Zdravotní karta

Od: Datum: 06.12.16 05:48 odpovědí: 5 změna: 06.12.16 08:31

No. Jak bych si začala. Před 7 lety jsem musela odejít od dětské lékařky, neboď jsem se stala plnoletou, tak jsem dostala do ruky jsou zdr. dokumentaci a odnesla jsem ji k lékařce, ale bohužel přišla na to, že moje průkazka pojištěnce je dva měsice propadlá. Zdr. dokumentaci si sice vzala sestřička k sobě se slovy, že se mám přijít zaregistrovat, až budu mít novou a platnou průkazku pojištěnce. No, tak tu průkazku jsem si vyběhala ale k dr. jsem už nešla. Bylo toho na mě moc, stěhovala jsem se na Moravu atd... Od tě doby jsem nebyla u obvodní lékařky vůbec. Nyní jsem si našla práci a skončila mi zkušební doba a zaměstnavatel odemě potřebuje potvrzení od obvodní lékařky, že jsem schopná vykonávat dannou práci. A teď co mám dělat. Kolegině mi vyprávěla, že po nějakých letech se dokumentace skartuje ... Dnes si musím jít pro to potvrzení abych ho mohla zítra odnést do práce. Bohužel nevím jak dopadnu a docela se obávám, že to potvrzení nedostanu a že ze zaměstnání budu propuštěná. :( Může mi někdo poradit, co mám děůat a má někdo zkušenost s touto mojí situací? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.12.16 06:30
avatar
Nedejte na vyprávění kolegyně, i ona to může mít od jedné paní, které to říkala sousedka...
.
Vezměte rozum a platnou průkazku do hrsti a navštivte napřed tu lékařku, která má Vaši původní dokumentaci.
Ta Vám nejspíše řekne, že o Vás nic neví, že za 7 let se Váš zdravotní stav mohl podstatně změnit a že bez různých vyšetření Vám nějaké potvrzení o schopnosti vykonávat určitou práci vystavit nemůže.
Protože ta vyšetření zřejmě budou vyžadovat určitý čas, bylo by vhodné tu zdravotní stav dokumentaci převzít nazpět, najít si v místě bydliště nového praktického lékaře, poradit se s ním, mohl by podle dokumentace a vlastního vyšetření momentálního zdrav. stavu nějaký závěr pro zaměstnavatele poskytnout. Nebo také ne a poslat na některá odborná vyšetření...
.
Bude vhodné navštívit také zaměstnavatele a přesvědčit ho, aby ještě pár dní případně počkal, než si vybavíte nového doktora. Je i tak podivné, že po Vás nevyžadoval zdravotní potvrzení už před třemi měsíci, když jste byla přijímána na zkušební dobu.
.
Je také možné, že pokud nejste nepostradatelná a v práci dobrá a schopná, že Vás oželí...
.
Plnoletostí člověk nedostává automaticky rozum. "Rozum", to jsou hlavně také osobní zkušenosti ze života, většinou také negativní. Právě jste v situaci, která Vám po doufejme zdárném dořešení přispěje k rozumu. Chybami se člověk učí.
Jednou z chyb je také nechození k lékaři. I když v pětadvaceti se to zdá zbytečné.
.
Není hanba zakopnout a upadnout. Hanba je zůstat ležet.
Dejte také vědět, jak to dopadlo!
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.12.16 06:57

Nedělejte si z toho hlavu, přesně jak radí Hejkal.

Zdravotnická dokumentace by se tuším měla skartovat nejdříve po 10 letech, takže je reálný předpoklad, že lékařka Vaši dokumentaci má.

Je zcela běžné, že mladí lidé k lékaři nechodí. Hlavně se lékař bude ptát na Vaši a rodinnou anamnézu, tak to abyste věděla, pokud byla u Vás nebo rodičů nějaká závažnější nemoc.

Zbytečně se nenervujte. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.12.16 07:04
avatar

Jestliže jste se přestěhovala a bydlíte v jiném městě, najděte si nového obvodního lékaře, který si vaši kartu, od původní lékařky, vyžádá. Je možné, že vám vydá potřebné potvrzení i bez karty, o kterou teprve požádá. Stejně budete muset absolvovat vstupní prohlídku, kterou vám musí udělat lékař, kterého vám nová firma doporučí. *hej* Jestliže bydlíte ve stejném městě, pak Hejkalova rada je dobrá.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.12.16 07:06

Je lepší zaregistrovat se u obvodního v místě trvalého bydliště.Sice je to o konkrétním doktorovi,ale měl by udělat vstupní /preventivní prohlídku a dokumentaci si vyžádat u předchozího lékaře

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ghvf
Datum: 06.12.16 08:31
Ale no tak. K napsání potvrzení přeci lékařka nepotřebuje zdravotní kartu, kde jsou beztak jen nemoci, co jste měla jako dítě. Vezměte si s sebou ranní moč, odebere vám krev, na preventivní prohlídku byste měla chodit každé 2 roky.
Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.