Propíchnutý opar - co s tím?

Od: Datum: 02.12.16 13:43 odpovědí: 14 změna: 03.12.16 19:43

Ahoj,

již pár dní se mi klubal opar, dnes už byl ztvrdlý a naplněný tekutinou. Propíchla jsem ho a tekutinu vysušila a potom opar namazala framykoinem. Hrozí mi něco? Nevěděla jsem, že se to nesmí propíchnout, to jsem se dozvěděla až poté. Nikdy jsem opar neměla.

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.16 13:49

Teď už nic. Hrozí to, že se opar rozleze.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 02.12.16 14:05

Dál opar mazejte Framykoinem. Ale je to jen proto, aby Vás to moc nebolelo. Mám s tím své zkušenosti. Týden s mazáním a 7 dnů bez mazání. Zkusila jsem všechny možné i nemočné mastičky z lékárny. Levné i drahé. Opar vždy odolával někdy i víc jak týden... Dobrý je i Borozan. Ale že by opar dřív zmizel, to neee :(

Datum: 02.12.16 14:13

Nechci dělat reklamu, ale kupte si toto a před použitím protřepat.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 02.12.16 14:25

Právě ta tekutina z oparu je infekční.

Takže pokud tu tekutinu vysušíš kapesníkem a pak se do kapesníku vysmrkáš můžeš si zanést opar do nosu.

Pokud si kapesníkem utřeš oči, tak můžeš mít opat i na očním víčku. Tak už je to hodně nepříjemné a taky nebezpečné.

Já opar na rtu (když už ho ztrhnu) vypálím slivovicí nebo vysokoprocentním lékárenským lihem. Pak používám herpclair mastičku. Ta vytvoří jakoby ochrannou vrstvu a opar se pak lépe hojí.

Ale jak píší ostatní. Léčení oparu potřebuje čas a nedá se urychlit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 02.12.16 14:47

- já jsem si opar vždycky propíchla a mazala čistým lihem, takže brzo zaschnul a zahojil se. Ale to bylo ještě za komoušů, tenkrát jsme nebyli tak cimprlich.

doplněno 02.12.16 18:26:

ještě bych zkusila nějaký přípravek s panthenolem - tím se dobře a rychle hojí různé praskliny. Já používám ApiPanten pěnu s propolisem.

Datum: 02.12.16 16:39

Osobní čerstvá zkušenost!2 dny a jsem bez oparu! Jen maličkost,2x denně jsem si jej máznul domácí konopnou mastí (od známé co si ji dělá sama z rostlinky doma pěstované a sádla opět z doma chovaného pašíka!)

Datum: 02.12.16 17:05

Mě na opary pomáhá hlavně vysušovat, jak už tu někdo psal, nějakým lihem a pod. V první řadě,ale jak cítím,že by se mi opar mohl udělat,okamžitě začnu mazat zinkovou mastí i v noci. Za tři dny je pryč. Mám také dělanou mast od lékaře, kde je právě ta zinková mast a ještě podle mě trošku penicilinu.

Datum: 02.12.16 17:11

To, že to mažete antibiotickou mastí, framykoinem, nemá vůbec žádný účinek. Opar je virová, infekční nemoc a na vira antibiotika neplatí. Jen vlastní imunita ho může zlikvidovat. Takže jen sušit, ale lihem nespálit pokožku okolo. Pak se to hojí déle. *hej* A žádné líbání! Je to infekce!

Datum: 02.12.16 17:12

,,stačí plně Alpa...

Od: haf
Datum: 02.12.16 17:19

Je zajimave, ze kazdemu zabere neco jineho, ja jsem zkusil propolis mast a bylo hned po bolesti, jen puchyr se hojil 5dni.

Datum: 02.12.16 20:56

Přesně tak. Já měla snad poprvé v životě opar asi před 2,5 týdny. Hnus, hnus, hnus. Velký obrat byl po šalvěji (tu jsem už dřív používala na "opary" od zubaře), ale pak potřeboval hojit a zároveň sušit. Tak jsem přes den sušila (=bolest jak blázen) a na noc dávala kalciovku (u mě nic hojivějšího než kalciovka není).

Datum: 02.12.16 22:34

S propíchnutým oparem si nevím rady, ale vím jak na opary. Trpím na ně již od dětsví v hojném výskytu i počtu (třeba 3 najednou). Pak jsem dostala radu od švagrové, funguje už víc jak 30 let a světe div se, opar se mi snaží udělat někdy tak 3 do roka, někdy mám klid taky 2 roky. A co že je to za zázrak?

UŠNÍ MAZ !

Pochopitelně z čistého ucha. Prošťourat malíčkem, bříškem poklepat rašící opar (přes noc pupen, někdy jen svědicí citlivá pokožka). Opakovat, ráno a večer a prevít nevyraší, ani neuschne, prostě zmizí.

Od: balzerka
Datum: 02.12.16 23:56

Framykoin je blbost! Tím to akorát hnojíte.Opar je virový a spolupůsobí tu plísně. Framykoin je z jistého druhu plísně. Opar se má vysušovat, nejlíp Propolisem v lihu nebo tinkturou Drags Imun. Nebo koupit si drahou speciální mastičku z lékárny.Užívejte Zinek a B komplex. Na opar nesahejte, ať si ho někam nepřenesete. Hnusnej je v oku. A zvedněte si imunitu zdravou stravou a dostatkem spánku.

Od: vanad1
Datum: 03.12.16 19:43

A nebo kouskem vaty namočeným v Alpě. 100% do rána bude poloviční. Důležité každou hodinu lence místo potřít opět Alpou !

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.