Vyzná se někdo v imigraci a azylu?

Od: Datum: 04.12.16 12:52 odpovědí: 5 změna: 04.12.16 20:03

Dobrý den, prosím potrebuji radu kdo se vyzná v imigraci, můj známej ma trvaly pobyt v ČR je mimo EU. Udělal několik blbostí,lepe řečeno měl cca 8 podmínek.Ale trestní rejstřík má čistý.ministerstvo vnitra mu zamitnulo nový pas. Prý ma jíd do azylu.Ja si myslím že ani v azylu mu doklad nedají.Tak jednou nohou je ve své zemy. Myslíte že může jíd do jiné zemy v EU a požádat o azyl?Děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vanad1*
Datum: 04.12.16 13:08

8 podmínek nejsou blbosti. Trestní rejstřík nemůže mít při běžících podmínkách čistý. Až po nich. Pro účely Ministerstva vnitra ale není trestní rejstřík vymazán. Stejně tak záznamy každého občana ČR, který měl co dělat s Policií ČR jsou pro případnou trestnou činnost nesmazány.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.16 13:24
avatar

Ani se nedivím, že mu nebude obnoveno povolení k pobytu, proč taky, takových lidí tu máme dost svých.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.12.16 13:41
avatar

Upřímně řečeno, jestli dokázal za svého pobytu u nás získat 8 podmínek, tak asi bude lepší, až bude oběma nohama ve své ,,zemy´´.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 04.12.16 20:03
avatar

To se mi líbí, máte plnou pravdu včetně to "zemy".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.12.16 17:38

Policie při udělování trvalého pobytu (předpokládám, že o občanem třetí země) kouká na hodně podmínek, než ho udělí. Např. délku pobytu, dostatečné příjmy pro život v zemi, důvod pobytu, bydlení a v neposlední řadě i trestnou činnost. Trvalý pobyt může být i takovému člověku odejmut na základě nějakého důvodu. Pokud má osm nějakých podmínek (nevím, jak jsou vážné), ani se nedivím, že bude ze země vyhoštěn a zakázán mu vstup na naše území po nějaké období. O azil se žádá v případě, že pochází ze země kde je neudržitelná situace a stav je tam velmi vážný (např. válka). To asi není případ Vašeho kamaráda. Uveďte, odkud pochází. To napoví více.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.