Jak poznat, zda si vymýšlí?

Od: Datum: 01.12.16 22:58 odpovědí: 9 změna: 02.12.16 13:33

Dobrý večer, mám jeden takový problém. Kamaádce je 16 let a včera mi řekla, že když šla pozdě večer domů, tak byla znásilněna. Já, protože jí mám rád a udělal bych pro ní cokoliv, jsem se ji snažil jakkoliv pomoct. Ale dozvěděl jsem se od ní, že se jí to asi před dvěma týdny. Na policii nešla, na gyndu taky ne. Nikomu nic neřekla, jen mě prý. Nevím, zda jí věřit, protože už dříve měl kamarád podobnou situaci jako já. Jak zjistit, zda mluví pravdu, nebo si to prostě vymyslela, aby na sebe upozoronila, či tak? Děkuji za rady:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.12.16 23:13
avatar

Nijak.

Pokud nešla na policii a nikomu nic neřekla, není jak její tvrzení prověřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 01.12.16 23:29

To je podezdřele klidná! Spíš si vymýšlí, aby byla zajímavá. Nebo se s někým vyspala a teď z toho dělá znásilnění. Za normální bych to nepovažovala. Tak jí řekněte, že to půjdete nahlásit, že ji přepadl neznámý pachatel , ať Vám holka řekne detaily, že si ho najdete. Možná se v tom bude plácat. Když Vám víc k znásilnění neřekne, tak jí sdělte, že nemáte důvod jí věřit a ať Vám příště raději nic neříká.. Taky čemu říká znásilnění?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.16 05:03
avatar

Nevěřila bych jí. Buď se dělá zajímavou, nebo si užila někde bokem a teď to omlouvá znásilněním.

Jedná se o trestný čin, měla by být uvědoměna policie a také by měla podstoupit návštěvu gynekologa. Nebo chce snad případně vychovávat děcko nějakého lumpa, kterého ani nezná?

Každá normální dívka, které by se toto stalo, by to ohlásila. Ta Vaše buď normální není, nebo si vymýšlí. Myslím, že není důvod jí věřit, nezachovala se jako rozumná žena. Chce být prostě důležitá, to je to celé. Jaga.

Nikomu nic neřekne, jen Vám. Proč asi? *nevi*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.12.16 08:10
avatar

No. Zase jeden dotaz na kamarádku se smajlíkem na konci. :)

Ale fajn. Psychologové povídají, že lež poznat jde a v tomto případě docela snadno. Sexuální násilí je silně stresující a silně šokující zážitek, po kterém je ta napadená celá rozklepaná ještě několik dní. Obvykle mlčí, vyhýbá se jakémukoliv kontaktu a dost dlouho trvá, než z ní dostanete, co se vlastně stalo. Pokud někdo jen tak přijde a řekne že byl napadený a znásilněný, pak vždycky lže.

Takže možná že vaši kamarádku někdo obtěžoval a dělal jí návrhy, ale dál k ničemu nedošlo.

Holky. Vymýšlejte si chytřejší výmluvy. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarina
Datum: 02.12.16 10:31

řekla to jen tak mezi řečí? "v s sobotu půjdeme brustlit na stadion, abych nezapomenela, pred 2 tedny me znasilneli a koupila jsem ti novou cepici".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fbhv
Datum: 02.12.16 11:55
Tak řekněte, že se to musí nahlásit policii a že tam hned po škole jdete, s ní i bez ní.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.16 12:45
avatar

Coby cca 12-13letá školačka jsem se jednou v podvečer koupala v říčním koupališti na kraji obce. Bylo tam už skoro prázdno, jelikož bylo docela pozdě (ale tma ještě zdaleka nebyla, protože v létě je dlouho vidět). Potom jsem vylezla z vody a chtěla jsem si přes plavky přehodit šaty, když tu se náhle za mnou vynořila velká a velice silná žena středního věku, také v plavkách (už předtím mě ve vodě pozorovala, ale já jsem jí nevěnovala pozornost) a začala se o mě lascivně otírat a vrhat významné pohledy... *blee* Byla jsem v takovém šoku, že se mi až zastavilo srdce a málem jsem omdlela. Náhle se v dálce na hrázi někdo objevil a ta ženská se rychle odporoučela. Naštěstí. Nevím, jak by se to rozvíjelo dál a určitě bych ji nepřeprala. Myslím, že jsem v šoku utíkala celou cestu až domů a ještě dost dlouho (určitě několik let) jsem z toho byla pošpatnělá. Nikomu jsem to tehdy neřekla, ovšem ono by se tím zřejmě stejně nic nevyřešilo, jelikož to nebyla místní osoba.

O znásilnění se nejednalo, o pokus o znásilnění zřejmě také ne; bylo to velmi nevybíravé sex. obtěžování (v tomto případě navíc nezletilé osoby). Je možné, že kamarádka prožila něco částečně podobného a chtěla se jen svěřit (jelikož je to opravdu odporné a člověka to poznamená). Na druhou stranu, znásilnění, jako takové, je ještě něco poněkud horšího.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.16 13:33
avatar

Já si po pravdě vůbec nedokážu představit, že bych někomu o znásilnění řekla, kdyby k němu došlo. Jednou mě rodinný známý sáhl na zadek, jak já se styděla, a říct to mámě? Ani náhodou!

Ale to neznamená, že si slečna nevymýšlí. Co já slyšela "kamarádek" povídat to samé. Že je přepral jejich kluk, kamarád... nevěřila jsem nikdy jediné. Už jen jak to říkaly - jako by se tím chlubily...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.12.16 13:21
avatar
Tak pravda to být může, i to, že to nikomu neřekla. Já mám bohužel tuto nemilou zkušenost za sebou též, tenkrát mi bylo necelých 16 a také jsem to nikde nahlásila. Ale jen z důvodu, že moje matka umírala na rakovinu a kdybych šla na policii, byla by jako zákonný zástupce informována a taková zpráva by ji v jejím stavu asi zabila... tak jsem zatnula zuby a nechala si to pro sebe. Kamarádce doporučte návštěvu lékaře i policie. Nevyzvidejte podrobnosti, ono se o tom nemluví zrovna lehce, ale nabídněte ji, že pokud bude chtít o tom mluvit, jste tu pro ni.
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.