Kde zjistit platovou třídu?

Od: Datum: 05.12.16 21:12 odpovědí: 6 změna: 12.12.16 05:09

Dobrý den,

nevíte někdo kde se dočtu nějak pro "laiky", co by mě čekalo za plat jako asistentku pedagoga? V jaké jsem třídě, atd?

Jsem vyučená, a mam dodělaný 2lety studium na Spgš s kulatým razítkem asistenství. Pracuji od roku 1994. Ve školství praxe pod jeden rok.

Nějaké tabulky jsem našla, ale nějak se v tom neorientuji a prý se započítavají odpracovaná léta, ale už nevím jako jestli kdekoliv nebo jako ve školství?

Děkuji všem za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.16 22:32

Musíte znát přesně název svůj popis a náplň funkce a tu si myslím získáte v katalogu prací viz: http://www.mpsv.cz/files/clan…atalog_praci_UZ_1_10_2010.pdf je tam rozmezí platové třídy pro asistenta pedagoga což by mohlo být pod číslem 2.16.05 platové třídy to jsou 6 až 9, podle pracovní náplně a délky praxe.

Základní plat pak zjistíte v Nařízení vlády č. 564/2006 Sb. a měla by to být příloha č. 9. Je to tabulka a je tam praxe v letech a zařazení podle vzdělání a pracovní náplně. Musíte si opatřit tu poslední, tj. platná od 1.9.2016.

Pokud se Vám podaří přesvědčit zaměstnavatele, že i vaše předchozí praxe je přínosem pro současnou asistenku pedagoga získáte lepší plat (delší praxe).

Asi by jste se měla zeptat přímo ve škole jak by vás zařadili při nástupu a jak potom by to bylo s praxí.

tak držím palce.

DH

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.12.16 15:08

Plat asistenta pedagoga

Podle nařízení vlády č. 564/2006 Sb., ve znění pozdějších novelizací a předpisů (k 1. 9. 2016 jde zejména o nařízení vlády č. 278/2015 – pedagogičtí pracovníci spadají do tabulky v příloze č. 9) se může tarifní mzda asistenta pedagoga při plném úvazku pohybovat:

od 10.190,- Kč (4. platová třída, stupeň 1 – pedagogická praxe do 6 let)
do 23.600,- Kč (9. platová třída, stupeň 6 – pedagogická praxe nad 32 let).

V praxi se plat většiny asistentů pedagoga pohybuje blíže dolní platové hranici profese, k dalšímu snížení reálného platu pak dochází tím, že mnoho asistentů pedagoga je zaměstnáno jen na částečný úvazek.

Nařízení vlády č. 222/2010 Sb. v příloze (díl 2.16 výchova a vzdělávání) uvádí zařazení asistentů pedagoga do platových tříd podle složitosti, odpovědnosti a namáhavosti jejich profese:

"2.16.05 ASISTENT PEDAGOGA

4. platová třída

Přímá pedagogická činnost spočívající v pomocných výchovných pracích zaměřených na zkvalitnění společenského chování dětí a žáků nebo studentů.

Přímá pedagogická činnost spočívající v pomocných výchovných pracích zaměřených na vytváření základních pracovních, hygienických a jiných návyků.

5. platová třída

Provádění rutinních prací při výchově dětí a žáků nebo studentů, upevňování jejich společenského chování, pracovních, hygienických a jiných návyků, péče a pomoc při pohybové aktivizaci dětí a žáků nebo studentů.

6. platová třída

Výchovné práce zaměřené na zkvalitnění společenského chování dětí a žáků nebo studentů.

Výchovné práce zaměřené na vytváření základních pracovních, hygienických a jiných návyků.

7. platová třída

Výklad textu, popřípadě učební látky a individuální práce s dětmi a žáky nebo studenty podle stanovených vzdělávacích programů a pokynů.

8. platová třída

Vzdělávací a výchovná činnost podle přesně stanovených postupů a pokynů učitele nebo vychovatele zaměřená na speciální vzdělávaní, individuální vzdělávání nebo specifické výchovné potřeby dítěte, žáka nebo studenta nebo skupiny dětí, žáků nebo studentů.

9. platová třída

Samostatná vzdělávací a výchovná činnost při vyučování zaměřená na speciální vzdělávací potřeby dítěte, žáka nebo studenta podle rámcových pokynů učitele nebo speciálního pedagoga.

Samostatná vzdělávací, výchovná nebo speciálněpedagogická činnost vykonávaná v souladu se stanoveným individuálním vzdělávacím plánem dítěte, žáka nebo studenta podle rámcových pokynů speciálního pedagoga školského poradenského zařízení a v souladu s pokyny učitele."

Rozdělení asistentů pedagoga do platových tříd ve vztahu k jejich náplni práce, ale i ve vztahu k dosažené odborné kvalifikaci, uvádí rovněž příloha č. 8 k vyhlášce č. 317/2005 Sb. – zde ovšem vyhláška odkazuje na znění zákona o pedagogických pracovnících, který byl později novelizován, vyhláška tak pracuje s již neplatným zněním zákona a jako taková není v praxi využitelná.

Zdroj:asistentpedagoga.cz

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.12.16 21:34

Noooo, tak moc moc děkuji za rady. Supr. Jste moc laskavý. Asi jsem trochu mimo, ale píše se tam o vzdělání základním, střední vyučen, s maturitou...a kde je jako vyučen a doděláno pedagog. vzdělání bez maturity? To k tomu nebylo..ta maturita. Přeci mě nemůžou posuzovat podle toho, že jsem vyučená, to bych asi nemohla do školství ne? Ach jo. Nebo prostě spadnu do první třídy? Chaos.

Datum: 10.12.16 13:28

Ty tabulky Vám nepomohou, dokud nebudete přesně znát náplň práce → zaměstnanci se do platových tříd nezařazují podle dosaženého vzdělání, ale podle toho, jakou nejobtížnější práci po nich zaměstnavatel požaduje. Zaměstnanec musí splnit kvalifikaci (maturitu si pravděpodobně budete muset doplnit) předepsanou pro tu kterou třídu a k další (vyšší) kvalifikaci se nepřihlíží (zaměstnavatel ji nepotřebuje).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.12.16 23:20

Kdepak, maturita není potřebná, když mám kvalifikaci na asistenství. Poctivé 2 roky spgš se zkouškami. Ale i tak děkuji za odpověď. Zítra se dozvím.

Datum: 12.12.16 05:09

Školství je kapitola sama pro sebe. Vím o případech, kdy si lidé, kteří měli maturitu a ukončené vysokoškolské pedagogické vzdělání, museli dodělávat výuční list, protože byl pro určitou pozici předepsán.

Ale třeba to tak v tomto případě nebude...

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.