. On si bude vozit prdel v autě a poslouchat magnetofon a ty budeš vyvařovat plíny v hrnci!" A fakt, měla pravdu.*palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mirecka
Datum: 07.12.16 08:49

To je tedy dotaz. Já se taky můžu zeptat - proč mladí muži jezdí do práce autem, když můžou jet v klidu autobusem nebo vlakem? Proč raději jedou autem? Proč mladí muži vlastní mobilní telefony a počítače, když můžou poslat klasický poctivý ručně psaný dopis? Asi jiná doba. Ale potom stejně muži pláčou, jak nestíhají a jak je vše hektické, přitom mají auta, počítače, mobily...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: maky®
Datum: 07.12.16 09:17
avatar

Již před 40 lety jsem zažila mladou maminku, která malému synáčkovi podstrojovala ke snídani sušenky a limonádu, takže sice je jiná doba, ale je to případ od případu, je to i dobou, ale i lidma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 07.12.16 11:14

No jasně, moje teta bratrance před 35ti lety krmila jen sladkostmi, protože nic jiného nechtěl, tak aby papal aspoň něco. Taky ho pěkně vykrmila a tlustý je pořád.

A jestli je dnešní generace líná, dost možná šetří síly na to, že bude muset pracovat i v 70ti. My zas nebudeme znát odchod do důchodu v 55ti nebo 60ti letech. A vyčítá to dnešním důchodcům někdo?

Taky by se dnešním důchodcům dalo vyčítat, že snadno a levně přišli k bytu. Vyčítám svým rodičům, že dostali zcela zdarma služební byt a po nějakých 25ti letech bydlení měli možnost si ho odkoupit do osobního vlastnictví za mizerných pár set tisíc, zatímco prodat ho můžou za 3mil? Kdo z mladých tohle má? Většina pokud chce bydlet, musí si vzít hypotéku na desítky let.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xy
Datum: 09.12.16 17:30

jak kdo snadno přišel k bytu. Mí rodiče, aby získali družstevní byt ( který je jejich asi pár let, po odkupu ) museli odpraovat na stavbě x hodin, doma tři malé děti v rozmezí 2 let, a to bydleli jinde prozatím. státní byt, jo to byl tak jejich sen. celou dobu přispívali družstvu větším poplatkem, než bylo nájemné státního bytu. 70. léta. takže to, že vaši rodiče snadno přišli k bytu, jim záviděli možná i jejich vrstevníci .

matka živnostnice, co nestíhá dělat dětem přesnídávky rohlíky se šunkou, jak tu někdo zmiňuje, to jsem zvládla pro mladší bratry, když mi bylo devět, ještě než jsem je odvedla do školy( kam jsem sama chodila ) a předtím, než jsem zkontolovala , jak jsou oblečeni a zda mají v aktovce, to, co má být. j

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: pt®
Datum: 07.12.16 12:36
avatar

Asi, jak která, co viděla doma. Já se chodím koukat na stránky mimibazar a modrá střecha, kde je spousta mladých maminek a dávají recepty na vaření, na pečení, mají krásně upravené zahrádky, kde pěstují ledaco, doma naklizíno, umí plést, šít, háčkovat a k tomu několik dětí, opravdu jsou šikovné, mít dalšího syna brala bych je za nevěstu...:)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mirecka
Datum: 07.12.16 13:22

Mladý muži, mnohé maminky při mateřské i pracují, protože jsou to třeba živnostnice a nemůžou si dovolit říct klientům, že teď na dva roky práci pověsí na hřebík, protože musí dětem dělat přesnídávky a chystat rohlíky se šunkou (mimochodem šunka asi taky není přímo prototyp zdravého jídla, co by děti měly běžně konzumovat) a že se klienti mají ozvat zase po dvou letech až se z mateřské vrátí - to už by se totiž nejspíš nikdo nevrátil. Ani v zaměstnání nemá žena nikdy jistotu, že se bude moct vrátit na stejné místo, navíc při delší absenci v pracovním procesu hrozí, že už se později v práci nechytne, takže hodně mamin alespoň částečně při mateřské pracuje, aby těmto rizikům předešly.

Také je dost matek, které jsou na dítě komplet samy, protože partner buď úplně chybí, nebo nefunguje tak, jak má a v ničem mamince nepomůže. Hlídací babičky zase pro změnu buď pracují, nebo nebydlí v dojezdové vzdálenosti. Navíc je v současné době na ženy vyvíjen jakýsi tlak, že musí být neustále upravené, dobře vypadající, štíhlé, sexy, učesané, oholené a ustrojené, protože ač jsou to matky, tak jsou to pořád i ženy a každá žena by měla nějak vypadat, že jo... no a taky samozřejmě musí pečovat o vztah se svým mužem, aby ho to s ní pořád alespoň trochu bavilo, dopřát mu občas taky trochu toho vzrušení, aby si nedej bůh náhodou nenašel třeba v práci nějakou tu bokovku... - tohle všechno ale taky stojí značné úsilí, čas a námahu, která musí jít na úkor zase něčeho jiného. Ve finále toho opravdu není málo, co má dnešní žena na starosti.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.12.16 18:17

Zajímalo by mne, kolik takových maminek znáte? Myslím takových, které popisujete ve své otázce. Já teda ani jednu. Nevím, zda se mohu ještě považovat za mladou maminku (ročník 1981), ale momentálně mám 5letého syna a roční dceru. To, co popisujete jsou u nás velmi vzácné výjimky a nikdy se nesejdou dohromady (hranolky s kečupem bych dítěti nikdy neobjednala). Já i mé kamarádky celkem dbáme na kvalitu jídla a pití, co kupujeme a podáváme celé rodině. Jsem ráda, že syn je zvyklý sníst denně několik kousků ovoce či zeleniny a že ovoce je pro něj sladkost (je přece sladké).

No a opravdu nevím, jak nazvat některé příspěvky ohledně cestování s dětmi hromadnou dopravou (třeba, že plačící dítě nepatří do MHD). Ale každého asi obtěžuje něco jiného. Já když cestuji s dětmi, tak se synem pořád komunikuji a jsem ráda, že povídáním krátíme čas a on v klidu sedí. Zažila jsem jednou cestující, kterou obtěžovalo to, že si se synem povídám (šlo o klidný dialog). Je však pravda, že většinou se lidé smějí, když slyší synovi nekonečné otázky a já jsem ráda, že se mi daří na jeho záludné otázky nacházet odpovědi a trpělivost

Musím , ale přiznat že někdy říkám, že nestíhám. V zápětí vždycky dodám, že si za to ale můžu sama. Protože si pořád vymýšlím nějakou "práci" navíc. Třeba teď dětem vyrábím ze starých stolků, truhlářské překližky a dřeva dětskou kuchyňku. Už se doma všichni moc těší, až bude hotová.

Pěkný večer všem

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sds
Datum: 07.12.16 20:19

hranolky s kečupem ala mekáč jim dávají proto,protože jsou to blbky,které doma rodiče nenaučily,co je zdravé a co škodí dítěti.Na to aby jim daly něco čerstvého nebo zeleninu mají moc nízké IQ.Bohužel je to problém,který se přenáší z generace na generaci,špatnou výchovou


doplněno 09.12.16 16:58:

...a znám plno maminek,blbek,které jsou na mateřské dovolené doma a při tom jsou líné uvařit dítěti kvalitní oběd a raději jdou pro oběd do školní jídelny nebo jiné vývařovny

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.