Závislost na hudbě - zkušenosti, řešení

Od: Datum: 03.12.16 20:51 odpovědí: 4 změna: 04.12.16 15:51

Ahoj! Je to již nějakou dobu, co na sobě pozoruju závislost na hudbě v dost nepříjemném stavu. Kdykoliv chci na něčem pracovat (ať již povinnosti či osobní zájmy) tak dříve nebo pozděj dostanu nepřekonatelnou chuť poslouchat nějakou hudbu. Nejčastěji klasiku. Je to dost omezující hlavně skrz školu, chodím na střední a učit se musím, pochopitelně, jenže se to začíná dostávat do stavu kdy více poslouchám hudbu než abych se učil.

Máte s tím někdo zkušenosti? Jak jste se s tím vyrovnali?

...děkuji za odpovědi a případnou diskuzi ...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dogleg
Datum: 03.12.16 20:53

Klasika se léčí rockem.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.12.16 10:16
avatar

Moje dcery, když ještě studovaly, také měly potřebu poslouchat hudbu a to tak, že hodně hlasitou. Jenže ony se u ní učily. A já, za poslední roky to mám také tak. Když si sednu k pc, nejdříve si nasadím sluchátka a pustím hudbu. Až pak začnu pracovat. A s hodbou ve sluchátku také spávám. ;) Nauč se z hudby udělat takovou jako zeď, která tě oddělí od světa. A ty zůstaň s hudbou a učením! Funguje to tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 04.12.16 10:32

To nebude závislost na hudbě ale prokrastinace. To když má člověk něco dělat, třeba se učit, hledá tisíc jiných nedůležitých věcí, které musí před tím udělat. Někdo třeba uklízí, vy poslouchát hudbu. Kdyby to byla závislot, projevovala by se i jindy, než jen před nějakou nepříjemnou činností. Mimoto, při hudbě se lze učit i věnovat osobním zájmům.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.12.16 15:51

Já při poslechu hudby i dobře usnu*hej*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.