Zimní údržba ulic

Od: Datum: 06.12.16 10:43 odpovědí: 14 změna: 08.12.16 07:47
avatar

Přijde mi ,že naše obec neprovádí dostatečnou zimní údržbu .Zajímalo by mě jaká je podle Vás ve vašem bydlišti.Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.16 11:12
avatar

Zatím v Brně-Bystrc v pohodě, hůř bude až napadne centimetr sněhu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.16 12:18
avatar
Jak by měla vypadat dostatečná zimní údržba?
Silnice neustále suchý, nikde ani vločka sněhu?
U nás v Krkonoších jsou obecní cesty s ujetou vrstvou sněhu. Nevidím v tom žádný problém.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.16 12:38
avatar

Bydlím na Vysočině. Nadmořská výška nic moc. Nějakých 600 m n. m. plus pár metrů. Pár kilometrů za domem mám pořádný kopec. Každou chvíli jsou tam v zimě problémy. Pokaždé je ale viníkem řidič s letními nebo sjetými gumami. Nikdy to není místní člověk.

Zimní údržbu považuji za dostatečnou. Posypových vozů není milion, aby byly vždy a všude. Příroda se občas (stále ještě!) chová podle svých zákonů. To jen lidé často podcení své schopnosti.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.12.16 14:07
avatar

U nás ještě prakticky nesněžilo, takže údržba je OK - není co a není proč.

Ale mám chalupu na Horní Bečvě, kde místní komunikace jsou prakticky po celou zimu "bílé" a uježděné, a místní řidiči to považují za normální zimní podmínky. Na druhou stranu leckteří měšťáci jsou hotoví, když nemají silnici suchou, vykartáčovanou a vyfénovanou. Takže to bude relativní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.16 16:40
avatar

U nás je to smutný příběh. Na jaře tráva plná klíšťat skoro po kolena. Na podzim, ikdyž jsme jako lesní město s listnatými stromy, ještě listí neuklízeli. Projelo auto, které čistilo okraje silnice a za ním vítr listí z trávníků foukal na to, co vyčistilo. A teď do doho marastu na trávnících, padá sníh. Aspoň to nebude vidět! *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fik
Datum: 06.12.16 17:30

Já nevím co pořád mají všichni s tou zimní údržbou? vždyť ještě ani pořádně nesněžilo. Musíme se přizpůsobit zimě my,ne aby všechno bylo důkladně rozsolený,zasypaný pískem a ještě snad vyfoukaný fénem. Bydlím na vesnici na vysočině,a prostě když je bílo,já nevím ale mě to přijde normální. Prostě když někam jdu tak si neobuju pantofle,ale pořádný zimní boty. Na autě nemám sjetý letní pneumatiky,ale kvalitní zimáče a ještě připravený řetězy kdyby to bylo hard. Když jedu po tý zapadlý silnici zasypaný tím krásným čerstvým prašanem tak jedu na klid,pomalu a kochám se tou krásnou zimní krajinou-co je proboha na tom vyjet o 10 minut dřív a jet prostě pomalu,to snad lidi nedokážete? Paradoxně když vjedu do města,a tam jedu v těch rozsolenejch sračkách,tak i když mi nic v autě neschází,tak úplně s tím autem trpím a soucítím že musí jet v takovým korozivním marastu

Dřív když napadlo 15 centimetrů,tak to nikoho nepřekvapilo,když bylo -20 tak to taky nikoho nepřekvapilo. Dneska napadne 2 centimetry a je z toho snad stoletá kalamita,kolabující doprava,armagedon,nehody...proboha lidi vzpamatujte se,což jsme už jako národ definitivně zdegenerovali?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.12.16 10:19
avatar

A co posyp zledovatělé obecní silnice či chodníku? Jaký je?

Od: fik
Datum: 07.12.16 17:16

Konkrétně u nás velmi opožděný,protože obec má jen jednoho pracovníka a ten i kdyby se měl roztrhnout tak prostě celou vesnici včas neposype. Silnici tak trošku potřepnou štěrkem jen v zatáčkách nebo v kopci. S autem musíš prostě jet opatrně a když už je opravdu neschůdná ledovice,vyrobil jsem si svémpomocí kovové hroty na boty. Sice je to řešení jak někde pro velehory,ale neuklouznu a můžu klidně třeba utíkat. Opět kdyby jsme se přizpůsobili my zimě,a podobné levné a jednoduché řešení se vyrábělo,tak se nemusí sypat,může být ledovka jaká chce a budeš v klidu chodit

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 10:37

U nás tuhle, když byly asi 2 stupně nad nulou, prevenrivně posypali silnici drobným štěrkěm, teď je to všechno u krajnice, prostě nanic. Jenomže za celou zimu toho máme před domem tak na několik koleček, odklidí to až v dubnu a do té doby se práší a práší...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.16 18:37

U nás je to stejné.Docela by mě zajímalo kdy už našim silničářům dojde,že v prosinci padá sníh.Tady u nás je to každý rok nečekaně překvapí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.16 07:12
avatar

Mě by docela zajímalo, kdy městským řidičům dojde, že v prosinci mrzne a padá sníh, a že namrzlá nebo zasněžená silnice je v zimě normální.

Tím nechci říct, že by se udržovat nemělo, ale že řidič prostě musí s počasím počítat a že tím prvním, kdo je odpovědný za provoz, je on sám,

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.12.16 07:47
avatar
Sníh nepřekvapí silničáře, nýbrž řidiče co dokáží jezdit pouze na suchých silnicích. Takový by měli vrátit řidičák, prodat auto a chodit pěšky.
Prostě není možný, aby hned teď byly najednou uklizený všechny silnice když sněží.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.16 07:25
avatar

Chodníky v centru města udržují lidé najatí na veřejné prospěšné práce. Na údržbu vedlejších ulic má město smlouvu s majiteli čtyřkolek. Dle potřeby nasadí vpředu odhrnovač sněhu, za čtyřkolku připojí vozík se sypačem a fofrem jezdí po chodnících. Posypové drti je na chodnících až moc, lidé si často stěžují. V okrajových částech města si mnozí nepřejí ani mírný posyp, dožadují se, aby mohli jako v dřívějších dobách nasadit lyže hned před svým domem.

Celkem se dá zobecnit, že s údržbou chodníků nebudou nikdy stoprocentně spokojeni všichni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.16 07:37
avatar

To mi připomnělo, jak kdysi někde psala jedna mladá maminka, že když jsou chodníky černé, vezme kočárek, když jsou bílé, vezme sáňky. Žádný problém. Ale když nějaký aktivní soused oškrábe chodník až na dlažbu a druhý to nechá být, tak to je průser, to se nedá tak ani tak.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.